Jedna Pani drugiej Pani o nawilżaniu…

///Jedna Pani drugiej Pani o nawilżaniu…

Nawilżanie cery u Kosmetyczki Łódź Bałuty srebrna 33Rozmowa w aptece ;-) Stałam w październiku w kolejce w aptece i byłam świadkiem pewnego zdarzenia. Otóż,  klientka poprosiła o dobranie kremu.

Pani sprzedająca zaprosiła ją przed gablotę z kremami i zaczęła opowiadać o zaletach poszczególnych preparatów, po czym dodała, że ze względu na porę roku należy zrobić przerwę w  nawilżaniu skóry. Z trudem powstrzymałam się, by nie zabrać głosu w tej sprawie. W moim Gabinecie najważniejsze są potrzeby Waszej skóry i jako kosmetyczka nie mogę pozwolić na to, abyście rezygnowali z nawilżania. Przytoczę Wam kilka argumentów na rzecz konieczności nawilżania skóry zimą.

Skóra potrzebuje odpowiedniej porcji wilgoci przez cały rok, a zimą, gdy w większości pomieszczeń panuje iście pustynny klimat, potrzebuje szczególnego – obfitego nawilżenia. Gdy powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach jest suche, skóra zaczyna nieprzyjemnie swędzić, piec, jest podrażniona i rozpalona.  W takiej sytuacji nawilżanie stanowi swoiste koło ratunkowe ratujące przed nieprzyjemnymi skutkami odwodnienia.

Nawilżanie jest podstawą życia komórkowego i tkankowego. Poprzez głębokie i efektywne nawilżanie naskórka wzmacniamy mechanizmy obronne skóry, usprawniamy wszystkie przemiany komórkowe i naturalną odnowę biologiczną skóry.

Nawilżając skórę zimą, chronimy ją przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi: klimatyzacją, wahaniami temperatur czy nawet zmęczeniem. Ponad to stosowanie nawilżania przed aplikacją kremów pielęgnacyjnych czy ochronnych potęguje ich efektywność. Tak nakładając kremy, działamy na trzech poziomach pielęgnacyjnych: nawilżającym, odżywczym i ochronnym!

Oczywiście, nie wolno wychodzić na dwór z nawilżoną cerą bez zabezpieczenia jej kremem chroniącym przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi. Taki krem ochroni skórę przed utratą wody, a ściany naczyń krwionośnych przed pękaniem.

Dodatkowo, jeżeli chcesz, aby skóra trwała w stanie błogiego, zimowego spoczynku przykręcaj grzejniki, zapewniaj odpowiednią wilgotność powietrza, dbaj, by nie było suche jak pieprz.

Jeżeli chcesz być najlepszym terapeutą swojej skóry
nie rezygnuj z nawilżania! :-)

Pamiętaj: nawilżanie, to akcja całoroczna :-)Wpadnij do Kosmetyczki Roku :-)
na diagnostykę cery i profesjonalne nawilżanie
Łódź Bałuty ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506

2018-03-22T17:19:47+00:0022/11/2017|Categories: Nawilżanie skóry|