Czy twarz oczyszczać przed urlopem czy po wakacjach? Cz.2

/, Rozmowy z Klientami/Czy twarz oczyszczać przed urlopem czy po wakacjach? Cz.2

Kiedy czyścić twarz?Kilka tygodni temu odpowiedziałam na pytania: kiedy należy oczyszczać twarz? jak często można to robić? czy oczyszczanie cery może spowodować częstsze jej zanieczyszczanie? Artykuł cieszył się dużym powodzeniem, co mnie bardzo cieszy.

Teraz uświadomiłam sobie, że równie często jestem pytana: czy twarz należy oczyszczać przed urlopem czy po urlopie? czy po profesjonalnym oczyszczeniu można stosować w domu maseczki z glinką, z kwasem hialuronowym, ceramidami? jakie są wskazania do wykonania oczyszczania cery?


Czy twarz oczyścić przed urlopem czy po wakacjach?

To bardzo ciekawe pytanie. Z mojego doświadczenia wynika, że najrozsądniej jest wykonać zabieg oczyszczający przed urlopem, a po powrocie z wakacji ,,dopracować” cerę zabiegiem pielęgnacyjnym dobranym na miarę potrzeb skóry. Zabieg oczyszczający, który wykonuję w Gabinecie, jest kompozycją, której pierwszą część stanowi formuła oczyszczająca, ale druga ma za zadanie zaspokoić potrzeby pielęgnacyjne oczyszczonej cery, np. zlikwidować uczucie napięcia i zmęczenia, głęboko odżywić, przywrócić równowagę płaszcza hydro – lipidowego, wyciszyć wrażliwość. Nadaje się zatem doskonale do przygotowania twarzy do wakacyjnych wojaży, ale można go również wykonać po powrocie z urlopu. Wszystko zależy od aktualnego stanu skóry i jej potrzeb.

Jaki zabieg pielęgnacyjny by mi Pani poleciła?

Kolejne często zadawane pytanie przez osoby telefonicznie umawiające się do Gabinetu to: jaki zabieg by Pani mi poleciła. W takim przypadku odpowiedz jest bardzo prosta. Nie da się zdiagnozować cery przez telefon, a bez rzetelnej kosmetycznej diagnozy skóry nie można rzetelnie zakwalifikować jej do pielęgnacji profesjonalnej.

Gdy Klienci odwiedzają mnie w Gabinecie każdorazowo pytam, czego ode mnie oczekują, tzn. co mogę dla nich zrobić oraz jak pielęgnują skórę w warunkach domowych. Nie interesują mnie marki kosmetyków, tylko ich działanie pielęgnacyjne oraz to, ile razy w ciągu dnia Klienci nawilżają cerę, o jakim działaniu stosują krem pielęgnacyjny. Zwracam też uwagę na formę odpowiedzi, czy uzyskuję odpowiedź: mam krem nawilżający czy używam kremu nawilżającego. Po latach praktyki wiem, że różnica jest kolosalna ;-) Te wszystkie informacje plus moje doświadczenie oraz poznanie cery dają sposobność zaoferowania odpowiedniego zabiegu. Inaczej nie umiem :-)

Czy po profesjonalnym oczyszczeniu można stosować w domu maseczki z glinką, z kwasem hialuronowym, ceramidami?

Można, a nawet trzeba! Bardzo cieszę się, gdy Klientki zadają mi pytania, a takie pytania koją serce. Po pierwsze, uwielbiam, gdy Klienci pielęgnują skórę w domu, a po drugie w trakcie takich rozmów można wychwycić nieścisłości pielęgnacyjne.

Niedawno pewna Pani podczas spotkania w Gabinecie zapytana, jak pielęgnuje cerę, opowiedziała mi, że rano i wieczorem tonizuje twarz tonikiem, sumiennie nawilża i wklepuje krem o działaniu kojącym i łagodzącym. Klientka ta ma cerę naczyniową i przy jej pielęgnacji powinna respektować problemy cery z kruchością ścian naczyń krwionośnych, zatem nie powinna aplikować kremów za pomocą wklepywania, tylko głaskania.

Gdybyśmy nie rozmawiały i nie poruszyły zagadnienia pielęgnacji domowej, być może nie odkryłabym tego przeinaczenia. Wracając do pytania dodam, że chodzenie do kosmetyczki i korzystanie z profesjonalnej opieki kosmetycznej nie zwalnia nikogo z codziennej pielęgnacji, a wręcz przeciwnie powinno motywować :-) Jedynie połączenie sił i działań gabinetowych z domowymi pozwala skórze utrzymać świetną formę.

Jakie są wskazania do wykonania oczyszczania cery?

Na to pytanie odpowiadam niezłomnie od wielu lat na blogu. Aby się nie powtarzać, zapraszam zatem do lektury artykułów skatalogowanych w Kategorii: Oczyszczanie twarzy. Dodam jednak, aby ponownie odpowiedzieć na pytanie, przykłady ilustrujące problem.

1) Jeżeli odwiedzi mnie w Gabinecie osoba z cerą, która potrzebuje zabiegu, które uwolni skórę od infekcji mikrobowych, ograniczającego błyszczenie, zwężającego pory,  niwelującego problemy skóry związane z nadmiernym wydzielaniem sebum to wykonanie zabiegu oczyszczającego o działaniu ultraregulującym, antybakteryjnym i przeciwdziałającym błyszczeniu jest niebywale stosowne. Skóra czysta i wolna od wywołujących podrażnienia bakterii będzie w autonomiczny sposób rozwiązywać swoje problemy, a ustabilizowane wydzielanie gruczołów łojowych i utrzymana równowaga wodna przywróci jej komfort. Taka procedura gabinetowa połączona z systematyczną pielęgnacją domową (nawilżaniem i wzmacnianiem struktur obronnych naskórka) będzie doskonałą terapią.

2) Jeżeli do Gabinetu zawita Klient ze skórą tłustą lub mieszaną, ale odwodnioną, to również terapię gabinetową rozpocznę ,,z marszu” od zabiegu oczyszczającego, ale tak skomponowanego, aby oprócz kontroli wydzielania sebum dawał długotrwały efekt nawilżający i wzmacniał bariery ochronne. Takiego, który zdynamizuje penetrację i dyfuzję substancji aktywnych, pobudzi syntezę kolagenu, będzie bronił przed wolnymi rodnikami i idealnie zbalansuje pracę gruczołów łojowych.

3) Gdy podczas kosmetycznego diagnozowania cery dostrzegam, że skóra jest pozbawiona energii, cienka, leniwa, ale i spragniona kosmetyków, to również zalecam odświeżenie twarzy, które skutecznie ją zenergetyzuje. Wykonuję oczyszczenie, które usuwa oznaki zmęczenia, ale dbam, aby było skuteczną terapią i dostarczało skórze głębokiego, efektywnego nawilżenia, wzmocniło jej mechanizmy obronne oraz przywróciło świeży wygląd. Taki zabieg będzie miał poczwórne działanie: oczyszczające, nawilżające, odżywcze i ochronne.

Na tych trzech przykładach (a mogłabym je mnożyć) widać, że przeprowadzenie zabiegu, który w pierwszym etapie jest formułą oczyszczającą rozsądnie eliminującą zrogowaciałe komórki naskórka, a w kolejnych tonizuje, nawilża, aktywuje funkcje witalne, wzmacnia, jest z perspektywy anatomii i fizjologii skóry mile widziane w wielu kosmetycznych przypadłościach :-)

Zapraszam do Gabinetu oraz lektury pierwszej części artykułu, pt. Kiedy czyścić cerę? Cz. 1, w którym odpowiadam na pytania dotyczące oczyszczania cery. Pozdrawiam :-)

Gabinet Kosmetyczny Ewy Wasiak
Łódź Bałuty ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506


2018-02-19T09:31:59+00:0025/08/2017|Categories: Oczyszczanie cery, Rozmowy z Klientami|Tags: |