Oczyszczanie cery naczyniowej

Kosmetyczny kompromis. Oczyszczanie cery naczyniowej podszyte zdrowym rozsądkiem. O oczyszczaniu i pielęgnacji cery naczyniowej napisano tyle, że trudno wymyślić coś zaskakującego, a rozsądnego jeszcze trudniej. Mało jest natomiast publikacji na temat oczyszczania cery naczyniowej. Wykonywać, czy nie wykonywać? To bardzo ważne pytanie pielęgnacyjne.

Odpowiadając na nie – w dużym skrócie – powiedziałabym, że wszystko zależy od stanu cery naczyniowej, od tego, na ile zanieczyszczona jest skóra i czy faktycznie wymaga zabiegowego (profesjonalnego) doprowadzenia do czystości.

Zdarza się, że podczas diagnozowania cery odkrywam, że Klientka ma cerę bardzo zanieczyszczoną i jednocześnie naczyniową. Z jednej strony wymaga oczyszczenia z pełną procedurą zabiegową, m.in. z oczyszczeniem manualnym i rozpulchnienia z użyciem wapozonu (z porcją ciepłej pary wodnej) z drugiej zaś strony boryka się z problemem kruchości ścian naczyń. Oczyszczenie cery naczyniowej z wykorzystaniem ciepła z wapozonu może być uznane za błąd metodyczny. Propozycja zabiegowa dla cer naczyniowych skupia się bowiem wokół ukojenia, uspokojenia skóry i wzmocnienia ścian naczyń.

Gaszenie zaczerwienień & oczyszczanie. 

Niejednokrotnie Klientki proszą mnie, abym oczyściła Im lepką od zalegających zrogowaceń i zaskórników cerę, która zarazem jest naczyniowa. Nie lubię ryzykować, szczególnie, gdy w grę wchodzi zdrowie skóry. Nie bagatelizuję również obowiązujących przeciwwskazań zabiegowych. Dlatego też po zbadaniu cery tłumaczę, że ze względu na popękane naczynka mogę zaproponować zabieg oczyszczający, ale bez oczyszczania manualnego z zastosowaniem wapozonu.

Popieram argumentami wybór delikatniejszego zabiegu, który będzie idealny do cery zanieczyszczonej z zalegającą warstwą martwych komórek naskórka, ale i wrażliwej. Wyjaśniam, że zabieg składa się z oksybrazji, peelingu kawitacyjnnego i trzech maseczek: pierwszej – głęboko oczyszczającej cerę, drugiej – lekko eksfoliującej i trzeciej – potęgującej działanie swoich poprzedniczek. Przekonuję, że oksybrazja i peeling kawitacyjny wzmocnią efekt zabiegu.

Dodaję również, że zabieg odświeży skórę, pomoże odbudować naturalną barierę ochronną naskórka czyli PTS, ułatwi skórze absorpcję składników aktywnych, które nałożę w dalszej części zabiegu: nawilżających, uszczelniających i wzmacniających ściany naczyń.

Ratunek dla zanieczyszczonej skóry (SOS).

Klienci jednak nie chcą takiego zabiegu, ponieważ znają swoją cerę i wiedzą, że taki zabieg nie rozwiąże Ich problemów oraz nie spełni oczekiwań. Dodają, że cera potrzebuje prawdziwego oczyszczenia, a mówiąc – prawdziwego oczyszczania – mają na myśli oczyszczanie z pełną procedurą zabiegową, tj. z wykorzystaniem oczyszczania manualnego.

Im dłużej żyję i pracuję, tym bardziej wsłuchuję się w potrzeby Klientów. Skoro dany Klient zna swoją skórę (a to już coś, ponieważ wiele osób ma słabą świadomość jej potrzeb) to ja powinnam odpowiedzieć na te potrzeby i zaproponować coś specjalnego.

Moim zadaniem jest nadać zabiegowi inny kształt, który będzie zabiegiem kompromisem – oczyści skórę, ale również skutecznie wzmocni kruche naczynka, a w najgorszym przypadku nie zaszkodzi im! Czy to się uda? – spyta ktoś. Musi się udać! Wystarczy ,,spryciarsko” podejść do sprawy.

Zabieg łagodzący & oczyszczanie.

W takich sytuacjach tak pilotuję zabieg, aby ciepło z wapozonu było moim sprzymierzeńce, a nie przeciwwskazaniem. Na strefę naczyniową nakładam gruuubą warstwę maski wzmacniającej, zaś na tzw. strefę T, standardowo, maskę rozpulchniającą. Ciepła para wodna staje się swoistym nośnikiem składników aktywnych niezbędnych do odżywienia strefy wrażliwej, zaś strefę zanieczyszczoną skutecznie zmiękcza.

Jednak każdorazowo przeprowadzam – indywidualny – bilans zysków i strat. Są takie cery, przy których taki kompromis jest ryzykowny ze względu na zaawansowany proces degradacji ścian naczyń. Są również takie, dla których, jest złotym środkiem. Sama decyduję, czy podejmę się wykonania takiego zabiegu, ponieważ, to ja odpowiadam za bezpieczeństwo i zdrowie skóry. Z tego rozliczają mnie Klienci. Asertywność jest ważną cechą kosmetyczki!Pamiętajcie: cera naczyniowa profesjonalnie oczyszczona, zregenerowana i wzmocniona
zaczyna autonomicznie rozwiązywać swoje problemy.


Wpadnij do Kosmetyczki Roku :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506