Kosmetyczne czasopisma- prasówka 98 LNE

/, Aktualności/Kosmetyczne czasopisma- prasówka 98 LNE

LNE-SPA-Ewa-Wasiak-diagnoza-skory-Zaproponowano mi prowadzenie rubryki autorskiej w Les Nouvelles Esthétiques & Spa :-) Premierowy artykuł znajdziecie w styczniowo – lutowym wydaniu magazynu. Kosmetyczne czasopisma, to ważne kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty związanego z branżą urodową.

Artykuł, do którego przeczytania Was zapraszam, dotyczy wywiadu kosmetycznego oraz profesjonalnej kompozycji zabiegu kosmetycznego, którego najważniejszym elementem jest diagnozy stanu skóry i jej indywidualne wymagania.Współczesna kosmetyka oferuje wiele zabiegów, ale ich pełna skuteczność zależy od wstępnej analizy potrzeb skóry i oceny cery Klienta: jej grubości, elastyczności, stopnia nawilżenia, skłonności do alergii czy głębokości usytuowania naczyń krwionośnych. O tym wszystkim przeczytacie w artykule.

98 wydanie LNE zawiera również relację z Konkursu Kosmetyczka Roku 2014 Bielenda Professional. Dla mnie to okazja do przypomnienie niezwykle radosnych, przyjemnych chwil; dla Was z pewnością możliwość zapoznania się ze szczegółami tego unikatowego wydarzenia kosmetycznego.

98 LNE zawiera wiele ciekawych i wartościowych artykułów; szczególnie polecam:

1) Mikronakłuwanie. Mity i fakty. Doktor Leśniowski przedstawił naukowe podstawy zabiegów określanych jako mikronakłuwanie. W esencjonalny sposób opisał możliwości wykorzystania zdolności regeneracyjnych skóry dla poprawy jej elastyczności i jędrności. Rozprawił się z faktami i mitami towarzyszącymi metodyce i wskazaniom zabiegowym. Zabieg określił jako skuteczny w ściśle określonych warunkach: wykonywany bardzo umiejętnie, z dużym doświadczeniem, wiedzą na temat anatomii i fizjologii skóry, perfekcyjną znajomością metodyki zabiegowej.

2) Skóra Polek w wieku powyżej 65-go roku życia. Skóra dojrzałych kobiet wymaga zaawansowanej pielęgnacji. Na jej stan wpływają nie tylko naturalne procesy starzenia się, ale także zmiany hormonalne i pojawiające się schorzenia skóry. Jakie problemy są najczęstsze i w jaki sposób można im zaradzić?

3) Anti-aging w zimowym menu. Każdego dnia sami decydujemy o tym, czy pomagamy komórkom zachować młodość jak najdłużej, czy wręcz odwrotnie – przyspieszamy procesy starzenia się organizmu. Jednym z ważnych czynników jest tu jakość naszej diety. Na co warto zwrócić w niej uwagę zimą?

4) Felieton: Kongresy, konkursy… autor z dużym poczuciem humoru opisał jakich imprez kosmetycznych możemy się spodziewać w nadchodzącym roku ;-)

5) Stopy płasko-koślawe – fakty i mity. Różnimy się między sobą nie tylko kolorem oczu, włosów, kształtem nosa i uszu ale również budową kończyn dolnych, w tym stóp.

6) Pękające pięty – bolesny problem. Pękające pięty są powszechnie spotykaną dolegliwością. Problem ten często ciągnie się przez lata, a osoba nim dotknięta nie wie, do kogo ma się zwrócić o pomoc.

7) Pokaż mi swoje stopy, a powiem Ci, kim jesteś. Czy faktycznie z budowy stóp możemy dowiedzieć się czegoś o naszym pacjencie? A może jego stan psychiczny ma wpływ na to, jakie choroby będą rozwijały się na jego stopach? Wygląd stóp może świadczyć nie tylko o dolegliwościach, czy stanie psychicznym pacjenta, ale też o cechach jego charakteru.

 

2018-01-28T14:41:11+00:0015/01/2015|Categories: Moje artykuły w prasie, Aktualności|Tags: |