Pytania do kosmetyczki – oczyszczanie manualne

///Pytania do kosmetyczki – oczyszczanie manualne

Twarz pięknej kobietyAnalizując dzisiaj pytania nadsyłane ostatnio do mnie przez Klientów, muszę przyznać, że najwięcej pytań budzi oczyszczanie manualne twarzy, dekoltu i pleców.  czasu trwania zabiegu, przeciwwskazań i pozostających po zabiegu śladach.Oczyszczanie manualne – pytania i odpowiedzi:

Oczyszczanie manualne – jak długo utrzymują się ślady po zabiegu?

Ślady, które mogą się pojawić po zabiegu manualnego oczyszczania skóry twarzy, zależą oczywiście od stopnia jej zanieczyszczenia oraz jakości i ilości wykwitów, które usunęłam. W bardzo dużym stopniu jednak od samego przygotowania skóry do zabiegu. Jego część wstępna odgrywa tutaj bardzo istotne znaczenie. Stosuję 20 – minutową waponizację. To sporo czasu, właściwe rozpulchnienie skóry, skutkuje większą skutecznością zabiegu, zminimalizowanym  dyskomfortem Klientów – to przecież wycisk kosmetyczny :-) i drobnymi śladami na skórze.

Dwa dni po zabiegu może pojawić się naturalna reakcja skórna tzw. samooczyszczenie lub odpowiedz immunologiczna. Objawia się ona drobnymi wypryskami czy lekkim łuszczeniem na brodzie i nosie (pas T). Należy wtedy wykonać delikatny peeling w domu lub zgłosić się do mnie, do gabinetu. Objawy szybko ustępują, zaś skóra jest czysta jak łza.

Czy można wykonać oczyszczanie manualne u osoby, która ma cerę naczyniową?

Jeżeli na skórze twarzy występują drobne i pojedyncze pajączki naczyniowe, przed nałożeniem maski rozpulchniającej zawsze zabezpieczam je wazeliną lub tłustym kremem. Jeżeli zaś na twarzy Klientki występuje rozległy rumień i liczne teleangiektazje, nie wykonuję zabiegu, gdyż stanowią one bezwzględne przeciwwskazanie do jego wykonania.

Czas trwania zabiegu to około 2 godziny żmudnej pracy. Po rozpulchnieniu i oczyszczeniu skóry, przychodzi czas na jej uspokojenie, wyciszenie i ukojenie. Zapraszam do lektury artykułu o oczyszczaniu cery naczyniowej podszytym zdrowym rozsądkiem :-)

Oczyszczanie manualne – przeciwwskazania zabiegowe:

opryszczka
teleangiektazje
astma i duszność
gorączka
oparzenia słoneczne
trądzik pospolity w stanie zapalnym
ekstrakcja zęba do 1 tygodniaKosmetyczka Roku zaprasza na skuteczne oczyszczanie :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506

2017-03-13T15:28:40+00:0026/05/2011|Categories: Oczyszczanie cery|Tags: , |