Oczyszczanie cery – skóra kocha profesjonalizm

Strona główna/Zabiegi kosmetyczne/Oczyszczanie cery/Oczyszczanie cery – skóra kocha profesjonalizm

Ten, kto pamięta czasy rodem z PRL-u, może niezbyt dobrze wspominać zabiegi oczyszczające. W tamtych latach był to raczej rodzaj siermiężnej pielęgnacji, podczas której główną rolę odgrywała gorąca papka ziołowa albo maska termiczna, po której następował wycisk kosmetyczny.

W Gabinetach brakowało maseczek kojących i łagodzących podrażnienia. Wiele osób wspomina, że po takim zabiegu ich twarze wyglądały jak… mielone mięso. Trudno się dziwić, że Klienci mieli po dziurki w nosie takiej procedury pielęgnacyjnej.

Mamy teraz XXI wiek i wiele zmian w podejściu do kosmetyki, a zabieg oczyszczający – jak wszystko w kosmetyce – przeszedł wielką ewolucję. Pomimo, że nadal podobny do tego z epoki socjalizmu, to jednak zupełnie inny :-)

Od paru lat w kosmetyce panuje moda na powrót do źródeł i oczyszczanie idealnie się w ten trend wkomponowuje. Stał się królem oferty zabiegowej, ponieważ jest naprawdę wartościową kompozycją pielęgnacyjną spełniającą oczekiwania współczesnego Klienta. Gdyby było inaczej, dawno by został zapomniany.

Zdrowie jest wszystkim

Żyjemy w czasach, w których ignoruje się oznaki zmęczenia. Rynek kosmetyczny pełen jest maseczek redukujących cienie pod oczami, dające efekt wyspania. Nie jest to do końca uczciwe wobec własnego organizmu. Swoim Klientom przypominam, że nie warto ukrywać zmęczenia, ponieważ nic nie zastąpi właściwego odpoczynku. Tak samo jest w przypadku zanieczyszczenia cery… Nic nie zastąpi profesjonalnego oczyszczania skóry, a długotrwałe jej zanieczyszczenie może doprowadzić do poważnego kryzysu.

Z uwagi na potrzeby skóry i Klientów

Zanim wprowadzę zabieg do oferty Gabinetu, najpierw tworzę go w wyobraźni, potem zapisuję wszystko w notatniku, do którego kilkakrotnie wracam, by  dodać kolejne spostrzeżenia, komentarze i uwagi. Zabieg jest efektem mojej wizji. Rzeczywistość i praktyka bywają przyczyną zmian i nowych adaptacji zabiegowych, jednak pomysł i podstawowe założenia pielęgnacyjne pozostają takie same. W ten oto sposób powstają moje autorskie kompozycje pielęgnacyjne, a oczyszczanie jest sztandarowym przykładem mojej pracy.

Aby odczarować zabieg oczyszczania skóry, by nie kojarzył się jedynie z wyciskaniem zaskórników, wprowadziłam jego cztery wersje. Klienci mogą wybrać zadowalający ich rodzaj oczyszczania. Każdy z nich składa się z podobnych założeń kosmetycznych, ale różni się zabiegowymi czynnościami pielęgnacyjnymi.

Oczyszczanie twarzy z czyszczeniem manualnym

opracowałam dla Klientów lubiących „wycisk” kosmetyczny czyli czyszczenie manualne, i zdających sobie sprawę z tego, że daje on możliwość najskuteczniejszego wydobycia zanieczyszczeń i zaskórników ukrytych w zakamarkach naskórka. Połączenie metody manualnej z mechaniczną (mikrodermabrazją wodno – tlenową) i eksfoliacją pomaga mi zwiększyć skuteczność oczyszczania cery. Bardzo często nazywam ten rodzaj zabiegu zabiegowym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Jestem autorką tego scenariusza.

Oczyszczanie cery z ograniczonym do minimum czyszczeniem manualnym

to zabieg dla osób, których skóra wymaga gruntownego oczyszczenia, a które nie przepadają za czyszczeniem manualnym. Ograniczam do minimum oczyszczanie manualne uwalniając skórę od tych niedoskonałości, których nie udałoby się usunąć żadną aparaturą kosmetyczną, czy preparatami kosmetycznymi. Następnymi etapami tego zabiegu jest eksfoliacja, oksybrazja oraz dwie maski oczyszczające dobrane do indywidualnych potrzeb cery. Bardzo lubię wykonywać ten zabieg, a Klienci cenią jego skuteczność.

Zabieg oczyszczający cerę bez czyszczenia manualnego

to kompozycja zabiegowa dla Klientów, którzy odczuwają duży dyskomfort i ból podczas czyszczenia. Ten ultradelikatny zabieg jest kołem ratunkowym również dla skóry przesuszonej, z zalegającą warstwą martwych komórek naskórka, cienkiej, łuszczącej się i wrażliwej. Na zabieg oczyszczający składa się oksybrazja, peeling kawitacyjny i trzy maski. Pierwsza z nich głęboko oczyszcza cerę, druga przyśpiesza skuteczność pierwszej, trzecia zaś potęguje działanie swoich poprzedniczek. Oksybrazja i peeling kawitacyjny optymalizują efekt zabiegu.

Czyszczenie twarzy z oczyszczaniem manualnym i kwasami owocowymi

w zabiegu łączę czyszczenie manualne, oksybrazję, peeling kawitacyjny z działaniem kwasów owocowych, których stężenie dobieram do indywidualnych potrzeb skóry Klienta. Czynności oczyszczające łączę w zabiegu z naturalnymi kwasami owocowymi, które wspomagają naturalne złuszczanie, eliminację starzejących się komórek naskórka i odwodnienie skóry.

Oczyszczanie cery – pod lupą kosmetyczki

Bardzo często Klienci pytają mnie, kiedy powinni zgłosić się na kolejne oczyszczanie. Odpowiadam, że o tym zadecyduje ich skóra, a nie kosmetyczka. Trzeba obserwować cerę i wyłapać odpowiedni sygnał. Jaki to sygnał? Otóż takim podstawowym uzewnętrznieniem się zanieczyszczenia cery jest pojawienie się zaskórników. Zaskórniki to łój połączony ze zrogowaciałym naskórkiem, który blokuje ujścia porów skóry. Zaskórniki dość łatwo ulegają nadkażeniom przez bakterie, powodując powstawanie wykwitów. Więcej o zaskórnikach dowiesz się z artykułu, pt. Zaskórniki – jak powstają?

Kolejnym objawem zanieczyszczonej skóry jest zmniejszenie lub brak chłonności skóry. Po oczyszczeniu skóry Klienci najczęściej zauważają, że ich skóra stała się chłonna jak gąbka. To prawda, ponieważ oczyszczając cerę, uwalniamy ją od zanieczyszczeń, zaskórników i martwych komórek naskórka, dzięki czemu skóra łatwiej absorbuje ona wilgoć, witaminy i składniki odżywcze. To wielka korzyść wynikająca z oczyszczenia, ponieważ poprzez dostarczenie wymienionych składników aktywnych przyśpieszamy przemiany komórkowe i stymulujemy skórę do naturalnej odnowy biologicznej… – bezcenne!

Następnym sygnałem mogą być infekcje mikrobowe. Oczyszczanie likwiduje błyszczenie się skóry, zwęża pory, zmniejsza problemy tłustej cery związane z wydzielaniem sebum, uwalnia skórę od wywołujących podrażnienia bakterii. Dzięki oczyszczającej sile zabiegu nadprodukcja sebum jest ustabilizowana, pory skórne zwężone a skóra zdecydowanie zdrowsza i bardziej promienna.

Wielu Klientów relacjonuje mi, że po zabiegu ich skóra odzyskała blask i energię, w końcu czują, że oddycha. Bez względu na to, jak ten efekt odczuwamy czy nazwiemy, NAJważniejsze jest to, aby w odpowiednim momencie zareagować i działać. Czyli odwiedzić Gabinet Kosmetyczny.

Piękna, bo wypielęgnowana :-)


Oczyszczanie twarzy
Gabinet Kosmetyczny Łódź  Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel: tel. 601 891 506