Pisałam wielokrotnie o tym, że dobra diagnoza cery, to połowa sukcesu. Druga połowa, to dobranie zabiegu, który perfekcyjnie wpasuje się w potrzeby pielęgnacyjne skóry.

Dbam również o to, aby każdy Klient znał argumenty przemawiające za tym, że powinnam, np. oczyścić skórę manualnie, był poinformowany o cechach zabiegu, zarówno słabych jak i silnych, uzyskał deklarację, że dokonałam rzetelnej diagnozy skóry. Przekazuję również informacje, na czym polega zabieg i jaka jest jego metodyka. Poruszam też kwestię pielęgnacji skóry po zabiegu i ewentualnych reakcji skóry na wszystkie te działania.

Oto garść informacji, które Klienci powinni uzyskać przed przystąpieniem do zabiegu, oczywiście nie tyko manualnego oczyszczania twarzy, ale każdego zabiegu kosmetycznego:

1 Czym charakteryzuje się Jego cera, jakie są jej atuty i słabe punkty.

2 Po co wykonujemy u niego manualne oczyszczanie twarzy (lub inny zabieg pielęgnacyjny)

3 Jakie są wady i zalety tego zabiegu i jakie alternatywne rozwiązania można zastosować w danym przypadku.

4 Ile razy i w jakich odstępach zamierzamy powtarzać zabieg i jakie inne elementy terapii przewidujemy.

5 Na czym polega zabieg i jaki będzie jego przebieg.

6 Jakie reakcje skóry mogą potem wystąpić i które z nich powinny budzić niepokój, a które wręcz przeciwnie.

7 Jak pielęgnować skórę po zabiegu.

8 Dlaczego powstały zaskórniki i jak można w zapobiec ich powstawaniu w przyszłości.

,,Informacje dla Klienta” pochodzą z artykułu zamieszczonego w listopadowo – grudniowym wydaniu LNE. Artykuł ten stanowi swoisty panel dyskusyjny na temat: Manualnego oczyszczania twarzy w praktyce. Tekst opracowała Olga Filanowska, która do dyskusji zaprosiła kluczowych ekspertów redakcji: dr Artura Markowskiego,  Hannę Dolecką i Agnieszkę Gomolińska. Zaszczyt ujęcia w słowa swojego stanowiska w kwestii oczyszczania skóry spotkał również mnie. Pozdrawiam :-)

2017-03-17T09:25:47+01:0010/03/2017|Kategorie: Oczyszczanie cery|
Przejdź do góry