Oczyszczanie twarzy – lekko i zdrowo w czasie zimy

/, Pielęgnacja kosmetyczna/Oczyszczanie twarzy – lekko i zdrowo w czasie zimy

Spotkała mnie ostatnio taka oto sytuacja – podczas zdiagnozowania cery i analizowaniu tzw. za i przeciw wybrałam Klientce zabieg z wykorzystaniem kwasów owocowych. Uznałam, że taka kompozycja będzie dla niej idealna.

W pierwszym momencie Klientka zaakceptowała mój wybór i uznała, że w stu procentach zdaje się na mnie i ostatnie  słowo należy tylko i wyłącznie do mnie. Jednak jej słowa brzmiały na tyle mało przekonywająco, że zaczęłam ją wypytywać o jej sugestie pielęgnacyjne.

Zachęcałam, aby śmiało mi o tym powiedziała, i dodałam, że jej sugestie są dla mnie bardzo cenne… Wtedy dopiero powiedziała mi, że chciałaby, abym wykonała jej mój autorski zabieg oczyszczający.

Autorski zabieg oczyszczający 

W pierwszym momencie pomyślałam, że skoro zdała się na mnie, a ja wybrałam dla niej zabieg z kwasami owocowymi, dodatkowo swoistą perłę pośród kompozycji eksfoliujących, to powinna uszanować mój wybór. Jednak zastanowiła mnie jej argumentacja i chęć poddania się konkretnemu zabiegowi. Postanowiłam zatem zmienić zdanie i pomyślałam, że skoro Klientka  marzy o zabiegu, który osobiście skomponowałam, poświęciłam mu kilka lat pracy zawodowej, to dobrze świadczy o moim dorobku i skuteczności mojej pracy. Odebrałam to jako komplement :-)

Klientka, widząc moją zadumę, zaczęła mnie przepraszać. Tłumaczyła się z tego, że poprosiła o wykonanie innego zabiegu niż jej zasugerowałam, i dodała, że bardzo zależy jej właśnie na moim autorskim zabiegu i przyszła z nastawieniem, że oczyszczę jej cerę. Ten własnie zabieg, jej zdaniem, da jej wszyściutko to, czego potrzebuje. Wtedy to ja zaczęłam się tłumaczyć, że nie ma za co mnie przepraszać, ponieważ wyjaśniła mi wszystko i tak naprawdę jest to dla mnie to dla mnie komplement… Działo się ;-)

Dlatego o tym mówię? Po pierwsze, aby się podzielić w Wami swoją radością, po drugie, aby pokazać, że zabiegi oczyszczające wykonane zgodnie z najprawdziwszym rzemiosłem kosmetycznym cieszą się uznaniem Klientów, mają swoją wypracowaną przez lata renomę, wartość metodyczną, jakość i skuteczność.

Odruć skórę=wspomóc oczyszczaniem 

Gdy byłam młodą kosmetyczną, bardzo przywiązywała się do postawionej przez siebie diagnozy, byłam raczej nieugięta i niechętna do wprowadzania modyfikacji. Teraz, jako dojrzały człowiek, uważnie słucham tego, co mają mi do powiedzenia Klienci. Gdy ktoś opowiada mi, że czuje, jak gdyby jego skóra chciała „zwymiotować wszystkie zgromadzone zanieczyszczenia”, to idę tą drogą, aby, po pierwsze, skórę oczyścić, ale również niejako przy okazji rozwiązać kilka innych problemów. Czy to się udaje osiągnąć jednym zabiegiem? Wszystko zależy od problemu, jego zaawansowania i oczywiście oczekiwań Klienta.

Z tej przyczyny każdemu zabiegowi towarzyszy rozmowa, konsultacja, budowanie relacji i zaufania. Kocham zaufanie. Jest dla mnie wartością najważniejszą. Ale musi dotyczyć obydwu stron. Dlatego za każdym razem opowiadam o wszystkich procedurach (chyba że ktoś zna go na wskroś), o „rekonwalescencji” skóry po zabiegu, odpowiedzi immunologicznej, możliwości wystąpienie samooczyszczenie i regeneracji skóry, o objawach takich procesów, o indywidualnych reakcjach.

Autoregeneracja pobudzona oczyszczaniem

Dlaczego wespół  z moimi Klientami tak bardzo cenimy oczyszczanie cery? Ponieważ efekty widzimy od razu. Cera po wykonaniu zabiegu oczyszczającego jest, jak mówi sama nazwa jest czysta, ale również gładka, witalna, przygotowana do dalszych działań pielęgnacyjnych. Jakie to działania? Skóra po oczyszczaniu odzyskuje chłonność, jest niczym gąbka. Konsumuje z apetytem składniki aktywne z kosmetyków stosowanych podczas pielęgnacji domowej, w ten odbudowuje barierę lipidową, może również dzięki kosmetycznej suplementacji wyhamowywać nadmierną produkcję sebum, grę naczyniową, uszczelniać i wzmacniać drobne naczynka.

Pielęgnacja+systematyczność=sztuka :-)

Możliwości jest co niemiara, a czysta skóra staje się niejako płótnem malarskim, na którym możemy namalować obraz, a kosmetyki są jak farby, które możemy wykorzystać w zależności od potrzeb i wizji pielęgnacyjnej=artystycznej.

Wpadnij do Kosmetyczki Roku na oczyszczanie twarzy
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506


2020-01-31T10:23:28+00:0030/01/2020|Categories: Oczyszczanie cery, Pielęgnacja kosmetyczna|