Jakie cery kwalifikuję do oczyszczania? Odpowiedź nasuwa się sama: zanieczyszczone. Tylko co się pod tym kryje? Oczywiście chodzi mi o cerę usianą zaskórnikami, szarą, ziemistą, ale również o taką, której problemy wynikają z nagromadzenia się emocji, tzn. zmęczoną.

Wszystkie etapy zabiegu są ułożone w logiczną całość z dość łatwą do przekonstruowania kompozycją, co daje mi swobodę działania i możliwość dostosowania go do wielu potrzeb pielęgnacyjnych.

Wykonuję go osobom dojrzałym z cerą nie intensywnie zanieczyszczoną, ale wymagającą subtelnego odświeżenia manualnego, zregenerowania dobrze skonfigurowanymi kwasami owocowymi i nawilżenia oksybrazją. Nie jest dedykowany jedynie młodym osobom, przebudowuję go w zależności od potrzeb.

Optymalne oczyszczenie, odtoksycznienie, rozświetlenie, uwolnienie od zanieczyszczeń rekomenduję wszystkim typom skór. Pozbawiona nieczystości cera swobodnie oddycha i co bardzo, bardzo ważne jest przygotowana do głębokiego i sprawnego wchłonięcia składników aktywnych aplikowanych w następnej kolejności.

Często zapominamy o tym, że NAJważniejsze specjalistyczne wskazanie pielęgnacyjne to pobudzenie komórek skóry i otworzenie ich na przyjęcie składników aktywnych. Od siebie dodam, że aktywowanie penetracji i dyfuzji składników aktywnych stanowi mój wręcz misyjny cel zawodowy. Spełnienie tego posłannictwa umożliwia mi właśnie perfekcyjne oczyszczenie skóry i skomponowanie dalszego profesjonalnego programu pielęgnacyjnego, którego bardzo często pierwszym krokiem jest właśnie oczyszczanie…

Ewa Wasiak Kosmetyczka Roku
Gabinet Kosmetyczny Łódź ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506