Stylizacja brwi to królowa w drużynie zabiegów w moim Gabinecie Kosmetycznym. Profesjonalnie wykonana i z użyciem odpowiednich preparatów, układa brwi i stylizuje łuk brwiowy. Ważnym aspektem zabiegu jest to, że kompetentnie wykonana odmienia rysy twarzy. Wszystko co cenne trzeba pielęgnować, a brwi umiejętnie wystylizowane i uporządkowane to bardzo ważny ornament twarzy.
O upiększających właściwościach henny pisałam już wiele razy. Wiedza ta staje się na szczęście coraz bardziej powszechna, dzięki czemu zabieg stylizacji brwi gości=zagościł na dobre w ofercie wizażystek i kosmetyczek.
Mam dużo Klientek, które wykonują zabieg stylizacji brwi przed ważnymi uroczystościami. Mój Gabinet polecają im wizażystki, które proszą o wykonanie henny własnie u mnie, ponieważ profesjonalnie wystylizowany łuk brwiowy ułatwia im wykonanie perfekcyjnego makijażu ślubnego, wizytowego… każdego.
Co jest najważniejsze w zabiegu stylizacji brwi?
Mogłabym odpowiedzieć, że NAJważniejszy jest efekt finalny, czyli, ogólnie mówiąc, kształt i kolor łuku brwiowego. Ale tak naprawdę na sukces zabiegu składają się wszystkie czynności, zarówno te przygotowujące, jak i kończące stylizację. Każdy element zabiegu jest ważny. Każdy szczegół, każdy włosek. Zabieg dzielę na kilka części. Pierwsza – część wstępna – to demakijaż, diagnoza i wywiad kosmetyczny. Te trzy elementy zabiegowe stanowią dla mnie podstawę, którą wykorzystuję w dalszej pracy.
Powiem Wam, że przyglądam się Klientom od momentu przekroczenia przez nich progu Gabinetu. Interesuje mnie to, w jakich tonacjach jest ich ubranie, jakie mają na sobie dodatki, jaki rodzaj makijażu, kolor włosów, cery, skóry. Nie przeszkadza mi, że przychodzą w „pełnym” makijażu, ponieważ ułatwia mi to zaproponowanie odpowiedniego stylu i koloru. To dla mnie bardzo cenny kierunkowskaz.
Oczywiście nic nie zastąpi wywiadu kosmetycznego i rozmowy z Klientem, ale w mojej pracy cały czas trzeba myśleć, konsultować kolejne kroki zabiegowe, mieć konkretną propozycję stylistyczną. Jest to doskonały moment na zręczne wykonanie tych trzech elementów podczas wykonywania zabiegu. Wspomniałam również o diagnozie: analizuję grubość, strukturę, długość i ilość włosów. Zdarza się często, że drobne z pozoru rzeczy – spostrzeżenie, zdobyta informacja, zapamiętany obraz – sprawiają, że w moje głowie powstaje ciekawa koncepcja pielęgnacyjna, którą niezwłocznie wprowadzam w życie.
Następnie myję brwi szamponem, dokładnie go wypłukuję i wykonuję delikatny peeling skóry wokół brwi. Bardzo ważne jest również nawilżenie łuku brwiowego. Tak przygotowana skóra i włosy stanowią pole zabiegowe do dalszej pracy. Serce zabiegu stanowi dobór odpowiedniego kształtu, koloru. Przy stylizacji brwi wszystko jest ważne. Każdy szczegół, każdy włosek, opracowanie finezyjnego kształtu i bezbłędnego koloru, który nie przeszkadza, a dodaje uroku. Bardzo często mówię, że uwielbiam oswajać brwi.
Geometria brwi
Nadając kształt brwiom, kieruję się ich biologicznymi, anatomicznymi, indywidualnymi możliwościami. Nie rysuję brwi szablonowo, poprawiam jedynie ich geometrię, staram się zgubić ewentualną asymetrię, robię co w mojej mocy, aby były do siebie podobne, ale zawsze pamiętam o tym, że muszą pasować do twarzy. Brwi to siostry, ale nie bliźnięta. Nie poprawiam natury na siłę. Myślę, przyglądam się i analizuję. Wykonane przez mnie brwi nie przechodzą przez matrycę, nie mają być szablonowe, mają natomiast pasować do oczu i twarzy.
Henna pudrowa to prawdziwa składnica zdrowia
Farbowanie brwi z użyciem henny jest jednym z najstarszych sposobów koloryzacji, zapewniającym całkowicie bezpieczne i bardzo dobre efekty. Aby tak było, henna musi zawierać w swoim składzie lawsonie, ponieważ do produkcji barwnika zwanego henną używane są sproszkowane i ugotowane w wodzie liście oraz pędy lawsonii. Lawsonia bezbronna nazywana jest hennowym krzewem lub nadbarwią bezbronną.To najstarszy używany do dzisiaj kosmetyk Europy, Azji i Afryki. Henna stosowana była również w medycynie ludowej przy okłady przy aftach, oparzeniach, obrzękach oraz podczas bólu głowy.
Henna wnika w strukturę włosów i łącząc się z keratyną, w naturalny sposób wzmacnia ich strukturę, dostarczając szeregu cennych mikroelementów takich jak miedź, cynk i żelazo. Jednocześnie wpływa na zwiększenie grubości włosów, zwiększa ich objętość, a także regeneruje i wzmacnia skórę łuku brwiowego.
Tworzenie różnorodnych odcieni do koloryzacji brwi możliwe jest przez połączenie lawsonii z innymi ziołami i ekstraktami roślinnymi. Stanowi ona także jeden ze składników aktywnych naturalnych szamponów, zapewniających włosom równomierny i naturalny koloryt.
Systematyczność w hennie = klucz do sukcesu
Henną nazywamy zabieg pielęgnacyjno–upiększającym. Aby takim był naprawdę, nie mogę skupić się jedynie na koloryzowaniu i kształtowaniu brwi, ale również, a może nawet przede wszystkim, na wzmocnieniu włosów oraz regeneracji i pobudzeniu wzrostu nowych. Brwi stają się piękniejsze już od pierwszego zabiegu, jednak najprawdziwsze efekty uzyskujemy, wykazując się systematycznością i konsekwencją działania. Zabieg polecam powtarzać co trzy tygodnie. Edukuję również Klientów w zakresie pielęgnacji łuk brwiowy po zabiegu stylizacji. Musimy wspólnie dbać o efekty pielęgnacyjne, ja w Gabinecie, zaś Klienci w zaciszu Domowego Instytutu Urody ;-)
Jak postępować po zabiegu stylizacji brwi, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej?
O hennie można powiedzieć, że pracuje długo po zabiegu, to znaczy, że jej kolor stabilizuje się na skórze po upływie 24 godzin i jest lekko jaśniejszy od tego, jaki uzyskałam w czasie zabiegu. Na utrzymujący się efekt wpływa wiele czynników, to temat na osobny artykuł, ale podstawowe wskazania pielęgnacyjne przekazuję Klientom po zabiegu. Najważniejsze, aby w przeciągu 24 godzin chronić brwi przed preparatem do demakijażu, uważać podczas mycia włosów, aby nie dostał się na nie szampon.
Świeżo wystylizowanym brwiom nie służą kąpiele słoneczne, wizyty na basenie czy w saunie. Po zabiegu zalecam pielęgnowanie brwi olejkiem rycynowym, ale koniecznie tym tłoczonym na zimno. Olej musi być tłoczony na zimno. Co prawda pod wpływem temperatury olej zyskuje dłuższą przydatność do użycia, traci jednak to co najważniejsze, a więc zapach, witaminy i cenne kwasy tłuszczowe, które poprawiają kondycję włosków i skóry.
Z sercem i pasją
Niedawno opublikowałam artykuł „Naturalna stylizacja brwi. Cz.1”, w którym odpowiadałam na wiele pytań dotyczących stylizacji łuku brwiowego, a także opowiadałam o tym, czy wykonuję hennę, jak często można wykonywać zabieg, jaka jest różnica pomiędzy „tradycyjną” henną a pudrową czy można wykonywać hennę na brwiach „permanentnych”, a także jak często można wykonywać hennę i czy wykonuję próbę uczuleniową przed wykonaniem zabiegu.
Zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, a dokładnie kategorii Henna i makijaż, gdzie znajdziecie duuużo informacji o zabiegu.
Niebawem napiszę więcej o składzie prawdziwej henny i powiem, ile powinno być henny w hennie. Wybieram się również na Targi i Kongres do Warszawy. Obiecuję, że przywiozę nowości, które sprawnie wkomponuję w te zabiegi, które sprawdziły się w Gabinecie.
Kosmetyczka Roku zaprasza na stylizację brwi i rzęs
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506