glebokie-profesjonalne-zluszczanie-kosmetyczka-lodz-baluty-ul-srebrna-33Kilka tygodni temu rozpoczął się sezon na złuszczanie za pomocą witaminy C i retinolu. Popularność profesjonalnych zabiegów  z wykorzystaniem witaminy C i A jest niebywale imponująca i nie jest to jedynie trend czy moda, ale rozsądne w okresie jesienno – zimowym działanie pielęgnacyjne.

Każda z witamin ma inny zakres działania, ale połączone w jednym zabiegu znacznie zwiększyły swój potencjał. Abyśmy mogli odczuć ich dobroczynne działanie, muszą być użyte w odpowiednim stężeniu i w takiej postaci, która pozwoli im wniknąć jak najgłębiej w naskórek i uzyskać ekstremalne rezultaty.

Na czym polega tajemnica dobrego zabiegu złuszczającego? No, właśnie… Cała tajemnica tkwi w zachowaniu idealnych proporcji pomiędzy potrzebami skóry, oczekiwaniami Klienta a skutecznością zabiegu. Przysłowiową wisienką na torcie jest mistrzowska metodyka zabiegowa i dobór kosmetyków najwyższej próby.

Zabieg usuwa martwe komórki naskórka i w widoczny sposób poprawia wygląd skóry, redukuje zdobne zmarszczki, a poprzez silne działanie złuszczające sprawdza się w walce z przebarwieniami, odblokowuje pory i regeneruje skórę.  Wpływa również na procesy keratynizacji naskórka, pobudza odnowę jego wierzchnich warstw, powoduje pogrubienie i wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego naskórka PTS, czyli jego struktur obronnych.

Kompozycja pielęgnacyjna, o której mowa, dedykowana jest m.in. cerom  dojrzałym, zmęczonym, ze skłonnością do powstawania stanów zapalnych, przebarwień, jest też do cery mieszanej i tłustej, a także do skóry zniszczonej intensywnym opalaniem. Zabieg rozwiązuje zatem kilka problemów skórnych naraz.

Informuję Klientów, że witamina A uwrażliwia skórę na promienie UV, co sprzyja pojawieniu się przebarwień. Dlatego po zabiegu powinni stosować krem ochronny z filtrami przeciwsłonecznymi i zapewnić odpowiednie nawilżenie, gdyż retinol zmniejsza wydzielanie sebum i działa wysuszająco. Jednak należy stosować je bardzo rozsądnie, aby nie blokować złuszczania.

Aby wzmocnić efekty pozabiegowe, zalecam stosowanie w domu kremu z gabinetową recepeturą stosowną do potrzeb skóry. W ofercie są trzy kremy: do zwalczania oznak starzenia skóry, regulujący pigmentację i eliminujący przebarwienia oraz balansujący tłustą skórę poprzez regulację wydzielania sebum.

Zapraszam do Gabinetu oraz lektury pierwszej części artykułu o profesjonalnym złuszczaniu cery.

To prawdziwa gwiazda wśród zabiegów kosmetycznych na tę porę roku.
Pielęgnowanie przez złuszczanie.
Polecam :-)

Wpadnij na jesienne złuszczanie do Kosmetyczki Roku :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
ul. Srebrna 33, tel. 601 891 506