Stylizacja & henna brwi. Cz. 3

Dziedzina kosmetyki profesjonalnej zajmująca się pielęgnacją stóp to podologia, trychologia to gałąź medycyny spokrewniona z kosmetologią, zajmująca się odzyskiwaniem i wzmacnianiem włosów. W tej całej fachowej terminologii zawsze brakowało nazwy określającej pielęgnację i stylizację brwi…

Wymyśliłam zatem „browlogię” i „eyebrowlogię”, dzięki czemu bez problemu nazywam to, co uwielbiam robić. Moja browlogia to stylizacja, na którą składają się: poprawa geometrii łuku brwiowego, nadanie mu odpowiedniego koloru oraz pielęgnacja skóry oraz włosów brwi i rzęs.

Niby tylko tyle, a ja mówię, że aż tyle! A radość moich Klientów z uzyskanych efektów jest dla mnie sprężyną do dalszej nauki, udoskonalania warsztatu i coraz doskonalszego działania. To mój kolejny tekst o brwiach, trzeci o hennie pudrowej i stylizacji brwi, zawierający informacje, które nie zmieściły się w dwóch poprzednich.

Dla przypomnienia: w pierwszym tekście rozprawiłam się z często pojawiającymi się pytaniami: „Czy wykonuję hennę?”, „Jak często można wykonywać hennę?”, „Jaka jest różnica pomiędzy henną tradycyjną a „pudrową”?”, „Czy wykonuję hennę na brwiach permanentnych?”, opowiedziałam również o tym, co jest dla mnie ważne w zabiegu stylizacji brwi oraz o czynnościach zabiegowych.

W drugim artykule poruszyłam sprawę niezwykle dla mnie ważną, a mianowicie to, co jest istotnego i uroczego w stylizacji brwi, powiedziałam o kształtowaniu i wyznaczaniu geometrii łuku brwiowego, o systematyczności w pielęgnacji brwi, o tym, jak postępować po stylizacji brwi, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej, o działaniu i składnikach aktywnych zawartych w hennie. Zapraszam do lektury artykułów, w których z sercem i pasją opowiadam o hennie.

Henna & henna

Henna to zwyczajowa nazwa zabiegu pielęgnacyjno-upiększającego polegającego na kształtowaniu łuku brwiowego i farbowaniu brwi. Aby taki zabieg mógł być nazwany „henną”, musi być wykonany z użyciem preparatu, który zawiera w swoim składzie lawsonię. Obecnie do słowa „henna” dodaje się liczne przymiotniki lub określenia: organiczna, naturalna, pudrowa, z efektem tatuażu, dłużej się utrzymująca…

Preparat do henny, który nie ma składzie lawsonii, nie jest henną. Na rodzimym rynku nie brakuje niestety takich preparatów, które nie są ani henną, ani farbą… Czym w takim razie są? Nie wiem jak je nazwać, nie wiem jak je zdefiniować. Zatem zajmę się tym, co jest bliskie mojemu sercu :-)

Czy stylizacja brwi z użyciem henny pudrowej jest dla każdego?

Zabieg stylizacji brwi z wykorzystaniem henny organicznej jest idealny dla osób, które w efekcie finalnym zabiegu chcą mieć zabarwioną skórę i włoski. Osobom, które chcą mieć ufarbowane jedynie włosy, bez zabarwienia skóry bądź jedynie z bardzo lekkim cieniem na skórze, polecam farby.

Stylizacja brwi = strategiczny nieinwazyjny lifting oczu

Każde brwi są inne i mają różne potrzeby pielęgnacyjne. Gdy je opracowuję, czuję się jak „terapeutka urody”, która odsłania naturalne piękno brwi, oczu, całej twarzy. Mimo że brwi różnią się pod względem kształtu, ilości włosków, to wszystkie mają jeden wspólnik mianownik – są dla oczu tym, czym piękna oprawa dla obrazu = dzieła sztuki.

Dlaczego często mówię o „odkrywaniu” urody łuku brwiowego? Ponieważ ten element oka bardzo często jest wysmakowany przez samą naturę, tylko nieuporządkowany i w bezładzie wygląda marnie. Jestem swoistą koneserką brwi. Uwielbiam je stylizować i obserwować, jak po zabiegu zaczynają współpracować i współgrać z oczami i twarzą. Stylizacja brwi to zabieg, który przywraca oczom spojrzenie sprzed lat i stwierdzam to bez cienia przesady. Bardzo często mówię, że podstawowy, naturalny nieinwazyjny lifting twarzy zaczyna się od wystylizowania brwi, nadania im odpowiedniego kształtu, usunięcia bałaganu wokół oczu, dzięki czemu w okamgnieniu wydają się one większe, a powieka wyraźnie uniesiona.

Aby to udowodnić Klientowi, po uporządkowaniu lewej brwi (od niej zawsze zaczynam – tak już mam) daję mu lusterko, aby przyjrzał się jej i zauważył różnicę, póki nie wyreguluję prawej. Zwykle Klienci widzą, że przepaść pomiędzy brwiami jest ogromna. Oko z poprawioną geometrią łuku brwiowego w porównaniu z sąsiednim zawsze wygląda świeżo i lekko.

Czy można się zakochać w stylizacji brwi?

Ja się zakochałam wiele, wiele lat temu i tak trwam w tej miłości. Mogę powiedzieć, że spotykam się z henną oko w oko. Stylizację brwi wykonuję od dawien dawna, od czasów, w których nazywano ją po prostu henną. Systematycznie dopracowuję każdy szczegół zabiegu.

Mam wrażenie, że henna była przez jakiś czas takim niechcianym zabiegiem. Koleżanki z branży beauty podzieliły się na klika grup.  Jedne zajęły się szeroko pojętą kuracją cer trądzikowych i to zagadnienie terapeutyczne je pochłonęło, drugie oddały się pielęgnacji stóp, a podologia stała się ich naturalnym środowiskiem zawodowym, trzecie połknęły bakcyla trychologii, kolejne zafascynowały się makijażem permanentnym, jeszcze następne na końcu drogi zawodowej widzą „strzykawkę”, a znowuż jeszcze inne uwielbiają pracę z aparaturą. W tym wszystkim henna stała się takim niechcianym dzieckiem, które nie pasowało do żadnej oferty pielęgnacyjnej.

Brwi pełne blasku już po pierwszym zabiegu

Po zabiegu podaję Klientom lustro, aby spojrzeli na swoją twarz i ocenili efekty zabiegowe. Jest mi bardzo miło, gdy z zachwytem wyliczają atuty henny. Najczęściej mówią, że ich brwi wyglądają „jak nowe”, a twarz prezentuje się młodziej i że czują się komfortowo. Po profesjonalnie wykonanej stylizacji brwi oczy nabierają blasku, a cienie i opuchlizna optycznie się zmniejszają.

Sztuczki kosmetyczki = pozytywnie zakręcona :-)

W malowaniu i farbowaniu brwi stosuję kilka technik: koloruję i kropkuję je niczym impresjonista, pracuję nad ich urodą, biorąc pod uwagę kąt padania światła, kolor, aby zgubić ich płaskość i uzyskać jak najbardziej idealną oprawę oka. Zawsze dodaję, że bez obaw – w konturowaniu brwi nie inspiruję się kubistycznym malarstwem Pabla Picassa ;-)

Sposób na eko brwi

Preparaty do koloryzacji brwi powinny być eko. Nie daję sobie zamydlić oczu i kupuję prawdziwie naturalne kosmetyki do koloryzacji brwi. Zawsze czytam etykiety i szukam odpowiednich certyfikatów. Kiedyś wierzyłam producentom, teraz za każdym razem się upewniam, ile henny jest w hennie!

Brwi pełne blasku już po pierwszym zabiegu

Po zabiegu podaję Klientom lustro, aby spojrzeli na swoją twarz i ocenili efekty zabiegowe. Jest mi bardzo miło gdy wyliczają atuty henny. Najczęściej mówią, że ich brwi wyglądają „jak nowe”, a twarz nabrała blasku i że czują się komfortowo. Po profesjonalnie wykonanej stylizacji oczy nabierają blasku, a cienie i opuchlizna optycznie się zmniejszają.

Przypraw swoją urodę – płaska twarz

Henna jest dla twarzy i oczu tym, czym przyprawa dla potrawy. Dodaje charakteru, wyrazistości… W jednej z reklam przedstawiano płaską zupę, która odzyskiwała walory smakowe dzięki dodaniu do niej kompozycji przypraw. Twarz bez wystylizowanych brwi jest jednostajna i płaska, zaś z dopieszczonymi i ufarbowanymi, naturalnymi brwiami nabiera głębi, wyrazu.
Uważam również, że wypielęgnowany łuk brwiowy z kunsztownie dobranym kolorem włosków podkreśla kolor źrenic. Dlatego oprócz wielu walorów stylizacji warto zwrócić także uwagę na ten aspekt.

Wpadnij do Kosmetyczki Roku na stylizację brwi
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506 Zapraszam :-)


2020-03-09T21:39:51+00:0009/03/2020|Categories: Henna i makijaż|Tags: |