Postanowienia noworoczne

Przełom grudnia i stycznia to czas, kiedy podejmujemy noworoczne plany i czynimy postanowienia.

Kosmetyczki, jak mało kto, należą do tych osób, które słyszą o wielu tych zamiarach. W przypadku mojej profesji oczywiście dotyczą one kwestii pielęgnacji skóry. Co robić, aby po raz kolejny nie przeżywać frustracji spowodowanej tym, że kiepsko realizujemy plan pielęgnacyjny? Co robić, aby nie czuć się niezadowolonymi i bezradnymi brakiem konsekwencji w realizacji naszych planów albo doprowadzeniem do skutku zaledwie ich małej części?

Namawiam Klientów, aby nie zmieniali się w niewolnika sztywno narzuconych harmonogramów zabiegowych, za co z pewnością nie jeden marketingowiec natarłby mi uszu, ale żeby umawiali się do Gabinetu wtedy, kiedy tylko tego zapragną. Są jednak takie zabiegi czy kuracje, w których planowanie jest bezwzględnie ważnie, ponieważ tylko wtedy osiągniemy oczekiwane efekty pielęgnacyjne. Jest to tak oczywiste i naturalne, że nie ma sensu o tym mówić.

Tylko z sercem :-)

Marzę o tym, aby moi Klienci, tworząc noworoczną listę i wpisując na nią pielęgnację cery, kierowali się potrzebami skóry i serca, ponieważ tylko wówczas systematyczna pielęgnacja stanie się zdrowym nawykiem, co przyniesie bardzo duży zastrzyk energii. W takich sytuacjach nie trzeba będzie codziennie zaglądać do zapisków i być więźniem kalendarza.

Zdrowe i urodziwe noworoczne planowanie

Klientów, którzy są źli na siebie za niekonsekwentne działanie w zakresie dbania o cerę, bardzo proszę, aby tego nie robili, ponieważ nic pozytywnego z tego nie wyniknie. Nie warto się „biczować”. Lepiej cieszyć się z tego, podjęli dobrą decyzję i umówili się na wizytę w Gabinecie. Taka postawa jest według mnie bardziej rozwojowa, twórcza, a przede wszystkim pozytywna.

Natomiast jeżeli ktoś bardzo lubi planować zabiegi pielęgnacyjne swojej cery, co oczywiście bardzo, bardzo mnie cieszy, to powinien dopisywać do listy noworocznych postanowień to, co już zrobił dla swojej cery czy skóry. W ten oto sposób działania zaplanowane będą się przeplatać i sąsiadować z tymi, które już zostały wcielone w życie. Taka lista nie frustruje, tylko motywuje do działania. To coś w rodzaju wspólnej podróży planów i marzeń z aktualną sytuacją :-)

Kosmetyczne priorytety

Pomagam Klientom w zaprojektowaniu pielęgnacji gabinetowej i domowej, aby świadomie tworzyli listy projektów i postanowień noworocznych i aby podjęcie działań pielęgnacyjnych było dla nich łatwe i oczywiste w każdym momencie. 

Wpadnij do Kosmetyczki Roku
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506


2020-01-02T17:31:17+01:0001/01/2020|Categories: Aktualności, Zabiegi kosmetyczne|