Moje pierwsze dni po urlopie. Czuję się wypoczęta i z cudownie „przewietrzoną” głową wpadłam na pomysł kilku nowych kompozycji zabiegowych.

Mam nadzieję, że pakiet 1 + 2, polegający na wykonaniu najpierw zabiegu oczyszczającego, a następnie dwóch zabiegów pielęgnacyjnych, których fundamentalne zadanie będzie polegać na umocnieniu efektywności samego oczyszczania oraz spełnieniu indywidualnych potrzeb skóry, przypadnie do gustu moim Klientom. Już można się zapisywać na pakiet zabiegowy 1 + 2.

„Czy nie było takich zabiegów w ofercie Gabinetu?” – zapyta ktoś. Oczywiście, że były, ale te są w pełni autorskimi pomysłami. Od ponad dziesięciu lat dążę do tego, aby każdy wykonany przeze mnie zabieg był najlepszy i najbardziej skuteczny. Uważam, że oferowanie Klientom pakietu pomoże mi jeszcze efektywniej pracować. Stworzyłam go z myślą o aktywacji funkcji witalnych każdego typu cery oraz o odzyskaniu jej naturalnej energii komórkowej.

Oczyszczanie + profesjonalna pielęgnacja = pakiet 1 + 2

Pierwszy zabieg to kosmetyczna hybryda łącząca kilka technik, od manualnej, której ruchy tak opracowałam, aby działały oczyszczająco i drenująco, eksfoliacji kwasami owocowymi, które delikatnie rozbijają połączenia międzykomórkowe, mikrodermabrazji wodno-tlenowej, w końcu po bogatą paletę kosmetyków.

Drugi zabieg to, ogólnie mówiąc, utrwalenie efektów pierwszego. To komfortowa i skuteczna procedura zabiegowa, którą projektuję indywidualnie dla każdej skóry.

Trzeci z kolei stanowi pielęgnacyjne zamknięcie całego pakietu. To swoista restrukturyzacja naskórka i wprowadzenie keratynizacji na właściwe tory, odnowienie naskórka, tonizacja i wzmocnienie skóry. Jego zadanie polega na reaktywacji witalnych funkcji nawilżenia, regeneracji skóry i regulacji flory mikrobiologicznej naskórka, tak aby skóra w autonomiczny i skuteczny sposób rozwiązywała swoje problemy, była zdrowa i piękna.

Indywidualny program pielęgnacyjny

Pakiet zabiegowy 1 + 2 rekomenduję jako intensywną kurację – jeden zabieg tygodniowo przez trzy kolejne tygodnie. Pierwszy z nich to oczyszczanie, a następne dwa to zabiegi uzupełniające. Zabiegi rozszerzające indeks terapeutyczny oczyszczania to kompozycje, które w pełni zaspokoją potrzeby regenerującej się po czyszczeniu skóry. Po wykonaniu takiego zabiegu, szczególnie kilka dni po fazie samooczyszczania, skóra nie powinna być pozostawiona sama sobie, zaś domowa pielęgnacja często okazuje się niewystarczająca. To niby nic odkrywczego. Zgadzam się z tym, ale nie chodzi mi o to, aby przenosić góry, chcę natomiast wejść na sam szczyt możliwości pielęgnacyjnych oczyszczania.

Aby tego dokonać, muszę zrobić wszystko, by jak najlepiej zrozumieć skórę Klienta i przygotować dla niego indywidualny pakiet pielęgnacyjny. W propozycji 1 + 2 oczyszczanie jest nie tylko skutecznym zabiegiem, ale rozpoznaniem skóry, swoistą formą zaprzyjaźnienia się z nią, dającą możliwość zaoferowania jej dalszej pielęgnacji.

Ewa Wasiak Kosmetyczka Roku
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506