Długo zastanawiałam się, jak zdefiniować ten zabieg, aby zawrzeć w opisie wszystko, co najważniejsze. Zastanawiałam się takimi określeniami: „To zabieg, po którym skóra jest pełna witalnej energii” lub „Zabieg, który wydobywa naturalne – dojrzałe piękno”, albo „To zabieg o potrójnym działaniu: wygładzającym, rewitalizującym i ujędrniającym”. Ostatecznie wybrałam to: „To zabieg, który wymazuje oznaki upływającego czasu”.—

To, jak będziemy wyglądać za kilka lat, zależy w dużej mierze od nas samych, jakości naszego życia, stosowanej pielęgnacji zarówno tej profesjonalnej, jak i domowej.

Badania wykazały, że stan naszej skóry w 50 procentach zależy od stylu naszego życia i wyznawanych wartości pielęgnacyjnych.

Siła pielęgnacji 

Zatem aż w połowie to my sami odpowiadamy za to, jak szybko dopadnie nas proces starzenia. „Nie jesteśmy w stanie zatrzymać biologicznego zegara” – powie ktoś. To z pewnością prawda, ale możemy jednak spowolnić pracę jego wskazówek. Proces starzenia się skóry jest nieuchronny i w dużej mierze uwarunkowany genetycznie, a jednocześnie podlega wpływowi środowiska zewnętrznego.

Niedawno pisałam o tym, że często to nie czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, wiatr, wahania temperatur, są głównymi winowajcami pojawiania się problemów ze skórą. To my sami działamy na jej szkodę, niewystarczająco ją chroniąc przed światem zewnętrznym, ale także słabo zaspokajając jej potrzeby fizjologiczne i dbając o nią nieadekwatnie do swojego wieku.

Nie mamy wpływu na wiele czynników zewnętrznych, tj. temperaturę otoczenia, wilgotność powietrza, natężenie promieniowania UV, ale możemy odpowiednio zabezpieczyć skórę przed ich działaniem. Takim profesjonalnym i pielęgnacyjnym zabezpieczeniem skóry przed wieloma czynnikami przyśpieszającymi proces starzenia skóry jest zabieg Total Lifting PPV+.

Total Lifting PPV+ & pyszności dla cery

Podczas wykonywania zabiegu wykorzystywane są wyjątkowe składniki aktywne regenerujące i stymulujące funkcje komórkowe. Po takim „koktajlu” pielęgnacyjnym z pewnością obudzą się uśpione struktury skóry, by ją wzmocnić i ujędrnić oraz odtworzyć nową, naturalną tkankę podpierającą. To bardzo ciekawa wielopłaszczyznowa kompozycja napinająco-liftingująca z wykorzystaniem wielu składników aktywnych:

– r-peptide 

wzmacnia bariery ochronne skóry, rewitalizuje skórę dojrzałą, przesuszoną i skrajnie odwodnioną, niweluje oznaki zmęczenia, pomaga skórze odzyskać elastyczność i jędrność, wygładza ją, poprawiając jej wygląd, i nadaje cerze promienny blask.

– argireline (neuropeptyd)

obniża intensywność i częstotliwość mikroskurczów mięśni mimicznych, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się i pogłębianiu zmarszczek mimicznych, i wygładza strukturę skóry.

– tripeptyd

stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu poprawia jędrność i elastyczność skóry, spłyca zmarszczki i zabezpiecza skórę przed powstawaniem nowych, wygładza i dodatkowo chroni ją przed skutkami fotostarzenia.

– ist comlex

substancja aktywna pochodzenia roślinnego z certyfikatem Ecocert i Cosmos – wykorzystuje synergiczne działanie opatentowanego hydrolizowanego biopolimeru pochodzenia naturalnego z suszoną żywicą drzew afrykańskich, która od pokoleń używana była do celów leczniczych; napina skórę poprzez działanie mechaniczne – składnik aktywny rozciąga się na powierzchni skóry, tworząc jednolity, elastyczny, niewidoczny film, który wysychając, zaczyna się „cofać”, naciągając delikatnie skórę, przez co pojawia się widoczne i natychmiastowe jej wygładzenie.

Terapeutyczna pielęgnacja

Naukowcy opracowujący ten zabieg określają go jako zabieg wielopłaszczyznowy – od natychmiastowego, widocznego napięcia i wygładzenia skóry po głęboką rewitalizację i stymulację procesów odnowy komórkowej skóry.

Odmładzająca moc Total Lifting PPV+

Powiem o tym, co najbardziej interesuje moich Klientów, czyli o wskazaniach zabiegowych. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest on dedykowany skórze dojrzałej, z utratą elastyczności i jędrności. To idealny zabieg bankietowy, ale możemy go uznać za klasyczny zabieg anti-aging i wykonywać w serii, według opracowanego planu pielęgnacyjnego.

Zabieg zdecydowanie jest dedykowany cerze dojrzałej,  a taki rodzaj urody zasługuje na profesjonalną pielęgnację dobraną do jej wymagań. W dzisiejszym rozpędzonym świecie bardzo często skóra nie może nadążyć za naszą aktywnością. Dlatego warto się zatrzymać, by lepiej zadbać o swoją skórę, która jest najważniejszym organem, który nas zdobi, chroni i sprytnie komunikuje nasze wnętrze ze światem zewnętrznym.  Zapraszam zatem na Total Lifting PPV+.

Wpadnij na Total Lifting PPV+
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 801 506