Oczyszczanie cery

Kto pamięta czasy rodem z PRL – u może niezbyt przyjaźnie wspominać zabiegi oczyszczające. Był to wtedy siermiężny zabieg, w którym główną rolę odgrywała gorąca papka ziołowa albo maska termiczna, po której następował wycisk kosmetyczny.

W Gabinetach brakowało maseczek kojących i łagodzących podrażnienia. Wiele osób opowiada, że po takim zabiegu wyglądały jak… mielone mięso. Trudno się dziwić, że Klienci mieli po dziurki w nosie takiej procedury pielęgnacyjnej.

Mamy teraz XXI wiek i nowe przemiany kosmetyczne, a zabieg oczyszczający – jak wszystko w kosmetyce – przeszedł wielką ewolucję. Pomimo, że podobny do tego socjalistycznego, to jest jednak zupełnie inny!

Od paru lat panuje w kosmetyce moda na powrót do źródeł i oczyszczanie idealnie się w ten proces wkomponowuje. Jest od nowa królem oferty zabiegowej, ponieważ jest naprawdę wartościową kompozycją pielęgnacyjną spełniającą oczekiwania współczesnego Klienta. Gdyby było inaczej, dawno by został zapomniany!

Żyjemy w czasach, w których ignoruje się zmęczenie. Są maseczki redukujące cienie pod oczami, dające efekt wyspania. Nie jest to do końca uczciwe wobec własnego organizmu. Swoim Klientom przypominam, że nie warto ukrywać zmęczenia, ponieważ nic nie zastąpi odpoczynku. Tak samo jest w przypadku zanieczyszczenia cery… Nic nie zastąpi profesjonalnego oczyszczania skóry, a długotrwałe jej zanieczyszczenie może doprowadzić do poważnego kryzysu.

Bezpieczne oczyszczanie.

Zanim wprowadzę zabieg do oferty Gabinetu, najpierw tworzę go w wyobraźni, potem zapisuję w notatniku i kilkakrotnie wracam do zapisków dodając kolejne spostrzeżenia, komentarze i uwagi. Zabieg powstaje w wyniku mojej wizji. Rzeczywistość i praktyka bywają przyczyną zmian i nowych adaptacji zabiegowych, jednak pomysł i podstawowe założenia pielęgnacyjne pozostają te same.

Aby odczarować oczyszczanie skóry, by nie kojarzyło się jedynie z wyciskaniem zaskórników, wprowadziłam cztery wersje tego zabiegu. Klienci mogą wybrać zadowalający Ich rodzaj oczyszczania. Każda z kategorii posiada podobne założenia kosmetyczne, ale różni się zabiegowymi czynnościami pielęgnacyjnymi.

1. Oczyszczanie twarzy z czyszczeniem manualnym opracowałam dla Klientów lubiących „wycisk” kosmetyczny czyli czyszczenie manualne i zdających sobie sprawę z tego, że daje on możliwość najskuteczniejszego wydobycia zanieczyszczeń i zaskórników ukrytych w zakamarkach naskórka. Połączenie metody manualnej z mechaniczną (mikrodermabrazją wodno – tlenową) i eksfoliacją pomaga mi zwiększyć skuteczność oczyszczania cery. Bardzo często nazywam je zabiegowym połączeniem tradycji z nowoczesnością.

2. Oczyszczanie cery z ograniczonym do minimum czyszczeniem manualnym. To zabieg dla osób, których skóra wymaga gruntownego oczyszczenia, a które nie przepadają za czyszczeniem manualnym. Ograniczam do minimum oczyszczanie manualne uwalniając skórę od tych niedoskonałości, których nie udałoby się usunąć żadną aparaturą kosmetyczną, czy preparatami kosmetycznymi. Następnymi etapami tego zabiegu jest eksfoliacja, oksybrazja oraz dwie maski oczyszczające dobrane do indywidualnych potrzeb cery. Bardzo lubię wykonywać ten zabieg, a Klienci cenią jego skuteczność.

3. Zabieg oczyszczający cerę bez czyszczenia manualnego. To kompozycja zabiegowa dla Klientów, którzy odczuwają duży dyskomfort i ból podczas czyszczenia. Ten ultra-delikatny zabieg jest kołem ratunkowym również dla skóry przesuszonej, z zalegającą warstwą martwych komórek naskórka, cienkiej, łuszczącej się i wrażliwej. Na zabieg oczyszczający składa się oksybrazja, peeling kawitacyjny i trzy maski. Pierwsza z nich głęboko oczyszcza cerę, druga przyśpiesza skuteczność pierwszej, zaś trzecia potęguje działanie swoich poprzedniczek. Oksybrazja i peeling kawitacyjny optymalizują efekt zabiegu.

4. Czyszczenie twarzy z oczyszczaniem manualnym i kwasami owocowymi. Wykonuję go w sezonie jesienno – zimowym. W zabiegu łączę czyszczenie manualne, oksybrazję, peeling kawitacyjny z działaniem kwasów owocowych, których stężenie dobieram do indywidualnych potrzeb skóry Klienta. Czynności oczyszczające łączę w zabiegu z naturalnymi kwasami owocowymi, które wspomagają naturalne złuszczanie, eliminację starzejących się komórek naskórka i odwodnienie skóry.

Wspomaganie i wzmacnianie skóry. 

Bardzo często Klienci pytają mnie, kiedy powinni zgłosić się na kolejne oczyszczanie. Odpowiadam wtedy, że to skóra zadecyduje, a nie kosmetyczka. Trzeba obserwować cerę i wyłapać odpowiedni sygnał. Jaki to sygnał? Otóż, takim podstawowym uzewnętrznieniem się zanieczyszczenia cery jest pojawienie się zaskórników. Zaskórniki to łój połączony ze zrogowaciałym naskórkiem, który blokuje ujścia porów skóry. Zaskórniki dość łatwo ulegają nadkażeniom przez bakterie, powodując powstawanie wykwitów. Więcej o zaskórnikach dowiesz się z artykułu, pt. Zaskórniki – jak powstają?

Kolejnym objawem jest zmniejszenie lub brak chłonności skóry. Po oczyszczeniu skóry Klienci mówią, że ich skóra stała się chłonna jak gąbka :-) To prawda, ponieważ oczyszczając cerę, uwalniamy ją od zanieczyszczeń, zaskórników i martwych komórek naskórka, dzięki czemu skóra łatwiej absorbuje ona wilgoć, witaminy i składniki odżywcze. To wielka korzyść wynikająca z oczyszczenia, ponieważ poprzez dostarczenie wymienionych składników aktywnych przyśpieszamy przemiany komórkowe i stymulujemy skórę do naturalnej odnowy biologicznej… – bezcenne!

Następnym sygnałem mogą być infekcje mikrobowe. Oczyszczanie likwiduje błyszczenie skóry, zwęża pory, zmniejsza problemy tłustej cery związane z wydzielaniem sebum, uwalnia skórę od wywołujących podrażnienia bakterii. Dzięki oczyszczającej sile zabiegu nadprodukcja sebum jest ustabilizowana, pory skórne zwężone a skóra zdecydowanie zdrowsza i promienna.

Wielu Klientów relacjonuje mi, że po zabiegu ich skóra odzyskała blask i energię, że oddycha. Bez względu na to, jak ten efekt odczuwany, czy nazwiemy. NAJważniejsze, aby wychwycić odpowiedni sygnał do działania.

Piękna, bo wypielęgnowana :-)Wpadnij do Kosmetyczki Roku na oczyszczanie twarzy
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty ul. Srebrna 33
Zadzwoń: tel. 601 891 506