Ludzie listy piszą…

Z dużą radością przeczytałam wiadomość sms, którą otrzymałam od Klientki po raz pierwszy korzystającej z moich usług pielęgnacyjnych: Pani Ewo, dziś jest ten dzień, gdzie moje brwi, które w końcu mam, już baaardzo mi się podobają. Potrzebowałam chwili, żeby się z nimi zaprzyjaźnić. Twarz też jest super. Dziękuję jeszcze raz. Miłego dnia.

Takie wiadomości to swoiste poranne „pigułki optymizmu”. Wspaniale, że Pani odniosła się do wszystkich ważnych dla mnie kwestii, tzn. zabiegu upiększającego brwi i rzęsy, ale również efektów zabiegu pielęgnacyjnego.

Nie wszyscy są skorzy do okazywania swoich uczuć drogą sms, wolą opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach podczas następnej wizyty.

Potęga perswazji :-)

Tak jak wspomniałam, Klientka zgłosiła się do mnie pierwszy raz i to z polecenia swojej koleżanki, która jest systematycznym Gościem mojego Gabinetu. Po zdiagnozowaniu cery i wybraniu zabiegu pielęgnacyjnego namówiłam Panią na profilowanie łuku brwiowego i farbowanie brwi i rzęs.

Celowo użyłam określenia „namówiłam”, ponieważ tak właśnie to wyglądało. Klientka miała niebywale jasną oprawę oka. Brwi i rzęsy były wręcz białe. Brakowało mi koloru wokół oczu. Bardzo rzadko przekonuję kogoś do ufarbowania włosków wokół oczu. Rozumiem, że każdy ma swoje upodobania. Są jednak takie sytuacje, gdy jestem bardzo zdecydowana i wytrwała.

Dobranie koloru rzęs nie jest tak trudne jak skomponowanie odpowiedniej barwy brwi. W przypadku jasnej oprawy oka jest wręcz mistrzostwem. Wiem, co mówię. Po zabiegu Pani z zadowoleniem stwierdziła, że wreszcie ma brwi. To bardzo mnie ucieszyło. Jednak fakt odzyskania brwi niesie ze sobą również dużą zmianę na twarzy. Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do nowego wizerunku.

Z sms-u wynika, że tak właśnie było w tym przypadku. Może następnym razem zrobię o odcień jaśniejsze, a może przyjaźń będzie na tyle trwała, że powtórzymy zabieg w pierwszej wersji. Ale to wszystko uzgodnię z Panią Marysią.

Zwykła henna & niezwykła henna

Zdarzało się, że Klientki wykonujące u mnie zabiegi pielęgnacyjne twarzy, dowiadując się, że oferuję również regulację brwi i hennę ze zdumieniem pytały: to pani wykonuje zwykłą hennę?

W takiej sytuacji odpowiadam: nie zwykłą tylko niezwykłą ;-) Wykonanie henny wcale nie jest takie banalne, jakby się mogło wydawać. Wymaga posiadania warsztatu, techniki, wyczucia, czujności… Swoją drogą uważam, że nic w kosmetyce (pewnie w innych dziedzinach również) nie jest stereotypowe, wszystkie działania wymagają serca i wyczucia, o wiedzy nie wspomnę. Wszystko jest ważne.

Wpadnij do Kosmetyczki Roku :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506


2019-07-14T00:16:31+00:0010/07/2019|Categories: Inspiracje, Ludzie listy piszą...|