Poznań & Kongres LOOK i beauty VISION

///Poznań & Kongres LOOK i beauty VISION

Kongres w Poznaniu odbędzie się wczesną wiosną, za tydzień, a dokładnie 6 – 7 kwietnia. Hu, hu, ha! – zima jest jest piękna, ale już ją pożegnaliśmy, niech nie wraca, niech panuje nam wiosna. Takim niebywale ważnym wiosennym wydarzeniem jest VII Kongres LOOK i beauty VISION, którego Gospodarzem jest „art of Beauty”.

Od Organizatorów i Przyjaciół z Krakowa – marki kosmetycznej Bielenda Professional, otrzymałam niespodziankę w postaci zaproszenia do Poznania. To niezwykła nagroda za pasję. Po krótkich konsultacjach i dograniu szczegółów podjęłam decyzję, że jadę!

Tak naprawdę to najbardziej lubię bliskie spotkania z koleżankami z branży, w mniejszym stopniu masowe kongresy, ale znam przecież wielkie sale kongresowe i sceny najważniejszych spotkań branżowych. Kosmetyczka siłą rzeczy funkcjonuje w kilku środowiskach jednocześnie: w gabinetowym, prawie domowym, w branżowym i w biznesowym. To forma przynależności, aktywności, komunikacji i współpracy. To kompetencje wymagające różnej wrażliwości. Połączyć to wszystko w całość to już niebywały sukces.

Kierunek: Poznań

Z przyjemnością pojadę do Poznania i spędzę tam dwa dni. Na ten czas opuszczę mój Gabinet i odłożę laptopa (choć nie do końca – muszę przecież przygotować relację z Poznania). Bycie kosmetyczką i praca, która się z tym wiąże, to dla mnie wielka radość; mój zawód wywołuje u mnie wiele emocji. W życiu trzeba jednak wszystko sprytnie wyważyć – przeżyć życie, a nie tylko pracować.

Wyjazdy na warsztaty lub kongresy może nie są skutecznym sposobem na odpoczynek czy wyjście z szufladki zapracowanej kosmetyczki. Zwykle są to bardzo pracowite dni, czasami nawet po dwadzieścia godzin na nogach, ale każdy taki wyjazd troszkę oczyszcza.

Pociąg z Łodzi do Poznania będzie jechał (planowo) niecałe cztery godziny i już marzę o beztroskim czytaniu. Mam „rozpoczęte” trzy książki: „Moja historia” Michelle Obamy, historię Tomka Mackiewicza i „Potęgę teraźniejszości”. Wystarczy tylko dobrze naładować czytnik e-booków i w drogę.

Koziołki poznańskie & LOOK i beauty VISION

W ramach poznańskiej imprezy odbędą się dwa wzbudzające moją ciekawość kongresy: kosmetyczny i podologiczny. Pierwszy jest bezpośrednio tematycznie związany z moim stanowiskiem pracy. Drugi to wykłady i warsztaty połączone z profesjonalną, kosmetyczną i zdrowotną pielęgnacją stóp. Ponieważ jednym z haseł promujących mój Gabinet jest maksyma „Dopieścimy Cię od stóp do głowy”, jasnym się staje, że obydwa wydarzenia idealnie wpasowują się w ofertę Gabinetu i łączą się z moimi zainteresowaniami.

Branża beauty nie jest zarezerwowana jedynie dla kosmetyki czy podologii, szerokim łukiem obejmuje również fryzjerstwo czy pielęgnację włosów, dlatego mogę się spodziewać niebywałych wrażeń również z tej strony… włosów w całej palecie kolorystycznej, fantazyjnych upięć, zadziwiających fryzur czy wręcz osobliwych uczesań.

Temu wszystkiemu partnerować będzie duża liczba imprez współtowarzyszących, konkursów, mitingów, mistrzostw. To wydarzenie pełne cudów. Oj, będzie się działo, przeżyć nie zabraknie! Wszystko skrupulatnie zanotuję, później opiszę i opowiem, co widziałam.

W programie kosmetycznym beauty VISION – Salon Kosmetyczny XXI wieku zainteresowały mnie poniższe wykłady:

1. Prawne aspekty funkcjonowania salonów kosmetycznych oraz zawodu kosmetologa. Zmiany w prawie kosmetycznym. Żaneta Lewańska, adwokat.

2. Trendy w kosmetologii 2019. Co zmieni się na rynku kosmetycznym?

3. Wyselekcjonowane kwasy i silne antyoksydanty w nowym, całorocznym zabiegu layeringowym Bielenda Professional. Synergia nowoczesnych składników aktywnych w walce z przebarwieniami i starzeniem się skóry. Justyna Mrówczyńska, znakomity szkoleniowiec i doświadczony prelegent Bielenda Professional.

4. Praktyka wykorzystania lasera Q-switch w gabinecie kosmetologicznym i protokoły zabiegowe: usuwanie tatuażu, makijażu permanentnego, laserowy peeling węglowy, korekta blizn, usuwanie przebarwień, leczenie grzybicy paznokci. Agata Mańkowska, praktyk i wykładowca.

5. Kosmetologia przyszłości – nutrigenetetyka w gabinecie specjalisty. Julia Trawińska, Prezes „Fundacji Medycyny Stylu Życia”.

6. Trądzik różowaty: objawy, przyczyny, zabiegi i pielęgnacja. Protokoły zabiegowe. Iwona Wójcik, kosmetolog.

W harmonogramie podologicznym znalazłam takie oto prelekcje:

1. Od diagnostyki do profilaktyki zakresie leczenia i profilaktyki chorób stóp: brodawki, grzybice paznokci, przewlekłe stany zapalne, wrastające paznokcie, zmiany łuszczycowe. Prelegentki związane z Akademią Podologii w Katowicach, która edukuje w zakresie leczenia i profilaktyki chorób stóp.

2. Jak stopa złożona z 10 palców, 52 kości, 66 mięśni wpływa na stan zdrowia fizycznego i psychicznego współczesnego człowieka? Ryszard Szczepański, specjalista medycyny sportowej, chirurg, traumatolog, pediatra.

3. Co nowego w miejscowym leczeniu przeciwbakteryjnym? Adam Węgrzynowski, specjalista w diagnostyce i leczeniu chorych na cukrzycę z zaburzeniami ukrwienia kończyn. 

4. Procedury higieniczno-dezynfekcyjne w gabinecie podologicznym.  Arleta Stawinoga, ekspertka firmy Ecolab, lidera w zakresie rozwiązań w utrzymaniu higieny.

5. Stopa Charcota – zadania podologa. Sara Nowicka, kosmetolog, podolog. 

Kilka słów od Kosmetyczki Roku 2013

Do Poznania pojadę na zaproszenie marki kosmetycznej Bielenda Professional, która jest Mecenasem i Organizatorem Konkursu na Kosmetyczkę Roku. Przez te dwa dni będę swoistą konkursową ambasadorką i chętnie spotkam się z osobami zainteresowanymi jego tegoroczną edycją. Z przyjemnością podzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i wspomnieniami związanymi z tym wydarzeniem.

Od edycji konkursu, w której brałam udział, a którą czule nazywam „moją”, minęło sześć lat. Wiem, że przez ten czas Organizatorzy cały czas dwoili się i troili, aby go udoskonalić i usprawnić. Osobiście uważam, że nie muszą tego robić, ponieważ konkurs od samego początku był na bardzo wysokim poziomie.

Weryfikacja wiedzy teoretycznej i praktycznej odbywała się w iście olimpijskim stylu, a aby przejść do drugiego etapu – praktycznego – trzeba było wykazać się należytą wiedzą akademicką. To arcydzieło logistyki i dbałości o każdy szczegół. Wiem, co mówię, zasady konkursowe poznałam bowiem od podszewki jako uczestniczka i dwukrotnie jako jurorka – w 2014 i w 2015 roku.

Odzwierciedleniem sześciu lat pracy Organizatorów są zmiany w regulaminie, którymi chętnie podzielę się z Wami. Zatem do spotkania na stoisku Bielenda Professional, pawilon 6, stoisko 25.

Prywatny akcent ;-)

Uwieńczeniem branżowych sobotnich spotkań będzie kolacja, na którą zaprosili mnie przesympatyczni znajomi z Poznania. Już na mnie czekają, a ja nie mogę doczekać się spotkania z Nimi. Jest co świętować!


6 – 7 kwietnia 2019 roku & LOOK i beauty VISION  
Międzynarodowe Tagi Poznańskie ul. Głogowska 14
Do zobaczenia :-)


2019-03-31T15:47:36+00:0030/03/2019|Categories: O mnie, Kongresy i Warsztaty|