Kobieta z kwiatem we włosach

Zdrowa i zadbana cera mówi nie tylko o naszej estetyce, ale przede wszystkim o świadomym podejściu do pielęgnowania skóry.
Za najważniejszy cel gabinetowych działań pielęgnacyjnych – niezależnie od wieku – należy uznać oczyszczanie cery. To pierwszy krok w kierunku zdrowej skóry.

Skóra, to bardzo ważny narząd naszego ciała spełniający wiele funkcji: stanowi zewnętrzną powłokę okrywającą nasze ciało; z jednej strony, jest dla niego najskuteczniejszą zaporą przed szkodliwym wpływem zewnętrznych czynników chemicznych, fizycznych i biologicznych, z drugiej zaś, uczestniczy w gospodarce wodno – mineralnej ustroju i termoregulacji. Przez receptory zmysłowe, skóra nawiązuje łączność z otoczeniem. W skórze zachodzi również synteza witaminy D. Często zapominamy o tym, że skóra, podobnie jak układ wydalniczy czy płuca, jest narządem wydalniczym. Wydalanie, to jedna z podstawowych funkcji naszego organizmu.

Pomocnym kołem ratunkowym dla naszej skóry może być profesjonalne oczyszczanie cery,  zabieg nawilżający, odbudowujący i wzmacniający struktury obronne naskórka lub uszczelniający ściany naczyń.

Profesjonalne oczyszczanie cery wykonywane w moim Gabinecie Kosmetycznym
jest rozsądną lokatą urody i witalności dla Twojej skóry :-)

Kochani, pamiętajcie: kosmetyczka nie jest cudotwórczynią i nie wyczaruje pięknej cery z dnia na dzień. Większość sytuacji wymaga profesjonalnej pielęgnacji gabinetowej i systematycznej domowej. Zabiegiem pielęgnacyjnym idealnym na kosmetyczny start jest oczyszczenie skóry. Podczas zabiegu usuwam zrogowaciałe komórki warstwy rogowej naskórka i zalegającą wydzielinę gruczołów łojowych. Jeżeli skóra jest bardzo zanieczyszczona, przywrócenie jej blasku i energii nie jest takie proste. Dlatego nie warto doprowadzać skóry do stanu wyczerpania.

Bardzo często zachęcam Klientki do spojrzenia z miłością na swoją skórę :-) Ze wszystkimi niedoskonałościami można uporać się szybciej, gdy wszystkie działania pielęgnacyjne będą wynikały z troski i zrozumienia potrzeb skóry. Niejednokrotnie moje Klientki zachowują się jak przysłowiowy pan i władca wobec swojej skóry. Dużo wymagań, mnóstwo drastycznych działań kosmetycznych: różnorodne peelingi, normalizacja, odtłuszczanie; w zamian mało serca i niewiele wartościowej kosmetyki: nawilżania, wspomagania składnikami odżywczymi oraz rozsądnego oczyszczania.

Próbując uporać się z problemami zanieczyszczonej skóry, często wpadamy w błędne koło pielęgnacyjne. Matujemy, peelingujemy, wyciskamy, dezynfekujemy i tak bez końca. Ogarnia nas złość, że skóra nie wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom estetycznym. Tymczasem to my najpierw musimy sprostać jej potrzebom pielęgnacyjnym, a za nasze starania odpłaci nam urodą.

Często też zapominamy, że skóra zanieczyszczona nie jest w stanie przyjmować składników nawilżających i odżywczych z kosmetyków, a pozbawiona dobroczynnej wilgoci, makro i mikroelementów oraz witamin zaczyna się odwadniać, łuszczyć, osłabiają się funkcje obronne płaszcza wodnolipidowego i zmniejsza wydajność fizyczna komórek naskórka. Wszystko to nieuchronnie prowadzi, np. do szybszego starzenia się skóry.

Zapraszam do lektury wybranych artykułów o działaniu rozsądnego oczyszczania skóry i cery:

Czyszczenie, oczyszczenie, oczyszczanie :-) – twarzy
Cztery kategorie czyszczenia cery w Gabinecie Kosmetycznym
Oczyszczenie skóry – 5 pytań o czyszczenie do kosmetyczki
Czyszczenie cery – najskuteczniejsze działanie kosmetyczne