Robótki ręczne…, czyli łuk brwiowy w rękach kosmetyczki

///Robótki ręczne…, czyli łuk brwiowy w rękach kosmetyczki

Zabieg upiększający brwi i rzęs z regulacją łuku brwiowego to kwiat kosmetycznej oferty zabiegowej, który nigdy nie zwiędnie. Jak świat światem zawsze był i pewnie będzie. Jest to niby zabieg najprostszy pod słońcem, z drugiej zaś strony profesjonalnie, subtelnie wykonany jest symbolem szlachetnego rzemiosła, powiedziałabym wręcz frywolnie – kosmetycznego rękodzielnictwa ;-)

Stan skóry, włosów, paznokci, oprawa oka to nasza wizytówka. Wygląd zewnętrzny zależy od wielu czynników. Jeśli masz stosunkowo mało czasu, na początek możesz wybrać czynności dedykowane poprawie stanu cery i oprawie oka.

Ważne, by działać konsekwentnie. Henna, jeżeli jest uzupełnieniem rozświetlonej i dobrze nawilżonej skóry, wygląda uroczo. „Moja” henna wygląda korzystnie dla każdego: mamy córki, babci.

Okiełznanie brwi

Gdy pada słowo brwi, od razu mam przed oczami tak grube i krzaczaste jak u Fridy Kahlo. Oczywiście, to moje osobiste skojarzenie, ponieważ jako profesjonalistka każdemu modeluję i maluję według jego potrzeb.

Istnieje kilka zasad, które powinno się uwzględnić podczas profilowania łuku brwiowego. Na pewno w przypadku twarzy kwadratowej lepiej wyglądają dość szerokie, bo cieniutkie mogłyby zbyt mocno kontrastować z mocnymi rysami. W twarzy okrągłej należy znaczniej zaś nieco bardziej wyciągnąć środek łuku do góry.

Brwi powinny być szersze na początku i przebiegać łukiem zwężającym się ku skroniom. Nie przepadam za ich malowaniem według określonego schematu czy panującej mody. Uważam, że charakter i zarys brwi zależy bowiem od kształtu twarzy, zaś możliwość ich wyregulowania od rodzaju, ilości, jakości włosów.

Natury nie da się oszukać

Osobiście, nie trzymam się kurczowo zasad. Uważam, że tam, gdzie kończy się schemat, zaczyna się prawdziwa sztuka kosmetyczna. Mam jedynie dopracowaną, wystudiowaną przez lata technikę umiejętnego korzystania z tego, z jaką oprawą oka zgłaszają się Klienci. Swoją metodę nazywam wydobywaniem urody oka.

Jeszcze żaden z Klientów mojego Gabinetu nie wrócił z reklamacją. Stali Klienci po wykonanym zabiegu, gdy podaję Im lusterko, aby ocenili efekt, mówią: jak zwykle pięknie! Nowi spontanicznie okazują radość, wdzięczność, zachwyt. To wszystko jest dla mnie najlepszą cenzurką :-)

Zawsze przede wszystkim z wielką ostrożnością je reguluję brwi. Stosuję zasadę, że każdy włos jest na wagę złota. Co do kompozycji kolorystycznej preparatu farbującego wolę trzymać się tonacji naturalnej, a jego odcień dobieram indywidualnie zgodnie z potrzebami i wymaganiami Klientów. Nie lubię zbyt mocnej barwy. Stwierdzenie: chcę mocniejszą, żeby na dłużej starczyła, nie sprawdza się w mojej pracy.

Sztuczki kosmetyczki

W malowaniu i farbowaniu brwi stosuję kilka technik – koloruję i kropkuję je niczym impresjonista, pracuję nad ich urodą pod kątem światła, koloru, aby zgubić ich płaskość i uzyskać jak najbardziej idealistyczną oprawę oka. Bez obaw jednak – w konturowaniu brwi nie inspiruję się abstrakcyjnym malarstwem Pabla Picassa ;-)

Cena & Oferta

Henna występuje pod kilkoma postaciami i w różnych konfiguracjach. Zapraszam zatem do działu „Oferta”, a potem na niezwykły (choć podstawowy) zabieg upiększający.

Wpadnij do Kosmetyczki Roku :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506


2019-10-14T09:40:37+00:0010/10/2019|Categories: Henna i makijaż|