Kalendarz zabiegowy – dawniej i obecnie

Strona główna/Pielęgnacja kosmetyczna/Kalendarz zabiegowy – dawniej i obecnie

Kiedyś każda pora roku miała ściśle przypisane zabiegi kosmetyczne i tym samym miałam określone (lub raczej: ograniczone) możliwości pielęgnacyjne.

Bardzo często to właśnie pora roku decydowała o możliwości wykonania danego zabiegu lub stanowiła przeciwwskazanie do jego przeprowadzenia. A przecież w naszej strefie klimatycznej każda pora roku ma dwie tarze: tę kapryśną i tę uroczą. I to determinowało moje wybory między zabiegami, które chciałam wykonać, a tymi które mogłam.

Zimą i jesienią wykonywałam głównie zabiegi oczyszczające i te z wykorzystaniem kwasów owocowych, wiosną rewitalizowałam skórę po zimie i przygotowywałam do kąpieli słonecznych, latem nie mogłam wykonywać zabiegów z kwasami owocowymi czyli eksfoliacji, ale za to prym wówczas wiodły zabiegi nawilżające, wzmacniające i odżywcze.

Działania kompleksowe

Byłam bardzo zmęczona takim podziałem. Drażniło mnie to i jednocześnie nużyła. Serio! Marzyłam o ofercie zabiegowej uniwersalnej, całorocznej, skuteczniejszej, nowocześniejszej i odważniejszej. Wtedy zabrałam się do samodzielnego tworzenia zabiegów, gdyż autorskie kompozycje dawały mi możliwość wykonywania zabiegów o większej skuteczność. Teraz mogę powiedzieć z radością, że doczekałam czasów, w których zabiegi mnie zaskakują…

Cudowne kosmetyki i ważne kompozycje

To oczywiście efekt pracy wielu specjalistów, naukowców, producentów oraz kosmetyczek i kosmetologów. Każdy, kto pracuje w branży beauty, ma swój udział w jej rozkwicie i dynamicznym rozwoju.
Co się składa na ten sukces? Po pierwsze, kosmetyki i preparaty nowej generacji, z mniejszą liczbą przeciwwskazań i ograniczeń, kompatybilne dla rodzajów wielu cer, po drugie, o spektakularnym działaniu.

Tutaj muszę zaznaczyć, że celowo używam słowa „spektakularny”, co nie jest żadnym chwytem marketingowym, nie znam bowiem innego słowa, które oddałoby niebywałą skuteczność tego rodzaju preparatów. Po trzecie, pozbawionych skutków ubocznych, po czwarte, o synergistycznym działaniu. Zalety tych kosmetyków mogłabym tak wymieniać praktycznie bez końca.

Wpadnij do Kosmetyczki Roku na zabiegi pielęgnacyjne
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506 Zapraszam :-)


2019-09-23T08:34:46+02:0015/09/2019|Categories: Pielęgnacja kosmetyczna|