Oczyszczanie manualne regeneruje cerę

///Oczyszczanie manualne regeneruje cerę

Regeneracja ceryRegeneracja cery ze wspomaganiem poprzez profesjonalne oczyszczanie manualne twarzy. Skóra jest tak doskonale zaprojektowana, jak idealny materiał.

To swoista krzyżówka bielizny termoaktywnej z odzieżą ochronną softshell i najdelikatniejszą jedwabną tkaniną :-) Skóra musi być mocna, by chronić organizm, elastyczna, by znosić naprężenia. Powinna być także cienka i delikatna, ale silna i odporna, obliczona na długie lata eksploatacji.


Skóra regeneruje się cyklicznie. Młode komórki wytwarzane w warstwie twórczej (podstawnej) naskórka przemieszczają się w kierunku powierzchni skóry. W czasie tej wędrówki młode komórki z głębszych warstw naskórka, wędrując ku górze, popychają stare komórki do warstwy rogowej.

Powtarzalność złuszczania naskórka zapewnia naturalne mechaniczne oczyszczenie skóry, czyli usunięcie z jej powierzchni martwych komórek i bakterii, w konsekwencji czego skóra zachowuje właściwą florę bakteryjną. Wiele czynników zewnętrznych, tj. palenie papierosów, kąpiele słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że regeneracja cery potrzebuje czasami wsparcia. Takim wspomaganiem odtwarzania skóry jest bez wątpienia jest oczyszczanie.

Regeneracja cery poprzez profesjonalne oczyszczanie manualne twarzy.

Zabieg wykonuję od wielu lat, napisałam na jego temat wiele artykułów, do przeczytania których zachęcam. Tym razem chciałabym zająć się tym, co dzieje się po profesjonalnym oczyszczaniu. Zawsze po zabiegu udzielam Klientom porad pielęgnacyjnych. Powtarzam, że gabinetowe działania to jedynie połowa sukcesu, ponieważ po oczyszczeniu skóra wymaga systematycznych działań domowych: nawilżania, odżywiania oraz niejednokrotnie normalizowania.

Z wielką przyjemnością przeczytałam artykuł w czerwcowym art of Beauty, pt. Oczyszczanie manualne, którego autorkami są: Anna Sokołowska i Sylwia Krakowiak. Cieszą mnie takie teksty pojawiające się w prasie poświęconej urodzie, ponieważ obalają złe mity, w które obrosło oczyszczanie manualne.

Artykuł zachwycił mnie nie tylko z powodu ciekawej treści, ale przede wszystkim podejścia do oczyszczania skóry, z którym się w pełni zgadzam. Panie zwróciły uwagę nie tylko na rozsądną i logiczną metodyką zabiegową z zachowaniem higieny podczas wykonywania oczyszczania manualnego, ale również kładzeniem nacisku na to, jakie czynności pielęgnacyjne Klient musi wykonywać w domu. To bardzo ważne. Kluczem do zdrowia skóry jest bowiem prawidłowa pielęgnacja skóry w warunkach domowych. Jestem o tym głęboko przekonana, a swoją wiarę przekazuję Klientom :-)

Najczęściej to właśnie nieprawidłowa pielęgnacja po oczyszczaniu manualnym jest przyczyną wystąpienia ewentualnych powikłań. Klienci muszą wiedzieć, jak pielęgnować skórę w domu. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych warto jeszcze raz powtórzyć najistotniejsze kwestie:

  • najważniejsze jest zdiagnozowanie cery i wybór zabiegu idealnie dobranego na miarę potrzeb cery – wiele razy żartowałam, że współczesna kosmetyka przypomina krawiectwo miarowe – musimy określić precyzyjnie cel zabiegowy i poinformować Klienta o przyczynach wyboru tego właśnie zabiegu;

  • bardzo ważna jest również rozmowa na temat cery Klienta, jej atutów i słabszych stron oraz o możliwościach chwilowego pogorszenia się stanu cery po zabiegu; – mam na myśli odpowiedz immunologiczną skóry, która po zabiegu może się łuszczyć w strefie T. Klient powinien uzyskać informacje, że taka reakcja skóry, to nic złego, jest bardzo dobra, bo dowodzi, że skóra z nami współpracuje i zaczęła się samoistnie regenerować;

  • konieczne jest omówienie pielęgnacji domowej: zwracam uwagę Klientów na to, co stanowi ważny problem ich skóry, a co wynika z naturalnych cech cery; proszę o niedotykanie twarzy po oczyszczaniu, zrezygnowanie z mocno wysuszających i podrażniających skórę kosmetyków (np. z mentolem czy alkoholem oraz mydeł, które mogą spowodować łuszczenie się skóry, a w konsekwencji zapychanie porów martwymi komórkami naskórka) nie polecam również gęstych, natłuszczających specyfików i kremów, przypominam o systematycznym nawilżaniu skóry, zmianie poszewki na poduszce na świeżą, o stosowaniu kremów ochronnych z filtrami UV i nie opalaniu się po zabiegu; jeżeli uważam, że skóra wymaga konsultacji dermatologicznej, odsyłam Klientów do lekarza.Zapraszam do lektury artykułów z kategorii Oczyszczanie cery:

Profesjonalne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki
Skuteczne oczyszczanie twarzy
Profesjonalne oczyszczanie cery – niezależnie od wieku

Oczyszczanie manualne jest zabiegiem idealnym na rozbieg pielęgnacyjny :-)
Kosmetycznym punktem wyjściowym do dalszych działań.Ewa Wasiak – oczyszczanie manualne
Łódź ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506