Twarz młodej kobietyDla wspólnego dobra i szeroko pojętej auto – terapii. stworzyłam kategorię Mity w kosmetyce, rodzaj tekstów dotyczących tego, co – w moim przekonaniu – przeszkadza prawidłowej pielęgnacji. To wyzwalające doświadczenie.

To, jak będziemy pielęgnować skórę zależy niewątpliwie od naszej decyzji. Ale też i wiedzy na temat tego fantastycznego narządu, z którym się niejednokrotnie źle obchodzimy, stając się niewolnikami błędnych przekonań.

Umiejętnej i satysfakcjonującej pielęgnacji można się nauczyć zrywając ze złymi nawykami, w czym mogą być pomocne rady profesjonalistów.

Nie mogę już słuchać opowieści o domowej terapii stóp polegającej na godzinnym moczeniu ich w wodzie z proszkiem E, ścinaniu zrogowaceń nożem, rezygnowaniu z nawilżania cery… Pamiętajmy, że systematyczna pielęgnacja skóry w zgodzie z jej fizjologią i anatomią pozwala uczynić z zabiegów poematy :-) Te małe domowe poematy są najważniejszym elementem pielęgnacyjnym.

Coraz rzadziej, ale jednak… wraca zagadnienie wyższości nożyka do ścinania zrogowaceń z podeszwy stopy nad frezarką. Wiele już na ten temat pisałam. Kochani, ścinanie zrogowaceń nożykiem, to – na dłuższą metę – nic dobrego. Nawet jeżeli, w momencie ścięcia zalegającej warstwy rogowej naskórka, skóra wydaje się Wam jedwabiście gładka, to musicie wiedzieć, że usunięte w ten sposób zrogowacenia i modzele baaardzo szybko odrastają. W dodatku grubsze, nierówne, z tendencją do pękania.

Kolejnym mitem, który powoduje, że trudno zapanować nad cerą, jest rezygnowanie z nawilżania skóry. To duży błąd pielęgnacyjny. Odżywianie cery, to niewątpliwie cenne działanie pielęgnacyjne, jednak jego skuteczność nieporównywalnie wzrasta, gdy skóra jest prawidłowo uwodniona. Warto porównać potrzeby naszej skóry do potrzeb żołądka, serca, nerek, płuc… Komórki wszystkich naszych narządów w pierwszej kolejności potrzebują wody, również skóra.

Niektóre mity kosmetyczne są silniejsze od innych. Nie ominęły henny, regeneracji skóry, złuszczania, matowania cery… Warto uwolnić kosmetykę od błędnych przekonań: zaufać badaniom naukowym, poznać potrzeby anatomiczne i fizjologiczne, uznać zawodowe doświadczenie Kosmetyczek.

Kategoria Mity w kosmetyce, daje nieograniczone możliwości przeanalizowania często nieświadomie popełnianych błędów pielęgnacyjnych (własnych i cudzych). Nie chodzi o ich wytykanie i sprawianie komuś przykrości. Rzecz w tym, że analiza poprzez argumenty to najlepsza droga, by błędów takich więcej nie popełniać :-)

Zapraszam do lektury poniższych tekstów, w których wyjaśniam jakie zasady kosmetyczne są zgodne z rozsądną pielęgnacją:

 

2021-02-08T14:35:36+01:0010/10/2014|Kategorie: Mity w kosmetyce|Tagi: |
Przejdź do góry