Blog kosmetyczny prowadzę od ponad dekady. To dydaktyczne uzupełnienie mojej pracy zabiegowej. Czego nie powiem podczas spotkania w Gabinecie, to „dopowiem” na blogu. To wspaniałe narzędzie w relacjach z Klientami.

Kilka dni temu wpadłam na pomysł, aby poprosić użytkowników mojego fanpage o to, by napisali, jakie tematy pielęgnacyjne są dla nich interesujące i aby wymienili te, które inspirują do zdrowego podejścia do pielęgnacji. Chwyciłam odruchowo za ołówek i zaczęłam je spisywać.

Bardzo Wam, Kochani, dziękuję za te inspirację, bo gdyby nie one, to sądziłabym, że wyczerpałam już wszystkie tematy kosmetycznej pielęgnacji. Dziękuję również i za to, że niczego nie narzucacie, tylko serdecznie naprowadzacie mnie na właściwy trop.

Gdy przeczytałam wszystkie komentarze, to przypomniała mi się rozmowa z Olgą, moją przyjaciółką, która namówiła mnie do prowadzenia bloga. Była osobą, która wprowadziła mnie do magicznej internetowej krainy.

Zapytałam ją wtedy: „O czym będę systematycznie pisać przez wiele lat? Napiszę artykuł o nawilżaniu, o odżywianiu, wzmacnianiu skóry, o pielęgnacji i co dalej?”. Olga odpowiedziała, że należy wracać do przeróżnych tematów, tak jak nauczyciel w szkole musi powtarzać. „Zobaczysz – powiedziała – nigdy nie zabraknie ci tematów na bis.”

Po wielu latach jej słowa okazały się prorocze, bowiem teraz Klienci poprosili mnie właśnie o artykuły na tematy, których nie brakuje przecież na blogu. Świadczyć to może o tym, że nie ma wątków przebrzmiałych, nieaktualnych, że dobrej wiedzy nigdy za dużo, i może też o tym, że mam dobry nos do poruszania pewnych spraw. A może to kolaż ze wszystkich tych czynników? ;-)

_____________________________

Pracuję w dziedzinie, która nazywa się kosmetyką białą, która jest dla mnie na wskroś ekologiczna i choć ekologia kojarzy się nam głównie z segregowaniem śmieci, oszczędzaniem prądu czy wody, ze zdrową żywnością lub biodegradowalnymi torbami, to kosmetyka może być również nienaruszająca naturalnej równowagi.

Można się ubierać ekologicznie i ekologicznie pielęgnować skórę. Tylko dla mnie ekologia to pielęgnacja zgodna z biologią i fizjologią skóry, bliska natury, ale również oczywiście z kosmetykami, które powstały z poszanowaniem środowiska. Taką dziedziną jest kosmetyka biała i moi Klienci jasno mi pokazali, że mają niedosyt tematów z tej dziedziny.

Wskazaliście, że chcecie poczytać o oczyszczaniu skóry, o skutecznym strategicznym nawilżaniu, o pielęgnacji cery 65+, o microbiocie naskórkowej, o ochronie przeciwsłonecznej, o trądziku u osób dorosłych, o pielęgnacji delikatnej i suchej skóry pod oczami, o przebarwieniach – skąd się biorą, jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać. Jeszcze raz dziękuję za te tematy, bo to wspaniałe zagadnienia kosmetyczne. Niebawem się wykażę w tych tematach.

Nawilżanie przez natłuszczanie, odbudowywanie struktur ochronnych naskórka, uszczelnianie ścian naczyń krwionośnych, niwelowanie przebarwień, terapia cery trądzikowej to działania iście naturalne. Trend ekologiczny w kosmetyce jest od wielu lat obecny, ale oczywiście nie jest jedynym, ponieważ kosmetyka kocha zmienność, skuteczność, a ekologia – wygodę, zdrowie i rozsądek. W ekologicznych kosmetykach ważny jest minimalizm i delikatność, dlatego w moich zabiegach jest dużo logicznej prostoty, logiki i efektywności. A mój Klient (myślący pielęgnacyjnie) nie wyjdzie na dwór zimą bez kremu ochronnego, nie ulegnie modzie na głęboką eksfoliację „zjadającą” struktury obronne naskórka, nie zapomni latem o kremami z SPF.

Oto kilka próśb od moich Klientów:

  • Wszystkie artykuły, które publikujesz, Ewuniu, są skarbnicą zaczerpniętej z doświadczenia wiedzy oraz cennych wskazówek. Biorąc pod uwagę moją wymagającą i skłonną do różnego rodzaju niespodzianek cerę, chętnie zdobyłabym więcej informacji w zakresie przebarwień – skąd się biorą, jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać. Tym samym ciekawym dla mnie tematem byłby też ten poświęcony wpływowi promieniowania słonecznego na stan cery. Jako posiadaczka podatnej na przesuszanie i wrażliwej skóry na twarzy, z przyjemnością poczytam również o szeroko rozumianym nawilżaniu skóry i metodach zapobiegania przesuszaniu. Ponadto temat trądziku u dorosłych jest ważny, bowiem wiele osób zmaga się z nim. Kolejnym ciekawym zagadnieniem jest pielęgnacja delikatnej i suchej skóry pod oczami, z tendencją do łuszczenia się i pojawiania się zmian skórnych. Sądzę, że każdy czytelnik znajdzie w Twoich artykułach wiele potrzebnych informacji. Życzę Ci owocnej pracy, pełnej pasji i inspiracji. Do zobaczenia w Gabinecie.

  • Interesuje mnie temat nawilżania skóry zimą. Jaką pielęgnację stosować przy niskich temperaturach na zewnątrz i przy suchym powietrzu w ogrzewanych pomieszczeniach.

  • Jako obsesyjny maniak SPF, ja zawsze chętnie poczytam o ochronie przeciwsłonecznej, promieniowaniu, wpływie słońca na skórę… A poza tym myślę, że Pani rady na chwilowe pogorszenie stanu skóry i „nieproszonych gości” też byłyby świetnym artykułem!

  • Ja poproszę o dokładne informacje, jak prawidłowo pielęgnować cerę dojrzałą.

  • Czy wskazane są pomoce z kosmetyki estetycznej (np. mezoterapia itp.), czy wystarczy odpowiednia kosmetyka naturalna, aby wyglądać pięknie?


Jeszcze raz DZIĘKUJĘ :-)

Ewa Wasiak Kosmetyczka Roku
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
ul. Srebrna 33 tel. 601 891 506

2024-01-18T13:04:02+01:0020/01/2024|Kategorie: O mnie, Rozmowy z Klientami|
Przejdź do góry