Oferta kosmetyczna jak menu według Magdy Gessler ;-)

//Oferta kosmetyczna jak menu według Magdy Gessler ;-)

Oferta-kosmetyczna-zabiegowa-pielegnacyjnaCzytelna i prosta oferta Gabinetu Kosmetycznego! Widziałam kiedyś ofertę zabiegową pewnego Gabinetu Kosmetycznego. Od mnogości wyszczególnionych w niej propozycji zabiegowych dostałam oczopląsu. Nawet będąc kosmetyczką, nie byłam w stanie połapać się, o co chodzi ;-) Wiele z oferowanych zabiegów, powtarzało się pod inna nazwą – to były synonimy tej samej procedury zabiegowej.

Wydaje mi się, że oferta powinna być baaardzo czytelna i jednoznaczna. Oferta mojego Gabinetu Kosmetycznego jest według mnie prosta i zwarta, jednak i tak, nie zawsze w odpowiedni sposób odczytują ją Klienci.

Obszerna oferta Gabinetu Kosmetycznego ;-)

Zdarzyło mi się, że podczas rozmowy telefonicznych z nową Klientką, padło stwierdzenie: Nie wiem, jaki zabieg chciałabym, aby mi Pani wykonała, ponieważ oferta jest obszerna. Tyle tam zabiegów. W takiej sytuacji tłumaczę Klientce, żeby się nie martwiła, ponieważ podczas wizyty zdiagnozuję Jej cerę i precyzyjnie dobiorę zabieg pielęgnacyjny na miarę potrzeb Jej skóry!

Kosmetyczne rewolucje :-)

Trafiłam niedawno na powtórkowy odcinek ,,Kuchennych rewolucji”, w którym Pani Magda Gessler skrytykowała kartę restauracji, którą miała uzdrowić. Wymusiła na właścicielu, aby zredukował menu do kilku potraw, które będą przepyszne, świeżo przyrządzane i co ważne będą się sprzedawać. Zostawiła w karcie 3 zupy, 4 pizze i jakieś 3 drugie dania. Wcześniej było w niej chyba 20 różnych rodzajów pizzy. Jak łatwo się domyślić, farsz do każdej z nich był przygotowany na zapas i mrożony. Sprzedawała się jedynie kulinarna klasyka, pozostałe miały robić wrażenie. Jednak chyba nie robiły, ponieważ restaurator miał poważne kłopoty finansowe.

W kosmetyce jest troszkę inaczej, ponieważ kosmetyki mają dłuższy termin ważności niż żywność, ale jednocześnie trudno nie dostrzec podobieństwa. Lepiej mieć 5 absolutnych hitów zabiegowych i kilka zabiegów wspomagających niż kosmetyczne ,,menu” rozbudowane do granic absurdu.

Oferta Gabinetu Kosmetycznego.

Jeżeli wejdziecie na moją stronię, to w zakładce Oferta wyświetli się Wam 7 kategorii zabiegowych: Henna, Zabiegi na twarz, szyję, dekolt, plecy, Zabiegi dla mężczyzn, Zabiegi dla nastolatkówManicure i Pedicure. Do każdej kategorii dołączone jest zdjęcie oddające charakter przypisanych do niej zabiegów.

Po kliknięciu w wybrany przez siebie rodzaj zabiegów, np. Zabiegi na twarz, szyję, dekolt, plecy przenosicie się w krainę wyspecjalizowanych procedur zabiegowych. Macie do wyboru: Oczyszczanie skóry, twarzy, dekoltu i pleców, Kwasy owocowe, Zabiegi nawilżające, Zabiegi do cery wrażliwej i naczyniowej, Zabiegi do cery tłustej i trądzikowej oraz Zabiegi rewitalizujące i liftingujące. Następnie bez trudu przechodźcie do zabiegów, którymi jesteście zainteresowani.


Oferta-Gabinetu-Kosmetycznego-Lodz-Baluty-Srebrna-33

Kategoria: Oczyszczanie skóry twarzy, dekoltu i pleców.

Dajmy na to, że wybraliście: Oczyszczanie skóry twarzy, dekoltu i pleców. Wyświetli się Wam 7 propozycji: Peeling kawitacyjny, Oksybrazja, czyli mikrodermabrazja wodno – tlenowa twarzy, Oksybrazja z pełną kompozycją zabiegową, Oksybrazja z pełnym zabiegiem pielęgnacyjnym twarzy, dekoltu i szyi, Oczyszczenie cery, Oczyszczanie skóry szyi i dekoltu i a także Oczyszczanie skóry pleców.

To moja ulubiona grupa zabiegów, ponieważ są skutecznym narzędziem kosmetycznym w walce z niedoskonałościami cery, tj. rozszerzonymi porami, błyszczącą skórą, stanami zapalnymi czy zaskórnikami.Tonują wydzielanie sebum, działają przeciwłojotokowo, dają długotrwałą świeżość. Ponadto wzmacniają ekosystem skóry, dzięki czemu chronią ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Umieściłam tutaj tylko 7 zabiegów. Nie wskazywałam w ofercie wszystkich niuansów zabiegowych, bo wiadomo, że każde oczyszczanie jest unikatowe, ponieważ każda skóra jest jedyna w swoim rodzaju!

PS
Swoją drogą najbardziej trudne są takie rozmowy z Klientami, którzy telefonując do mnie proszą mnie, abym wskazała Im zabieg z oferty, który byłby najlepszy dla Ich skóry. Nie mogę zrobić tego profesjonalnie, ponieważ nie znam cery. Z jednej strony to miłe, że mają do mnie tak ogromne zaufanie, ale z drugiej zawsze muszę Ich i tak rozczarować. Nie umiem dobierać zabiegów adekwatnych do potrzeb skóry nie widząc jej. Tak już mam ;-)

Nawet gdy telefonują do mnie stałe Klientki, których cery dobrze znam, nie otrzymują jednoznacznej deklaracji, jaki zabieg wykonam, ponieważ wszystko zależy od aktualnego stanu skóry. Mam również takie Klientki, które odwiedzają Gabinet tylko w celu oczyszczenia cery. Jest to Ich sztandarowy zabieg. Przychodzą, abym oczyściła Im cerę i przygotowała do systematycznej, codziennej pielęgnacji w domu. Ale to temat na osobny artykuł :-)


Oferta Gabinetu – tak ją wymyśliłam i zaplanowałam po swojemu :-)


2018-07-14T11:56:38+00:0010/04/2017|Categories: Oferta zabiegowa|