Krem ochronny – pogotowie zimowe :-)

Kosmetyczka Łódź Bałuty Miałam zamiar dodać wpis o cerze naczyniowej i kruchości ścian naczyń. Jednak ostatnio moją uwagę zwróciło, że wiele osób nie używa kremów ochronnych. Postanowiłam zatem – dla szeroko pojętego dobra ;-) – wrócić do tematu zimowego zabezpieczenia cery.Panująca w ciągu ostatnich miesięcy jesienno – zimowa aura (która długo przypominała przedwiośnie niż zimną porę roku) uśpiła czujność wielu osób. Teraz, gdy spadł śnieg, a temperatury spadają poniżej zera, wiele osób zapomina, aby przed wyjściem nałożyć na twarz krem zabezpieczający przed czynnikami zewnętrznymi. To bezcenne przyzwyczajenie trzeba od nowa wypracować.

Często zdarza się, że nie wpadamy na pomysł nałożenia kosmetyku przed wyjściem na mróz. Pamiętamy o tym podczas zimowego wypoczynku, natomiast nie stosujemy go systematycznie.

Tymczasem, cera potrzebuje zabezpieczenia przed mrozem nie tylko w Tatrach, czy innych górach, ale i na terenach nizinnych ;-) Na nartach zabezpieczamy twarz kremem ochronnym, ponieważ myślimy o wielu godzinach spędzonych na stoku, wejściu do schroniska na ciepły posiłek i powtórnym wyjściu na mroźne powietrze.

Będąc w mieście i przebywając przez wiele godzin w ogrzewanych pomieszczeniach, często nasza czujność jest uśpiona. A przecież najbardziej szkodzą skórze zmiany temperatur otoczenia. Wystarczy policzyć, ile ich jest w czasie dnia: rano wychodzimy do pracy, potem przebywamy w środkach komunikacji miejskiej (często we własnym samochodzie też robimy sobie małe piekiełko – aby szybko się ogrzać), kolejna zmiana termiczna następuje przy wysiadaniu z pojazdu, kolejna – dłuższa – już w miejscu pracy, potem znów skok temperatury w drodze do domu, podczas zakupów itd. Bezustanna gra w ciepło – zimno :-)

Krótkie przebiegi, ale częste zmiany. Krem ochronny w takiej sytuacji jest bezwzględnie wskazany, ponieważ utrudnia cyrkulację wilgoci, wzmacnia płaszcz lipidowy naskórka i jego właściwości osłaniające skórę. Tworzy cienki film na powierzchni skóry i chroni ją przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Dbając o ochronę skóry,
nakładajcie na twarz krem wzmacniająco – zabezpieczający.
Warto! :-)