Kosmetyczka orkiestra :-)

Mam przyjemność przedstawić Wam Anetę Szpak-Korycką, którą poznałam podczas Konkursu Kosmetyczka Roku 2017 Bielenda Professional. Byłam gościem kolejnej edycji tego projektu, Aneta zaś finalistką i zdobywczynią tytułu Mistrzyni Województwa Lubuskiego.

Co mnie w niej urzekło? Niebywała radość z samego uczestnictwa w Konkursie, a także znalezienia się w gronie finalistów. Pomimo tego, że ostatecznie nie zdobyła tytułu Kosmetyczka Roku, sam fakt bycia finalistką był dla niej powodem do dumy. A wiadomo, że nie wszyscy tak potrafią. Nie oceniam. Stwierdzam jedynie fakty.

Pamiętam ją doskonale z Gali Finałowej i balu, na którym bawiłyśmy się do białego rana. Była roztańczona i roześmiana od ucha do ucha. Gdy spotkałyśmy się po dwóch latach na kolejnej uroczystości i Kongresie LNE, od razu wpadłyśmy sobie w ramiona.

Anetka opowiedziała mi, że „życiodajną witaminą” jest dla niej praca i prowadzenie Zakątka Urody. Aneta jest osobą, o której śmiało można powiedzieć „anioł”. Jako wolontariuszka pomaga osobom z chorobą nowotworową, a także osobom starszym. Gdy zadzwoniłam do niej już w czasie trwania pandemii koronawirusa, aby umówić się na rozmowę i ustalić godzinę telekonferencji, jak zawsze była w biegu. Rano opiekowała się dziećmi, które nie chodzą teraz do szkoły, później miała zawieźć flizelinę do wolontariuszek szyjących maseczki, następnie zrobić zakupy schorowanej staruszce z sąsiedztwa, następnie wpaść do Fundacji… Opowiedziała mi, że w tym trudnym czasie znajduje jeszcze czas na spisywanie swoich przemyśleń w formie pamiętnika!

Zadałam Anecie kilka pytań. Najzabawniejsze jest to, że na pierwsze pytanie udzieliła mi aż dwóch odpowiedzi. Pierwszą, bardziej obszerną, w której krok po kroku opisuje swoje zawodowe sukcesy, i drugą, krótszą, w której, nieco zawstydzona, tłumaczyła się ze swoich, jak to nazwała, przechwałek na swój temat.

A tak to uzasadniła: „Ewuniu, tutaj troszkę się chwalę, ale jestem dumna z tego co udało mi się w tak krótkim czasie osiągnąć. Prześlę ci jeszcze jedną odpowiedź na pierwsze pytanie”. Obie wersje Wam udostępniam :-)

Ewa Wasiak

Jesteś bardzo aktywną zawodowo kosmetyczką, prowadzisz blog, napisałaś wiele ciekawych publikacji na temat branży beauty, wkładasz serce i duszę w liczne projekty charytatywne, jesteś zaangażowana w działalność Fundacji Ewy Minge, do tego, a może przede wszystkim, jesteś „potrójną” mamą, a więc nie tylko wychowujesz dzieci, ale także prowadzisz dom, pielęgnujesz ogród… Powiedz nam, jak znajdujesz na to wszystko czas i jak sobie radzisz z tyloma obowiązkami.

Aneta Szpak-Korycka – pierwsza odpowiedź :-)

Mój ukochany Zakątek Urody obchodzi w tym roku 5-lecie swojego istnienia. Może nie jest to bardzo długi staż w naszej branży, ale za to kilka lat bardzo intensywnej pracy. W 2016 roku otrzymałam wyróżnienie Najlepszy Salon Kosmetyczny Zielona Góra i powiat zielonogórski oraz Stylowy Salon 2016 – Najlepsi z Najlepszych. Zainspirowało mnie to bardzo do dalszego wytężonego działania i zachęciło do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kosmetyczka Roku Bielenda Professional 2017, z którego wróciłam z tytułem Mistrzyni Województwa Lubuskiego.

Ta nagroda z kolei dała mi ogromną motywację do dalszego rozwoju i pójścia o krok dalej. Zaowocowało to stworzeniem w 2017 roku gabinetu kosmetycznego w Fundacji Black Butterflies Ewy Minge, gdzie zajęłam się onkopielęgnacją i kosmetykoterapią. To specjalnie dla tej fundacji jedna z wiodących polskich marek kosmetycznych stworzyła pierwszą BIOterapię naprawczą dla skór dysfunkcyjnych, a ja zostałam ambasadorem tej marki. W 2018 roku zaprezentowałam program BIOterapii na Regionalnym Forum Pacjentów Onkologicznych w Poznaniu.

Rok później wzięłam udział w warsztatach na Uniwersytecie Zielonogórskim „Onko-pielęgnacja – pielęgnacja skóry w chorobie onkologicznej”. W tym samym roku jako wolontariusz uczestniczyłam w akcji „Piękna Mama” na Oddziale Onkologii Instytutu Matki i Dziecka i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od 2020 roku swoje działania przeniosłam na Oddział Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie daję Pacjentkom to, co mogę im ofiarować –onkopielęgnację.

Aneta Szpak-Korycka – druga odpowiedź ;-)

Mój ukochany Zakątek Urody obchodzi w tym roku 5-lecie swojego istnienia. Może nie jest to bardzo długi staż w naszej branży, ale za to kilka lat bardzo intensywnej pracy. Kocham ludzi i uwielbiam wśród nich przebywać, a praca kosmetyczki to przede wszystkim bycie blisko ludzi. Spełniając się w roli mamy trójki dzieci i „perfekcyjnej pani domu”, przyszedł czas na zrobienie czegoś dla siebie i innych.

Powołując do życia Zakątek Urody, moim głównym celem było stworzenie kameralnej, przytulnej oazy szczęścia i spokoju, do której po ciężkim dniu pracy sama chciałabym przychodzić. Stawiam na indywidualne podejście do Klienta, na to, żeby czuł się dobrze i swobodnie. Chciałam, aby Klienci przychodzący na zabiegi mieli duże poczucie bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki kosmetycznej.

Ewa Wasiak

Anetko, należysz do osób, które elektryzują uśmiechem, dobrą energią, dodatkowo, gdy zaczynasz opowiadać o swojej pracy zawodowej i prowadzonym przez siebie Zakątku Urody, w Twoich oczach pojawia się magiczne światło. Dlatego nie mogę sobie odmówić przyjemności zapytania Cię, od kiedy prowadzisz Zakątek Urody i w jakich okolicznościach go stworzyłaś.

Zaraz wrócę do tematów kosmetycznych, ale opowiedz nam o swojej motoryzacyjnej pasji. To Twój świat. Widziałam Twoje zdjęcia: piękna, delikatna, filigranowa kobieta na odlotowej maszynie.

Aneta Szpak-Korycka

Cały czas podkreślam, że moja praca jest moim życiem – sposobem na życie, więc jak to w życiu, staramy się mieć wszystko w miarę poukładane. Od czasu otwarcia salonu żyję według starannie zaplanowanego kalendarza, gdzie każde zdarzenie ma swój konkretny czas i miejsce. Wszelkie szkolenia, wyjazdy, konferencje, spotkania planuję z dużym wyprzedzeniem i tak układam swój plan, aby na wszystko mieć czas.

Ale jak to w życiu bywa, czasami pojawia się nagła potrzeba korekty tego szczegółowo co do dnia i godziny zaplanowanego kalendarza. Nie mam z tym większego problemu, ponieważ moi Klienci są bardzo wyrozumiali i doskonale wiedzą, że pracuję „na dwa etaty” – w swoim salonie i gabinecie Fundacji, że czasem muszę wyjechać w sprawach służbowych. Nie ma wówczas problemu i przekładamy wizyty na dogodne terminy.

Tę odpowiedź można podsumować jednym zdaniem: Im więcej masz obowiązków, tym bardziej jesteś zorganizowana.

Pochodzę z rodziny motocyklistów. Moja mama w młodości jeździła na motorze, zarówno mój brat, jak i tata są motocyklistami. Tak wiec miłość do tych maszyn mam w genach. Decyzja o kupieniu motocykla wiąże się z pewną historią i podopieczną Fundacji Black Butterflies. Obiecałam jej kiedyś, że kupię motocykl i nauczę się jeździć. I w taki oto sposób stałam się szczęśliwą i dumną właścicielką Hondy Shadow, którą pieszczotliwie nazywam Hanią. Plany były takie, że kupimy ten motor razem, jednakże diagnoza choroby onkologicznej nie pozwoliła jej na to, ale ja dotrzymałam obietnicy w nadziei, że kiedyś razem ruszymy w drogę.

Ewa Wasiak

Zgodnie z teorią, że wszelka aktywność fizyczna ma prozdrowotny wpływ na nasz organizm, a ludzie uprawiający sporty są po prostu ogólnie zdrowsi i bardziej odporni, wnioskuję, że musisz być w doskonałej formie. Powiedz nam również, gdzie lubisz wypoczywać. Czy masz swoją magiczną krainę?

Aneta Szpak-Korycka

Magiczna kraina? Bez wątpienia jest nią Zakątek Urody, bo tam dzieje się magia!

Wolnego czasu mam niewiele, jedynie w weekendy czy wakacje. Lubię spędzać aktywnie czas z dziećmi – rower, wrotki, basen, a na wakacje zawsze wybieram Bałtyk. Uwielbiam polskie morze i niekończące się spacery po plaży. Oczywiście znajduję też czas na jazdę motocyklem, która daje niesamowite doznania i poczucie wolności.

Ewa Wasiak

Wiem, że jesteś zafascynowana możliwościami współczesnej kosmetyki profesjonalnej i posiadasz wiecznie niezaspokojony głód wiedzy. Ciekawi mnie, skąd czerpiesz natchnienie do takiego stylu życia i pracy.

Aneta Szpak-Korycka

Natchnienie czerpię z otaczającego mnie świata, obserwacji ludzi i rozmowy z nimi. Dużo pomysłów rodzi się pod wpływem chwili i zdarzeń dnia codziennego. Bardzo często podczas swojej pracy wpadam na nowe pomysły, ulepszam i modyfikuję zabiegi, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty i tym samym w efektywny sposób pomóc w problemie, z jakim boryka się Klient. Praca kosmetyczki to ciągłe poszukiwanie lepszych rozwiązań i nieustanne zgłębianie wiedzy o kosmetyce, składnikach aktywnych, nowych technologiach, a także o człowieku, bo w mojej pracy najważniejszy jest człowiek i jego zdrowa, promienna skóra.

Ewa Wasiak

Anetko, nie chcę, żeby Cię zemdliło od słodkich słów wypowiedzianych przeze mnie pod Twoim adresem, ale ja tak Cię postrzegam. Doceniam Twój kunszt kosmetyczny, ale również wdzięk, wspaniałą elegancję, witalność i afirmację życia. Czy to kolaż tych cech zadecydował, że stałaś się wsparciem dla wielu kobiet, które są pod opieką Fundacji?

Aneta Szpak-Korycka

Gabinet kosmetyczny Fundacji Black Butterflies jest moim drugim salonem, który stworzyłam 3 lata temu. Rozpoczynając działania kosmetyczne w Fundacji, najważniejsze było stworzenie zabiegu, który przynosi regenerację, nawilżenie, a także łagodzi skutki uboczne chemioterapii. Zabiegi onkopielęgnacyjne, bo tak je nazywam, są bardzo istotne i stanowią podstawę działalności gabinetu. Ale zrobiłam krok dalej i stworzyłam terapię dla osób zmagających się z chorobą. Z czasem zabiegi przerodziły się w kosmetykoterapię.

Czuję się bardzo związana z Fundacją, jej założycielką Ewą i z podopiecznymi. Znam każdą z nich osobiście, ich skóry, problemy, z jakimi się borykają w życiu codziennym. Wspieramy się na wzajem, ja swoją wiedzą w zakresie kosmetyki, rozmową, byciem razem z nimi, a one motywują mnie swoją ogromną siłą, chęcią walki i uśmiechem. Oprócz tego wraz z Fundacją biorę udział w licznych regionalnych i ogólnopolskich spotkaniach, konferencjach kobiet, piknikach zdrowia, których tematem jest profilaktyka chorób i sposoby radzenia sobie w trakcie schorzenia. Wszystko po to, aby szerzyć wiedzę na temat pielęgnacji, zabiegów, które można i trzeba wykonywać w tym trudnym dla kobiet onkologicznych czasie.

Fundacja jest cudownym miejscem stworzonym przez Ewę Minge, gdzie kobiety nie tylko mogą czuć się bezpiecznie, ale także liczyć na pomoc drugiego człowieka. Oprócz gabinetu kosmetycznego w Fundacji działa też sztab ludzi dbających o podopiecznych, są psycholodzy, onkopsycholodzy, fizjoterapeuci i osoby prowadzące terapie zajęciowe. Wspólnymi siłami staramy się, aby przywrócić w kobietach ich utraconą kobiecość, którą zabrała im choroba onkologiczna.

Cdn…


Ewa Wasiak
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506


2020-05-01T12:58:54+02:0025/04/2020|Categories: Jak kosmetyczka z kosmetyczką, Kosmetyczka Roku|