Jeżeli moment, w którym Klient kładzie się na fotelu, uznamy za początek zabiegu, to zaraz po nim następuje ta chwila, którą bardzo lubię, czyli diagnozowanie skóry.

Znawcy profesjonalnej kosmetyki doskonale wiedzą, że rozpoznanie poprzedzone jest przygotowaniem skóry – demakijażem, tonizacją itd., ale w tym przypadku chodzi mi o tę chwilę, kiedy z ogromną ciekawością przyglądam się skórze Klienta.

To ważny dla mnie czas. Czy od razu przychodzi mi do głowy pomysł, który zabieg wybrać? Raz tak, kiedy indziej nie. Im dłużej pracuję w zawodzie, tym mniej się spieszę z ostateczną diagnozą. Przyznam, że JEŻELI wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego poprzedza stylizacja oczu, to ten czas wykorzystuję na poobserwowanie i poobcowanie ze skórą. Badam, jak reaguje na dotyk, czy jest nadreaktywna, wczytuję się w jej rzeźbę, koloryt…

Era kosmetyki białej

  • W profesjonalnej kosmetyce duży nacisk kładę na wykorzystywanie odpowiednich technik. Niesamowity rozwój technologii sprawił, że mogę dość łatwo i efektywnie określić parametry konkretnej skóry. Najczęściej jednak już na pierwszy rzut oka rodzi mi się w głowie koncepcja pielęgnacyjna. Chcę jasno i klarownie powiedzieć, że w kosmetyce, podobnie jak w medycynie, najważniejszy jest doświadczenie, intuicja i wiedza. To wszystko okrasiłabym jeszcze empatią.

  • Kiedyś powiedziałam, że praca kosmetologa nie jest łatwa i lekka. To fantastyczny, lecz trudny i odpowiedzialny zawód. Trzeba być ekspertem w zawodzie, artystką, usługowcem, dyplomatą, mistrzynią uprzejmości i cierpliwości. Do tego mieć niebywale dobrą kondycję, chęć poszerzania wiedzy, samodyscyplinę i ogromne doświadczenie. Z tego wszystkiego powstaje fenomen zwany profesjonalną kosmetyczką. Nie zmieniłam zdania, nadal uważam, że to jeden z najwspanialszych zawodów.

  • Bycia ekspertem w kosmetyce nie nauczymy się z żadnej książki czy poradnika. Proces edukacji dokonuje się poprzez testowanie licznych narzędzi, stosowanie przeróżnych technik, dzięki którym maksymalnie wykorzystujemy możliwości, jakie daje zdobyta wiedza. To ją wykorzystujemy w codziennej pracy gabinetowej, dzięki czemu wzbogacamy nasze doświadczenie. Gdybym chciała zdefiniować siebie, to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Praca zawodowa nie jest w moim życiu wyjątkiem, „czuciem i wiarą” kieruję się podczas pielęgnacji ogrodu, w opiece nad zwierzętami… no i oczywiście w kwestii relacji z ludźmi.

  • Bazując na bogatych doświadczeniach własnych (i innych osób), otworzyły się przede mną drzwi, a nawet wrota, do nowej ery pielęgnacji, wolności zawodowej, kreatywnej pracy i jej luksusu. Możliwość pozostania sam na sam z własnymi myślami daje możliwość wytworzenia wokół siebie własnej strefy produktywności.

  • …od diagnozy skóry przeniosłam się do przestrzeni, która odpowiada mojemu stylowi pracy. Ale tak to właśnie ze mną jest – łączę różne przestrzenie mojego życia, bo takim jestem człowiekiem.

Sztuka pielęgnacji

  • Kosmetyka biała zaprowadziła mnie w bardzo skuteczne pielęgnacyjne rewiry. Zaczęło się od peelingów chemicznych. Złuszczanie skóry powoduje przyspieszoną odnowę, lepsze funkcjonowanie naskórka oraz wzmaga produkcję kolagenu. Współczesne peelingi są mocno wyspecjalizowane – dla skór trądzikowych, wrażliwych, suchych. Są doskonałym sposobem na odmłodzenie skóry i poprawę jej kondycji.

  • Swoje miejsce w moim Gabinecie Kosmetycznym w Łodzi mają też nowoczesne urządzenia wykorzystujące prąd TENS, masaż podciśnieniowy, ultradźwięki czy podczerwień.

Pielęgnacja nie zna wieku

Bezpieczeństwo i jakość

  • Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów połowę stanowią zabiegi oczyszczające i tym samym rewitalizujące skórę, niewiele mniej wykonuję zabiegów z wykorzystaniem ultranowoczesnych kwasów kosmetycznych wzmacniających struktury obronne naskórka, na ostatniej, choć wysokiej pozycji, znajdują się takie, które wygładzają zmarszczki.

  • Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna nigdy nie zastąpią pielęgnacji kosmetycznej. Natomiast dzięki rozwojowi kosmetyki białej przesuwa się tylko wiek, w którym sięga się po pomoc chirurga plastycznego. Nadmiaru zwiotczałej skóry, np. w obszarze powiek, nie da się inaczej usunąć, niż tylko wykonując tzw. plastykę powiek. Okolice oczu dość szybko uwidaczniają objawy mijającego czasu, cienka skóra wiotczeje, ale ten problem pielęgnacyjny też jest współcześnie do rozstrzygnięcia na poziomie profesjonalnych działań pielęgnacyjnych.

  • Kiedyś młodsze kobiety decydowały się na radykalne zabiegi w okolicy twarzy czy całego ciała, bo nie było aż tylu możliwości podtrzymywania kondycji skóry. Wówczas korzystano z inwazyjnych metod. Obecnie mamy ultranowoczesną kosmetykę białą, która proponuje szereg nieinwazyjnych metod dbania o naszą skórę.

Ewa Wasiak Kosmetyczka Roku
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
ul. Srebrna 33 tel. 601 891 506

2024-07-04T10:33:46+02:0001/07/2024|Kategorie: Pielęgnacja kosmetyczna, Rozmowy z Klientami|
Przejdź do góry