Niepełnosprawność to coś, co może spotkać każdego, bez względu na wiek, stan konta, pozycję społeczną. Jako osoba – powiedzmy „sprawna” i tak widzę, ile bezsensowych barier czyha na osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich: wysokie schody, wąskie drzwi, donice i gazony z kwiatami ustawione w wejściu, niebosiężne krawężniki oraz koszmarne parkowanie na chodniku przez niektórych kierowców, uważających się za… imperatorów! Nigdy tego nie zrozumiem.

Powinniśmy wypracowywać własną uważność na potrzeby innych, empatię, odpowiedzialność, po prostu – po ludzku pomagać sobie nawzajem.


Motywacji może być tyle, ilu ludzi. Każdy ma inną potrzebę. Moja jest chyba najprostsza na świecie… Zawsze myślę, jak ja bym sobie poradziła, albo nie poradziła w takiej sytuacji. A łatwo osobom dotkniętym w ten czy inny sposób przez los nie jest.

Jak pomóc…

Nie przez przypadek o tym mówię. Obserwowałam akcję protestacyjną niepełnosprawnych w sejmie i pewnie jak wiele osób uwrażliwiłam się na Ich potrzeby. Jest tyle do zrobienia… Świata nie zbawię i nie zmienię.., ale zrobiłam, co uważałam za ważne na dzisiaj na „własnym podwórku”. Przygotowałam wejście, które jest dogodne dla osób na wózku – bez schodów, dodatkowo z szerokimi drzwiami.

Bardzo przepraszam, że wejście, o którym mówię nie jest frontowe tylko boczne, ale może kiedyś i fasadowe będzie z platformą. Przed Gabinetem jest parking dla Was. Można również podjechać bezpośrednio do drzwi wejściowych, co ułatwi i stworzy Wam większy komfort.

Nie zamykam się na innych

Osoba niepełnosprawna ma takie same potrzeby pielęgnacyjne jak każda inna. Pedicure, manicure czy kosmetyczne zabiegi pielęgnacyjne nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych. Natomiast bariery i urbanistyka miasta powodują, ze bardzo trudno dotrzeć w dogodne dla siebie miejsce. Mam nadzieję, że mój Gabinet stanie się przyjaznym azylem Dla Wszystkich.

Jeżeli poruszasz się na wózku lub nie możesz przyjechać do Gabinetu, skontaktuj się ze mną. Uzgodnimy szczegóły ewentualnego spotkania w Twoim domu, a cenę zabiegów dobierzemy indywidualnie do Twoich finansowych możliwości.

Zapraszam gorąco i z drzwiami gościnnie szeroko otwartymi :-)


Gabinet Kosmetyczny Ewy Wasiak
Łódź – Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506