Peeling kawitacyjny, to łagodny i bezbolesny zabieg, w którym fala ultradźwiękowa wykorzystywana jest do usunięcia zalegającej warstwy rogowej naskórka, czyli do szybkiego odświeżenia skóry.
Poniżej przeczytasz o skuteczności tego zabiegu, o wskazaniach zabiegowych, przeciwwskazaniach do jego wykonywania oraz zabiegach kosmetycznych wykonywanych w Gabinecie z udziałem peelingu kawitacyjnego.
Za pomocą peelingu ultradźwiękowego – kawitacyjnego mogę delikatnie i bezpiecznie odświeżyć skórę, nawet naczyniową i wrażliwą. Jeżeli nie stwierdzam ewidentnych przeciwwskazań do wykonania peelingu kawitacyjnego stosuję go każdorazowo, po demakijażu i tonizacji skóry, a przed częścią aktywną zabiegu. Jako ośrodka sprężystego używam soli fizjologicznej.
Peeling kawitacyjny – na czym polega:
Kawitacja, to zjawisko, podczas którego następuje zmiana wody w parę wodną, powstają bąbelki pary wodnej, które gwałtownie powiększają się i pękają. Dochodzi wówczas do rozkruszenia martwych komórek warstwy rogowej naskórka.
Skóra zostaje odświeżona, pozbawiona zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, czyli wydzieliny gruczołów łojowych. W mgnieniu oka nabiera blasku i wygląda świeżo.
Ultradźwięki oddziałując na tkanki, powodują również drgania komórek zwane mikromasażem, które „ożywiają” skórę i stymulują komórki układu nerwowego. Fala akustyczna powoduje także przyspieszenie przemiany materii wewnątrzkomórkowej i katalizuje (przyspiesza) reakcje chemiczne w komórkach skóry.
Peeling kawitacyjny – działanie zabiegu:
- odświeżenie i rewitalizacja skóry
- nawilżenie
- przyspieszenie przenikania składników aktywnych w głębsze warstwy skóry
- oczyszczenie z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń
- „mikromasaż”- poprawia krążenie krwi i limfy oraz kondycję ścian naczyń
- przygotowanie skóry do dalszych działań zabiegowych
Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- ciąża
- niezakończony wzrost kostny
- wszczepy kardiologiczne (kardiowerter i rozrusznik)
- stany gorączkowe
- bóle migrenowe
na szeroką gamę zabiegów oczyszczających.