Co oznacza tajemniczy skrót LNE? Pochodzi od najeżonej trudnościami językowymi i, jak stwierdził Olivier Janiak, trudnej i mało marketingowej nazwy „Les Nouvelles Esthetiques”.

Gdy nauczyłam się poprawnie i to z całkiem niezłym akcentem ją wymawiać, została zastąpiona skrótem LNE. Les Nouvelles Esthetiques w najprostszym tłumaczeniu znaczy „wiadomości estetyczne”.

LNE to nazwa czasopisma, ale również organizatora kongresów i targów.

W tym roku odbędzie się 40. Jubileuszowy Kongres LNE. Już myślę o jesieni i nie mogę się doczekać czasu, kiedy wezmę w nim udział. Pomimo wielu obowiązków zawodowych i rodzinnych powolutku (na razie mentalnie) się do niego szykuję. Z wielkim zainteresowaniem obserwuję bowiem to, co dzieje się w branży beauty. Na szczęście w Polsce jest coraz więcej miejsc i imprez, gdzie można porozmawiać o kosmetyce i poznać wszelkie nowinki w tym zakresie.

Korzyści płynące z regularnego bywania na takich spotkaniach są dla mnie niczym nieograniczone. Organizatorzy kongresu są mistrzami nie tylko organizacji, ale i gościnności. Mimo nadmiaru spraw związanych z organizacją tak wielkiej imprezy potrafią zadbać o każdy jej szczegół. Olbrzymia popularność imprezy sprawia, że każdorazowo mam wrażenie, że uczestniczę w wyjątkowym wydarzeniu i swoistym kosmetycznym centrum dowodzenia. Czuję, że należę do tego środowiska i jestem z tego dumna.

Kluczem do skutecznego działania w moim zawodzie jest uczestnictwo w kongresach i targach organizowanych przez LNE. To impreza, która ma dwie twarze – dobrą i bardzo dobrą. W ciągu ostatnich paru lat była systematycznie modyfikowana, udoskonalana, aż stała się wręcz perfekcyjna. Mało tego! Kiedyś obiecałam sobie, że nie opuszczę ani jednego kongresu LNE – to bardzo ważne zawodowe postanowienie.

Wpadnij do Kosmetyczki Roku :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506