Zdrowy i spokojny sen

Zdrowy spokojny senZastanawiacie się czasami, czym jest i czemu służy dobry sen? Ja też, dlatego postanowiłam o tym co nieco napisać. A skoro już o spaniu, to zahaczę również o sport ;-)
Im dłużej żyję, tym bardziej doceniam potęgę zdrowego i spokojnego snu! Doświadczyłam niejednokrotnie na własnej skórze, że komfort, jaki zagwarantowałam sobie wieczorem i nocą, wpływał bezpośrednio na samopoczucie podczas nadchodzącego dnia.

W dzisiejszych czasach, żeby nie być passe, każdy musi uprawiać jakiś sport: jedni ćwiczą na siłowni, inni biegają, jeszcze inni paradują z kijkami.

Wiem, że zbawieniem byłby jakiś popołudniowy wysiłek na świeżym powietrzu, ale sportem się nie pasjonuję. Mam tak od dziecka… Na szczęście uwielbiam jeździć na rowerze. Rower towarzyszy mi od kilku lat i tutaj mam nawet małe, aczkolwiek sukcesy ;-) Pracuję jednak tak blisko domu, za tzw. ścianą, że zaledwie trzy kroki przemierzam na nogach. Po południu też nie jest lepiej, ponieważ pracuję do godzin mocno popołudniowych i… tak na okrągło. W ten sposób lista moich sukcesów w sporcie się zamyka ;-)

Sumiennie natomiast pilnuję, aby sypialnia była zawsze wywietrzona, śpimy przy rozszczelnionym oknie, na wygodnym materacu i na odpowiednich poduszkach.

Jestem pod wrażeniem artykułu opublikowanego przez Centrum Rehabilitacji Bremed, w którym autor sformułował 6 Zasad Dobrego Snu. Zachęcam do lektury. Tekst napisany został w przystępnej formie. Tak jak lubię: krótko i na temat.

Niedawno trafiłam również na artykuł, pt. Pod żadnym pozorem nie powinieneś spać na prawej stronie swojego ciała, z którego można wyczytać, że wedle ostatnich badań opublikowanych przez Journal of Clinical Gastroenterology nasza pozycja pod czas snu może wpływać pozytywnie lub negatywnie na nasze zdrowie. Jestem głęboko przekonana, że warto zapoznać się z jego treścią!

Kolorowych snów i spokojnej nocy :-)


2017-03-13T15:26:39+00:0010/07/2016|Categories: Inspiracje|