O tym, że brwi są BARDZO ważnym elementem twarzy przekonałam się na własnej skórze dawno, dawno temu, gdy byłam jeszcze nastolatką. Podczas domowej stylizacji brwi, w akcie wielkiej odwagi, brawury i braku wyobraźni, pozbawiłam się niemal do zera – można tak śmiało powiedzieć – jednego łuku brwiowego.

To że tylko jednego było marnym pocieszeniem, ponieważ moja kuzynka musiała równie drastycznie wyregulować drugi. Było to dobre przygotowanie do zawodu, bo pomimo że od tamtej regulacji minęło dużo czasu, widok twarzy pozbawionej brwi pozostał w mej pamięci na zawsze.

Chętnie dzielę się tym bolesnym doświadczeniem z Klientami i zachęcam ich do pielęgnowania brwi, odżywiania włosków, wcierania oleju rycynowego tłoczonego na zimno i unikania nadmiernego regulowania łuku brwiowego!

Ekaterina Kozlowa-Korzeniowska w swojej książce „Jak pracować z farbami do brwi i nie zwariować” stwierdziła, że żyjemy w brwiowym średniowieczu. Chodziło jej o poziom edukacji w zakresie stosowanych preparatów do koloryzacji i choć dostępne technologie są unowocześniane w imponującym tempie, to stylizacja brwi zatrzymała się w czasie. Oczywiście się to zmienia, ale mit, że koloryzacja i regulacja brwi to „łatwizna”, pokutuje cały czas.

Henna bez henny ;-)

Poprosiłam niedawno kilka koleżanek z branży o przesłanie mi zdjęć preparatów, które wykorzystują do koloryzacji brwi. Okazało się, że w kwestii farb sprawa wygląda przyzwoicie, natomiast w przypadku preparatu, który zwyczajowo nazywany jest henną, już niekoniecznie. W salonach kosmetycznych na dobre i złe zagościły preparaty nazywane henną szczecińską lub henną krakowską, które nie mają nic wspólnego z autentyczną henną. Wspomniana „henna” nie jest oryginalną henną, tylko nieprzeanalizowanym chemicznie proszkiem.

Dlaczego o tym mówię? Bo to niebezpieczne preparaty, powodujące alergie i szkodzące zdrowiu. Dlatego ja pracuję na certyfikowanych europejskich produktach, dzięki czemu wiem, że taki produkt był poddawany testom bezpieczeństwa. Gdy prześledzimy ofertę kosmetyków do pielęgnacji skóry, to od ich mnogości można dostać zawrotu głowy. Natomiast gdy na targach towarzyszących kongresom kosmetycznym chciałam kupić jakąś nowość do koloryzacji łuku brwiowego, musiałam się bardzo postarać, aby coś ciekawego odnaleźć. A na wielu stoiskach dalej królowała brwiowa trucizna.

Znacie mnie już na tyle, że wiecie, iż daleka jestem od wkładania kija w mrowisko. Uważam, że każdy kieruje się zdrowym rozsądkiem, wiedzą, że nikt nikomu nie chce przecież zaszkodzić, ale w przypadku tego okropnego produktu, który podszywa się pod hennę, krew się we mnie wzburza, że takie paskudztwo uwiło sobie cieplutkie gniazdko w mentalności wielu profesjonalistek, na półkach w hurtowniach, na targach, w szkołach, na uczelniach i wreszcie w salonach kosmetycznych.

Nieinwazyjny lifting oka

Od zawsze uwielbiałam pielęgnację brwi. Jest to usługa wykonywana w moim Gabinecie z pietyzmem i oddaniem. Miałam jednak nieodparte wrażenie, że stylizacja brwi stawała się dziedziną coraz mniej szanowaną=uznawaną. Koleżanki wyspecjalizowały się w bardziej według nich ambitnych dziedzinach, tj. pielęgnacji cer problematycznych, podologii, psychokosmetologii, a do tego wszystkiego tradycyjną koloryzację wypierał makijaż permanentny i usługa nazywana henną stawała się takim coraz bardziej niedocenianym dzieckiem.

Nie mogłam się z tym pogodzić, a swoje Klientki przekonywałam, że pierwszy i nieinwazyjny lifting oka to dobra regulacja i koloryzacja łuku brwiowego. Wówczas trafiłam na Ekaterinę, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że stylizacja brwi to nie przestarzała, ale NOWOCZESNA usługa. Pod warunkiem oczywiście, że będziemy się edukować, rozwijać i staniemy się kreatywni.

W ofercie mojego Gabinetu Kosmetycznego znajdują się zabiegi z pogranicza dermatologii i skuteczności medycyny estetycznej, ale stylizacja łuku brwiowego była, jest i będzie!

Farba do brwi nie jest henną żelową

Zdarza się, że farby do koloryzacji włosków łuku brwiowego nazywane są henną żelową. Z tego co wiem, to nie istnieje coś takiego, jak henna żelowa…

Czy farby do stylizacji odżywiają brwi?

Dobrej jakości farby do brwi pomagają zregenerować włoski, ponieważ zawierają aktywne składniki odżywcze. Najczęściej występującymi komponentami są: olej rycynowy i arganowy, aloes, keratyna, wosk pszczeli czy ciekła parafina. Zatem koloryzacja wykonana zgodnie z poszanowaniem procedur zabiegowych i sztuką zabarwiania oprócz walorów upiększających posiada właściwości pielęgnacyjne i wzmacniające.

Czy farbowanie brwi pomoże je zagęścić?

Bardzo często po ubarwieniu wszystkich włosków, od tych najdrobniejszych, niewidocznych gołym okiem, po te stanowiące bazę łuku brwiowego, odzyskujemy dorodną, okazałą i szlachetną brew.

Czy koloryzacja brwi przy użyciu farby jest trwała?

Jest zabiegiem skutecznym i efektywnym. Ale aby takim był w pełni, muszę wykonać go zgodnie z zaleceniami producenta i wypracowanymi profesjonalnymi technikami pracy. Co mam na myśli?

Przede wszystkim chodzi o zdiagnozowanie i przeanalizowanie rodzaju włosków, przy okazji zerkam również na włosy na głowie, oczywiście nie tylko pod kątem dobrania koloru, ale aby pozyskać jak najwięcej informacji na temat ich grubości, porowatości, miękkości, czasu ekspozycji farby dostosowanego do rodzaju włosów, użycia sprawdzonych, przebadanych preparatów, zastosowania wody utlenionej zalecanej przez producenta farby (a nie takiej z apteki, rekomendowanej do przemywania ran) oraz ilości potrzebnego utleniacza. Dodam jeszcze, że włosy z łuku brwiowego różnią się znacznie od tych na głowie, ale pomimo tego przed wykonaniem koloryzacji łuku brwiowego oglądam jedne i drugie, a następnie filtruję zebrane informacje i wyciągam wnioski.

W koloryzacji brwi z wykorzystaniem farby wszystko jest dla mnie ważne. Od początku do końca. Począwszy od tego, jakim preparatem przygotowuję włoski do farbowania, kończąc na wyborze preparatu do zmywania farby. Gdy mam już ułożony plan działania i pomysł na przeprowadzenie zabiegu, opowiadam o nim Klientom. Celowo mówię „Klientom”, a nie jak zwyczajowo „Klientkom”, ponieważ wykonuję zabiegi zarówno Paniom, jak i Panom.

Stylizacja brwi & henna
Gabinet Kosmetyczny Ewy Wasiak
Łódź Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506


2020-05-01T14:20:43+02:0015/04/2020|Kategorie: Henna i makijaż|Tagi: |
Przejdź do góry