Prawidłowa pielęgnacja stóp – 5 pytań do kosmetyczki

///Prawidłowa pielęgnacja stóp – 5 pytań do kosmetyczki

Stopy5 pytań o stopy do kosmetyczki. Dzięki motywacji moich Klientów powstał pomysł na prowadzenie bloga. Teraz chciałabym odpowiedzieć na kilka pytań najczęściej zadawanych, przez Klientów.
1. Prawidłowa pielęgnacja stóp – od czego ją rozpocząć?

Zawsze odpowiadam, że od bucików. Dobrze dobrane buty mogą wzmacniać mięśnie i stymulować prawidłowe funkcjonowanie stopy. Powinny być na niższym obcasie, z częścią palcową na tyle szeroką, aby nie ściskała palców. Jeżeli jesteś miłośniczką szpilek, wybieraj te z zaokrąglanymi czubkami. Ponadto, staraj się w nich jak najmniej stać i chodzić.

Ze względu na dużą ilość gruczołów potowych, stopy potrzebują butów oddychających, z naturalnych surowców. W butach z plastiku po prostu cuchną. Gdy nosisz buty z zabudowanymi palcami, co w naszej strefie klimatycznej oznacza wiele miesięcy, obcinaj króciutko paznokcie, gdyż długie- zamknięte w małej przestrzeni buta – oznaczają kłopoty. Podeszwa Twojego obuwia powinna być giętka i dopasowana do anatomii podeszwy stopy.

2. Do usuwania zrogowaceń używać nożyka Omega czy tarki?

W Gabinecie, do usuwania zalegających zrogowaceń używam każdorazowo frezarki wyposażonej w odpowiednie frezy. W domu używaj tylko tarki, nigdy nożyka. Nigdy nie ścinaj zrogowaceń. Jeżeli porywanie się na siebie z nożem i widmo powstałych skaleczeń to dla Ciebie za mało, pragnę Cię uroczyście poinformować, że ścięte modzele odrastają dużo szybciej i to znacznie grubsze. W dodatku są nierówne, z tendencją do pękania. Frezarka w Gabinecie kosmetycznym i pilnik w domu, to najlepsze sposoby na gładkie pięty.

3. Prawidłowa pielęgnacja stóp – najskuteczniejsze kosmetyki.

Preparaty do pielęgnacji stóp powinny być dobrane idealnie na miarę zaistniałego problemu. Jednak najważniejszy jest nawilżający, nawilżający i jeszcze raz nawilżający. Zrogowacenia na stopie, jeżeli nie są za grube i nie powodują bólu, nie są niczym złym, ja również, w czasie zabiegu, nie obdzieram z nich drastycznie Twojej stopy. Zostawiam je na bezpiecznym poziomie. Jednak pozbawione GRUBEJ warstwy martwego naskórka mocno nawilżam. W domu musisz robić to samo, systematycznie, czyli codziennie.

4. Co to jest sterylizacja?

Sterylizacja, to usunięcie wszystkich form drobnoustrojów, zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych. Już tłumaczę o co chodzi: mikroby wytwarzają przetrwalniki, to coś takiego jak nasienie :) pozwalające przetrwać im w skrajnie niekorzystnych do życia warunkach. Dopiero w sprzyjających ożywiają się. Przetrwalniki stanowią swojego rodzaju kapsułę ratunkową. Niekorzystne do życia warunki, to niskie lub wysokie temperatury, brak wody i substancji odżywczych, działanie promieniowanie UV czy niekorzystne PH. Dogodne warunki do rozwoju mikrobów to, np. Salon Kosmetyczny, w którym nie przestrzega się zasad higieny.

5. Do czego służy autoklaw w Gabinecie Kosmetycznym?

Autoklaw, to urządzenie codziennego użytku w moim Gabinecie. Służy do sterylizacji narzędzi.
To jedyny skuteczny sposób na higieniczne przygotowanie narzędzi do zabiegu w Salonie kosmetycznym!!! Nie istnieje środowisko całkowicie wolne od zarazków, ale warto wiedzieć do czego trzeba dążyć. Zawsze powtarzam, że najważniejsza jest świadomość czyhających zagrożeń. Oprócz sterylnych narzędzi, równie ważnym elementem zabiegu pedicure jest miska wyłożona jednorazowym woreczkiem foliowym. Pamiętaj: Salon Kosmetyczny może być urządzony jak w bajce, kosmetyczka odpowiada Ci pod wieloma względami, jednak gdy nie sterylizuje narzędzi, nie myje rąk, to uciekaj z tego salonu tam, gdzie pieprz rośnie :), albo do innej kosmetyczki….

Zapraszam na wiosenną, profesjonalną pielęgnację stóp – pedicure
Łódź, ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506


2017-03-13T15:28:15+00:0010/04/2012|Categories: Pedicure|Tags: |