Tworząc zabiegi kosmetyczne dążę, aby każdy były najlepszą i najbardziej efektywną formułą zabiegową.
Formułą zabiegową zaspokajającą potrzeby wymagających cer. Komponując zabiegi do cer wrażliwych mam ściśle określone cele pielęgnacyjne: przynieść ulgę i ukojenie wrażliwej skórze oraz odzyskać piękno delikatnej cery.
Skóra wrażliwa – czy wrażliwości skóry można się nabawić?
Do pewnego stopnia tak. Wrażliwość zapisana w genach, to jedno, ale w dużej mierze do wrażliwości skóry przyczynia się środowisko, w jakim żyjemy, wiek oraz błędy i zaniedbania pielęgnacyjne. Czynniki te osłabiają zdolności obronne i naprawcze skóry. Wrażliwość skóry często jest konsekwencją osłabienia płaszcza hydrolipidowego naskórka.
Wraz z upływającym czasem skóra staje się bardziej wymagająca…, kapryśna. Czas znacząco wpływa na wrażliwość skóry, szczególnie u kobiet, u których i tak jest ona cieńsza i delikatniejsza niż u mężczyzn. Wraz ze spadkiem poziomu hormonów skóra staje się nieodporna na działanie czynników drażniących oraz narażona na ucieczkę wody. Odwodniona skóra jest bezsilna, nie może stymulować odnowy komórkowej i likwidować stanów zapalnych.
Czy można wyleczyć się z wrażliwości?
Skoro wrażliwości można się nabawić, to można się równie dobrze jej pozbyć, a w najgorszym przypadku złagodzić jej objawy. Poprzez intensywną ochronę i najlepszą pielęgnację możemy zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem wielu czynników zewnętrznych, a tym samym wzmocnić i przywrócić jej funkcje obronne. Silna i zdrowa skóra będzie z kolei naszą najefektywniejszą i najskuteczniejszą tarczą ochronną przed światem zewnętrznym.
Cera wrażliwa stawia wysokie wymagania: potrzebuje przemyślanej pielęgnacji oraz delikatnych kosmetyków. Do demakijażu najlepsze są preparaty łączące skuteczne działanie odświeżające, delikatność i pielęgnację cery. Polecam mleczka nawilżające. Kolejnym krokiem jest tonizacja. Tonik usuwa pozostałości mleczka, odświeża, przywraca naturalny odczyn pH i łagodzi skórę. Gustuję w tonikach w żelu.
Po oczyszczeniu, tonizacji i osuszeniu twarzy należy skórę nawilżyć. Nawilżanie jest bezcennym działaniem kosmetycznym, wzmacniającym naturalne bariery ochronne skóry, usprawniającym penetrację i potęgującym efektywność kosmetyków nakładanych w dalszej kolejności. Tak przygotowana skóra jest już gotowa na przyjęcie porcji kremu leczącego: regenerującego, zmniejszającego zaczerwienienia i łagodzącego nadwrażliwość. Cerę należy każdorazowo nawilżać przed nałożeniem kremu pielęgnacyjnego.
Preparaty nakładane w tej kolejności tworzą na powierzchni skóry wzmacniający opatrunek kosmetyczny przywracający jej naturalną odporność, redukujący podrażnienia i uczucie dyskomfortu. Dla skóry, która wcześniej nie tolerowała kosmetyków, to wielki luksus :-)