Nawilżanie skóry – profesjonalna kosmetyka

Strona główna/Zabiegi kosmetyczne/Nawilżanie skóry/Nawilżanie skóry – profesjonalna kosmetyka

Nawilżanie cery u najlepszek kosmetyczki, LódźNawilżanie skóry to mój konik. I nie chodzi mi tym razem o konia na biegunach ;-) choć jak wiadomo od wielu lat zbieram konie na biegunach :-)

Nawilżanie skóry jest moim ukochanym tematem kosmetycznym. Na blogu w kategorii: Nawilżanie skóry znajdziecie wiele tekstów na ten temat. Wydawać by się mogło, że wyczerpałam tematykę. Jednak wczoraj wpadł mi w ręce artykuł Pani Agnieszki Usiarczyk pt. Podwójne nawilżanie i zapragnęłam od nowa zająć się nawadnianiem cery.


Robię to po pierwsze dlatego, że jak wynika z mojego gabinetowego doświadczenia, temat jest bezustannie aktualny… Po drugie, jest bardzo wartościowy kosmetycznie.

Mogę chyba bez cienia przesady powiedzieć, że co druga osoba zgłaszająca się do Gabinetu niedostatecznie lub symbolicznie nawilża cerę. Wiele razy nawet żartowałam, że gdyby ludzie nawilżali skórę, adekwatnie do jej potrzeb fizjologicznych, kosmetyczki nie byłyby potrzebne ;-)

To temat rzeka i aby nie lać wody, przechodzę do konkretów. Takim niezaprzeczalnym argumentem, że skóra potrzebuje systematycznego nawilżania, jest fakt, że jesteśmy skazani na przeznaskórkową ucieczkę wody TEWL (Trans Epidermal Water Loss). Tak było, jest i będzie, a ograniczenie tego wskaźnika jest najważniejszym działaniem pielęgnacyjnym dla każdego typu cery bez wyjątków: suchej, tłustej, trądzikowej, naczyniowej, mieszanej, dojrzałej… każdej. Zaraz po tlenie woda jest NAJważniejszym elementem życia.

Nawilżanie skóry poprzez ograniczenie ucieczki wody.

Racjonalna pielęgnacja powinna polegać na wzmocnieniu systemu ochronnego skóry, który ograniczy ucieczkę wody poprzez naskórek, z wnętrza skóry na zewnątrz. Woda jest dla organizmu bezcenna i bezwzględnie potrzebna, dlatego nie warto oddawać ją do atmosfery.

Podobnie jest z oszczędnościami na koncie bankowym. Nikt nie chce, aby jego oszczędności ulatniały się z rachunku oszczędnościowego. Dlatego, aby zabezpieczyć kapitał karta płatnicza i rachunek są zabezpieczone PIN – em, osobistym identyfikatorem. Takim kosmetycznym PIN – em zabezpieczającym skórę przed wyparowanie wody jest płaszcz hydrolipidowy PTS. Skoro potrafimy chronić swoje pieniądze, powinniśmy równie skutecznie chronić swoją skórę.

Skóra ze wzmocnionym płaszczem hydrolipidowym jest zaopatrzona w wilgoć i lipidy, więc jest najlepszą tarczą obronną organizmu przed czynnikami środowiskowymi: zanieczyszczeniami, mrozem, wiatrem, wahaniami temperatur, promieniowaniem UV, przesuszonym powietrzem w klimatyzowanych czy ogrzewanych pomieszczeniach, bakteriami  i niekontrolowaną ucieczką wody. PTS jest tworzony przez naturalny czynnik nawilżający NMF (Natural Moisturizing Factor), który powstaje podczas rogowacenia skóry, w trakcie pocenia i wydzielania sebum. Jest ważnym składnikiem warstwy rogowej i naszym osobistym system nawadniania :-)

Lato to czas, gdy znacznie więcej się pocimy. Warto zatem teraz pamiętać o nawadnianiu skóry od wewnątrz. Wskazane jest wypijanie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Aby nawilżanie skóry było skuteczniejsze, warto wspomóc się witaminami, m. in. A i E oraz minerałami: cynkiem i krzemem.  Mam na myśli witaminy i mikroelementy z żywności, a nie z pigułek z apteki :-)

Zapraszam do lektury moich ulubionych artykułów z kategorii: Nawilżanie skóry:

orazWpadnij do Kosmetyczki Roku na nawilżanie skóry
Łódź ul. Srebrna 33
tel. 601 891 506


2017-05-23T16:08:57+02:0005/08/2015|Categories: Nawilżanie skóry|Tags: , |