Złuszczanie to lekarstwo :-) Cz. 4

Strona główna/Zabiegi kosmetyczne/Złuszczanie/Złuszczanie to lekarstwo :-) Cz. 4

Złuszczanie to ultranowoczesny zabieg, który pozwala skórze odzyskać jędrność, równowagę mikrobiologiczną i wygląd odświeżonej, nowej, wypoczętej. Klientki często pytają mnie: ,,Co Pani poleciłaby, aby zrewitalizować i odświeżyć cerę, tak aby wyglądała kwitnąco i zdrowo?”

Dla mnie zdobycie zaufania Klientów to wielka próba sił, a dobranie i mistrzowskie wykonanie odpowiedniego zabiegu kosmetycznego może sprawić, że skóra będzie zdrowa i piękna, a Oni sami pozostaną chętni do podejmowania dalszych wyzwań pielęgnacyjnych.

Wiele razy porównywałam współczesną kosmetykę z krawiectwem miarowym, a zabieg pielęgnacyjny z perfekcyjnie skrojoną jedwabną szatą. Dlatego jeżeli tylko dostrzegam potrzebę wykonania zabiegu złuszczającego, to chętnie korzystam z dobrodziejstwa tej procedury. Bardzo ją cenię i o tej porze roku uważam ją za pierwszorzędną drogę do witalności skóry.

Na czym polega złuszczanie naskórka?

Złuszczanie polega na usuwaniu martwych warstw naskórka. Można powiedzieć, że głębokie złuszczanie naskórka, to nadzorowane uszkodzenie skóry, wykonane po to, aby wykorzystać jej talent do samoregeneracji i ,,zmusić” do odnowy komórkowej.

Odmładzanie i wygładzanie poprzez złuszczanie :-)

Skóra regeneruje się przez cały czas. Pisałam wiele razy o tym, że komórki skóry pracują 24 godziny na dobę, bez prawa do urlopu ;-) Są niebywale pracowite i pozostają w ciągłej, cyklicznej podróży, którą odbywają od warstwy podstawnej do warstwy rogowej naskórka, a tuż po jej zakończeniu obumierają. Martwe komórki gromadzą się na powierzchni skóry. Przez nagromadzenie zbyt grubej warstwy martwych komórek skóra staje się szara, pozbawiona blasku, sucha, zablokowana, a zatkane pory wpływają na powstawanie zaskórników i w ostateczności stanów zapalnych.

Do tych problemów bez cienia przesady można dodać zmarszczki oraz przebarwienia, które powstają na skutek wakacyjnego opalania lub zażywania preparatów o działaniu fotouczulającym. Dla mnie jako kosmetyczki bardzo ważnym wskazaniem do wykonania złuszczania jest spadek chłonności skóry.

Intensywne złuszczanie wykonujemy jesienią i wczesną wiosną.

Sezon na gruntowne złuszczanie jest limitowany. Jesień, początek wiosny i umiarkowanie mroźna zima, to najbezpieczniejszy czas na dogłębną regenerację, ponieważ skóra ze ,,ściągniętą” warstwą rogową ma osłabione naturalne bariery ochronne nie toleruje intensywnego słońca, ale i silnych mrozów. Teraz jest zatem dobry moment na złuszczanie.

Złuszczanie, to przeprogramowanie skóry.

Ponieważ złuszczając skórę budzimy jej uśpione struktury, wzmacniamy i ujędrniamy ją, dlatego bardzo często nazywam złuszczanie zabiegiem pielęgnacyjnym, który przeprogramowuje cerę. Stymuluje funkcje komórkowe i odnawia naskórek.

Złuszczanie jak kosmetyczna potrawa :-)

To formuła dla koneserów i osób lubiących nowe wyzwania pielęgnacyjne. Niektórzy Klienci boją się nowości, są za pan brat z moimi autorskimi zabiegami. Znają ich skuteczność, wiedzą czego mogą się po nich spodziewać. W tym przypadku zaś stają przed nowym wyzwaniem.

To bardzo miłe, gdy ktoś mówi, że woli moją kompozycję oczyszczającą z czyszczeniem manualnym, kwasami owocowymi, oksybrazją , maskami i maseczkami dobranymi do potrzeb jego cery. Świadczy to o zaufaniu do mnie i skuteczności zabiegów. Ale teraz o tej porze roku warto skorzystać z czegoś innego. Można odwiedzać ulubioną restaurację  i spożywać sprawdzone, pyszne danie, ale warto od czasu do czasu skosztować czegoś nowego, zwłaszcza sezonowego. Warto zrobić to chociażby dla zdobycia doświadczenia i wypracowania smaku :-)

Menu kosmetyczne jest niezwykle kolorowe i wielowymiarowe. Do każdej cery jestem w stanie dobrać odpowiedni zabieg i pomagam Klientom pokonać opory, zachęcam do nowych rozwiązań.

Ze złuszczaniem jest tak, że z jednej strony przez kilka dni poważnie ogranicza nasz komfort, zaś z drugiej – nasilone złuszczanie usprawnia skórę. Chciałoby się powiedzieć ,,coś za coś”, ale nie przepadam za tym stwierdzeniem. Wolę, aby była zachowana harmonia pomiędzy pozabiegowymi doznaniami i funkcjonowaniem skóry, a efektami pielęgnacyjnymi. Mogę się jednak mylić ;-)

Złuszczanie działa prozdrowotnie.
To cenny kluczy do zdrowia skóry.


Wpadnij do Kosmetyczki Roku na gruntowne złuszczanie :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506


2017-03-13T15:26:17+01:0023/01/2017|Categories: Złuszczanie|Tags: |