Normalna skóra…

Co to znaczy normalna skóra? Czy wolno powiedzieć komuś, że ma nienormalną skórę? W sytuacji gdy Klienci mówią, że chcieliby mieć normalną cerę, to z troskliwością sięgam po racjonalne argumenty. Skóra jest, jaka jest.

Nie przeskoczymy uwarunkowań genetycznych, ale z drugiej strony możliwości współczesnej kosmetologii są niczym nieograniczone. No, prawie niczym. Nauka i współczesna kosmetologia otwiera przed nami wiele nowych dróg i możliwości.Gdy trafiają do mnie nowi Klienci, opowiadają mi, że od kiedy tylko pamiętają, mieli kłopoty z cerą, korzystali już wielokrotnie z pomocy dermatologicznej i profesjonalnej gabinetowej, lecz zawsze osiągali marne efekty. Widzę często, że są już wyczerpani walką o zdrową cerę i zagubieni, więc po zdiagnozowaniu skóry tak ukierunkowuję rozmowę, aby wyeksponować walory i atuty skóry, a jak najmniej wspominać o jej słabych stronach (oczywiście do pewnego czasu).

Takie osoby są tak skoncentrowane na problematyce swojej cery, że zupełnie zapominają o jej zaletach, a gdy dowiadują się, że mają np. jędrną skórę z ładnym kolorytem, to zaczynają odbudowywać siły i chęć do nowych działań. Zawsze udaje mi się znaleźć takie cechy skóry, które można przekuć na dobrą stronę.

Jak pragnę zdrowia i urody… :-)

Mam taką zasadę, że nie daję nadziei ponad swoje możliwości, ale gdy widzę światełko w tunelu, to uwielbiam iść w jego kierunku. Co robię, gdy światełka nie widać? Powiem tak… Gdy dana osoba jest gotowa, aby mi zaufać, zastosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji domowej, będzie odwiedzać mnie w Gabinecie, to zawsze osiągniemy przyzwoite efekty. Odrobina wysiłku z obydwu stron i przyjazne nakłady finansowe wystarczą, by poprawić stan skóry.

Terapia dermatologiczna

Zdarza się również tak, że po zmotywowaniu jakiejś osoby do ponownych działań odsyłam ją do zaufanego dermatologa. To, że ktoś korzystał już z bezowocnej pomocy lekarskiej, nie znaczy, że inny lekarz, korzystając z nowoczesnej terapii farmaceutycznej nie uratuje i nie wyleczy skóry. Bardzo często im wcześniej pójdzie się do „dobrego” dermatologa, tym lepiej. Przy współczesnych możliwościach można pozbyć się dolegliwości nawet jeżeli nie szybko, to całkowicie.

Gdy napotykam na opór, a dana osoba twierdzi, że chodziła do wielu lekarzy, odpowiadam, że gdybym to ja miała zrezygnować z pielęgnacji dentystycznej z powodu kliku dramatycznych spotkań ze stomatologami z dzieciństwa czy młodości, to powinnam nie mieć już zębów. A uśmiech mam nie tylko szczery, ale i szczerobiały, zęby zdrowe, a zgryz książkowy.

Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506
Zapraszam :-)


2020-04-28T21:54:54+02:0005/06/2019|Categories: Pielęgnacja kosmetyczna|Tags: |