Gdy skóra jest spragniona – kompozycja zabiegowa

/, Pielęgnacja kosmetyczna/Gdy skóra jest spragniona – kompozycja zabiegowa

Bardzo często jestem pytana przez nowych Klientów, czy wykonuję hennę i manicure? Gdy odpowiadam, że tak, wiele osób odpowiada: Nie widziałam… Myślałam, że Pani zajmuje się tylko pielęgnacją cery.

Otóż pielęgnacja dłoni i henna to dwa zabiegi, które od zawsze są i będą w Ofercie Gabinetu. I nie są to zabiegi „fiu bździu”, tylko istotna część kosmetyki. Pielęgnacja cery jest najbliższa mojemu sercu i uważam ją za Królową Kosmetyki, ale jedno nie wyklucza drugiego. Przy pielęgnacji twarzy bardzo ważne są wiedza, intuicja, doświadczenie, a przy hennie i manicure perfekcja, uzdolnienia i profesjonalne przygotowanie.

Każdy zabieg kosmetyczny ma ściśle określony cel i metodykę, ale ma przynosić również odpoczynek. Jesteśmy w ciągłym ruchu, natłoku myśli, korkach, kolejkach, mamy problemy ze zdrowiem, a zabieg u kosmetyczki jest uciechą dla zmysłów i ratunkiem przed presją czasu i stresem. To chwile, które należą do nas, a zaledwie godzina sprawi, że poczujemy się lepiej.

Nie bez powodu o tym mówię, ponieważ gdy jesteśmy wypoczęci i szczęśliwi, to skóra jest promienna. I odwrotnie – stres, szczególnie ten długotrwały, powoduje, że skóra robi się szara, jest zmęczona, a smutny wyraz twarzy tylko pogłębia zmarszczki. Dodatkowo opadają kąciki oczu i ust. Wiem, że uproszczam, ale rozumiecie, o co mi chodzi…

Sytuacji stresogennych nie wyeliminujemy z życia, ale warto podjąć walkę z ich skutkami i nauczyć się radzić sobie ze stresem – chociaż troszkę. Wydaje mi się, że wizyta u kosmetyczki jest jedną ze skuteczniejszych metod, to zastrzyk pozytywnej energii i zdrowia. Oczywiście, oprócz wizyty w Gabinecie Kosmetycznym istotna jest systematyczna codzienna pielęgnacja. Dlatego przykładam się do omówienia z Klientami tego, co powinni robić w domu. Stosowanie kosmetyków dobranych do wieku, kondycji i potrzeb skóry, to codzienne przyjemności, które poprawiają kondycję skóry i spowalniają proces starzenia.

Nawadnianie skóry

Podstawowym działaniem jest bez wątpienie nawilżanie. Moi Klienci mają różne typy skóry: naczyniowe, suche, tłuste, dojrzałe, ale wszystkie posiadają wspólną – podstawową potrzebę, czyli nawilżanie. Skóra musi dostawać wodę, ale również ją zatrzymywać. Za utrzymanie właściwego – odpowiedniego nawilżenia warstwy rogowej naskórka odpowiedzialny jest NMF (natural moisturizing factor). To mieszanina substancji: kwasu hialuronowego, kwasu mlekowego, mocznika, aminokwasów, potasu, magnezu, wapnia. W idealnym świecie, skóra w autonomiczny sposób radziłaby sobie z nawilżeniem. Jednak taki świat nie istnieje, a czynników które osłabiają jej kondycję jest dużo: wspomniany już stres, brak snu, złe odżywianie, zanieczyszczenia środowiska, wahania temperatur, iście pustynne powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dodatkowo wraz z wiekiem organizm wytwarza NMF – u coraz mniej i znacząco osłabia się zdolność zatrzymywania wody.

Profesjonalne i efektywne nawilżanie

Aqua Porin Ultra Effect jest zabiegiem, który za sprawą doskonałej konfiguracji składników aktywnych szybko i skutecznie gasi pragnienie skóry i długotrwale ją nawilża. Zapewnia skórze długofalowe nawilżenie i pozostawia na niej delikatny film ochronny. To zabieg również o działaniu anti aging, który pracuje na dwóch poziomach: fizjologii i anatomii skóry. Na pierwszym wspiera i aktywuje naturalną sieć akwaporyn, czyli kanałów biorących udział w międzykomórkowym transporcie wody i mocznika we wszystkich warstwach naskórka, na drugim zaś zapobiega utracie wody z naskórka, czyli ogranicza przeznaskórkową migrację wody i dzięki temu przeciwdziała starzeniu skóry. Zabieg sprawia, że skóra jest głęboko nawilżona i przygotowana do dalszej pielęgnacji, bo nawilżona lepiej przyswaja inne kosmetyki.

Po czym poznać, że skóra jest przesuszona?

Klienci bardzo często pytają mnie: Pani Ewo, po czym poznać, że skórze brakuje nawilżenia? Podstawowe objawy przesuszenia to szorstkość, pieczenie, dokuczliwe napięcie, swędzenie, skłonność do podrażnień, ale również wiotczenie i brak elastyczności. Proszę pamiętać, że spadek elastyczności skóry, nie jest jedynie defektem estetycznym, ale również zdrowotnym, ponieważ gdy skóra jest mniej elastyczna, to staje się podatna na uszkodzenia. Przypominam również Klientom, że przesuszeniu może ulec każda cera: mieszana, naczyniowa, dojrzała, młodzieńcza, a nawet ta najbardziej tłusta.

Pielęgnacja domowa

Osobiście zalecam Klientom stosowanie kremów nawilżających o lekkiej konsystencji, szybko się wchłaniających, z wygodną formą aplikacji, odpowiednich do codziennej pielęgnacji, nie kolidujących z makijażem, a wręcz odwrotnie będących swoistą bazą dla niego. Takie kosmetyki to perfekcyjne połączenie doskonałego nawilżenia z wygodą użycia. Uważam bowiem, że łatwa aplikacja sprawia, że pielęgnacja jest szybka, sprawna, przyjemna i dzięki temu chętnie z niej korzystamy.

Pomagam Klientom dobierać kremy do pielęgnacji domowej. Przypominam również nieustająco o nawilżaniu organizmu, czyli o piciu wody. Woda wspiera trawienie, usprawnia przefiltrowywanie krwi, uefektywnia przemianę materii, dzięki czemu produkty jej przemiany są sprawniej usuwane z organizmu, a tym samym również ze skóry.

Bukiet kosmetyczny :)

Zabieg kosmetyczny nierozerwalnie kojarzy mi się z kompozycją kwiatową. Tak już mam :-) Widocznie z natury jestem również kwiaciarką i podobnie jak w kosmetyce, miłuję, to, co stworzyła matka natura. Uwielbiam przecież kosmetyki i zabiegi z inspirowanymi naturą substancjami zapachowymi, ze składnikami pochodzenia naturalnego, bez parabenów, bez parafiny, sztucznych barwników i wszechobecnej chEmii. W kosmetyce bowiem podobnie jak w medycynie obowiązuje zasada: po pierwsze nie szkodzić, a każdy zabieg kosmetyczny powinien dostarczać skórze wszystkiego, czego pragnie, a jak najmniej tego, czego nie potrzebuje.

Dzięki takim założeniom pielęgnacyjnym świadomie oferuję zabiegi, które są wyrazem mojej troski o skórę Klientów. Jest to oczywiście nie lada wyzwanie, dlatego cały czas poszukuję nowych rozwiązań pielęgnacyjnych, udoskonalam formuły, które od dawien dawna wykonuję, modyfikuję i każdorazowo dopasowuję do potrzeb skóry Klienta. Zapraszam zatem na zabiegi, które są niczym kolorowe pęki kwiatów: raz koją zmysły, innym razem nawilżają, odżywiają, ale zawsze poprawiając urodę i kondycję skóry.

 Wpadnij do Kosmetyczki Roku na profesjonalne nawilżanie :-)
Gabinet Kosmetyczny Łódź Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506

2020-01-22T16:00:27+00:0020/01/2020|Categories: Nawilżanie skóry, Pielęgnacja kosmetyczna|Tags: , |