Kwasy owocowe w domu?

Ku rozwadze dla tych wszystkich, którzy porywają się na swoją twarz z kwasami owocowymi. Kochani! Styczeń, luty, a nawet marzec mogłabym nazwać: miesiącami ratowania cery po złuszczaniu czy eksfoliacji wykonywanej w warunkach domowych.

Nie rozumiem, skąd u różnych osób tyle odwagi = brawury, aby porywać się na swoją twarz z preparatami o bardzo silnych właściwościach zmniejszających grubość naskórka. Współcześnie w sieci można kupić wszystko. Kosmetyka nie jest tutaj wyjątkiem.

Kwasy owocowe w domu? Ku przestrodze. 

Niniejszy artykuł powstał w odpowiedzi na wiele otrzymanych przeze mnie maili od zrozpaczonych (głównie) kobiet, które poparzyły czy bardzo podrażniły sobie twarz źle dobranymi kosmetykami. Rozwija temat przykrych konsekwencji niekontrolowanych złuszczeń i eksfoliacji wykonywanych w warunkach domowych.

Każdy kto potrafi posługiwać się komputerem (czyli wszyscy), wpisując frazę retinol czy kwasy owocowe, może praktycznie bez przeszkód kupić cały zabieg głęboko złuszczający i wykonać go w domu. Przecież to banalnie proste. Do tego wszystkiego pozostają jeszcze zaoszczędzone pieniądze… Niby tak, ale wszystko zgadza się jedynie na poziomie finansowym, ale na poziomie pielęgnacyjnym już nie.

Zabieg kosmetyczny zwyczajny = niezwyczajny.

Gdyby dobór odpowiedniego zabiegu, kwalifikacja danej kompozycji pielęgnacyjnej, jego metodyka były tak oczywiste, to kosmetyczki nie jeździłyby na wielogodzinne szkolenia poświęcone każdemu kolejnemu zabiegowi. Nawet temu, którego wykonanie wydaje się „prozaicznie” proste.

Kochani! To, że zachwycam się jakimś zabiegiem, że wykonuję go w Gabinecie, że nazywam go NAJwspanialszym na świecie nie oznacza, że wykonuję go schematycznie. Każdy zabieg ma to „coś”, co wykorzystuję podczas jego wykonania, to „coś”, co stanowi moją zawodową tajemnicę.

Bezpieczne praktyki…

Złuszczać skórę powinno się z głową, pod opieką profesjonalisty. Na swoim blogu również kilka razy pisałam, że sama nie jestem miłośniczką drastycznego obdzierania skóry z warstwy rogowej. Należy pamiętać, że to nie tylko usunięcie martwych komórek, ale również wielu składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Skóra nadmiernie eksfoliowana pozbawiona jest płaszcza hydrolipidowego, zaś jej warstwa twórcza składników odżywczych, bez których trudno się jej regenerować i prawidłowo funkcjonować.

Praktyka + wiedza czyni Mistrza.

Do wykonania bezpiecznego zabiegu złuszczania z użyciem kwasów owocowych niezbędne są odpowiednie kwalifikacje. Wykonująca go kosmetyczka musi ukończyć wielogodzinny kursy, posiadać stosowne certyfikaty, doświadczenie i wiedzę na temat wskazań oraz przeciwwskazań zabiegowych. W żadnym wypadku nie należy zatem wykonywać złuszczania na własną rękę preparatami dostępnymi w dystrybucji sieciowej.

Nieumiejętnie wykonany zabieg z nieprawidłowo dobranymi kosmetykami może spowodować uczulenia, podrażnienia, poparzenia, a w konsekwencji bolesne i trudno gojące się rany. W trosce o własne bezpieczeństwo, należy udać się do kosmetyczki, zaufać wiedzy i doświadczeniu profesjonalisty.

Śnieżnobiały uśmiech z internetu.

Pamiętam, że kilka lat temu wiele osób wybielało sobie zęby preparatami o silnym działaniu wybielającym  w domu. Można było kupić w sieci cały zestaw do rozjaśniania uzębienia, tzn. preparaty + coś co przypominało rynnę z takim profilem, jaki ma żuchwa i szczęka. Moja dentystka opowiadała mi, że to co następowało po takim działaniu, dalekie było od olśniewającego uśmiechu, ponieważ nikomu nie było śmiechu. Ból, poparzenie i uszkodzenie błony śluzowej były niewiarygodne…

W sieci można kupić wiele rzeczy. Może zamiast kosmetyków, szczególnie tych z kwasami owocowymi czy retinolem, lepiej obdarzyć się świeczkę zapachowa, jeżeli oczywiście wcześniej poznało się jej zapach, choć w tym przypadku można nawet zaryzykować ;-)

Wpadnij do Kosmetyczki Roku na bezpieczne kwasy owocowe
Gabinet Kosmetyczny Łódź ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506