Wszystko, co robimy, ma wpływ na naszą przyszłość, na nasze zdrowie i wygląd. W ramach troski o zdrowie podjęłam decyzję o zadbaniu o swoją sprawność fizyczną. Nie chodzi mi oczywiście o trening siłowy ze sztangami, ale o ćwiczenia aerobowe, ogólnorozwojowe, które pomogą mi zachować zdrowie.

Dla wielu osób to nic nadzwyczajnego, ale nie dla mnie. Nie lubię=lubiłam ćwiczyć. Za każdym razem, gdy postanawiałam zacząć treningi, zawsze cos mnie powstrzymywało. A to nieodpowiednia godzina zajęć, a to odległość od klubu, to znów brak pozytywnej energii pomiędzy mną a instruktorką…

Jako pierwszy w zajęciach rozsmakował się mój mąż. To on namówił mnie, abyśmy razem zaczęli chodzić na gimnastykę. Decyzję podjęłam po kilku tygodniach rozważania za i przeciw. Nadeszła wreszcie ta wiekopomna chwila i… jestem właśnie po pierwszych zajęcia.

Było bosko. Pani Agata, która prowadzi zajęcia, jest doświadczoną fizjoterapeutką. Przygotowała taki zestaw ćwiczeń, że dzisiaj nie tylko nic mnie szczególnie nie boli, ale i nie zniechęciłam się. Jestem wręcz zmotywowana do dalszej pracy. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że mój trening podniósł mi skutecznie poziom endorfin oraz uzmysłowił, że to ostatni dzwonek, aby zachować=odzyskać wyprostowaną postawę.

Ćwiczenia lekarstwem

Już wiem, że będę uczęszczać na zajęcia. Jestem zmotywowana, a liczne badania naukowe dowodzą, że regularne ćwiczenia redukują ryzyko chorób serca, nowotworu, cukrzycy i osteoporozy, działają korzystnie na poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, łagodzą bezsenność, depresję oraz wzmacniają układ odpornościowy. Mam nadzieję, że moja aktywność odpłaci mi tym wszystkim ;-)

Jako terapeutka urody nie mogłabym nie wspomnieć jeszcze o jednym ważnym czynniku motywującym do aktywności fizycznej, a mianowicie o tym, że umięśniona sylwetka ma bardziej napiętą skórę, przez co ciało wygląda o wiele młodziej. Jako osoba aktywna zawodowa, powinnam hołdować takim przekonaniom.

Ewa Wasiak Kosmetyczka Roku
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
Tel. 601 891 506