Pedicure – stopy w dobrych rękach

Strona główna/Zabiegi kosmetyczne/Pedicure/Pedicure – stopy w dobrych rękach

Foot MassageStopa ludzka jest niezwykłym układem mechanicznym składającym się z 26 kości co stanowi 1/4 wszystkich kości naszego organizmu, 32 mięśni i ścięgien oraz 107 więzadeł!

Widok zadbanych, ładnych nagich stóp przyciąga wzrok i pobudza wyobraźnię. Ludzka stopa zawsze była machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki. Leonardo Da Vinci

  • Te słowa Mistrza oddają hołd naturze, która stworzyła tak doskonały i niezwykły w swej precyzji układ mechaniczny, jakim jest ludzka stopa. To niezwykłe dzieło natury mogące poruszać się na wszystkie strony z jednoczesnym zachowaniem stabilności. Leonardo da Vinci napisał traktaty z zakresu inżynierii, mechaniki, anatomii. Interesowała go problematyka ruchu, tarcia, lotu… Zachwyciły ptasie skrzydła i…. ludzka stopa.
  • Te dwie małe platformy są najbrutalniej traktowanymi częściami ciała. Nie mają lekko :-) Odpowiadają za utrzymywanie równowagi, chodzenie i bieganie. W ciągu całego naszego życia pokonują średnio dystans dwóch okrążeń dookoła równika. Przez całe życie uderzamy nimi nawet 10 mln razy, a przy każdym naszym kroku niemal je miażdżymy. Nie zapominajmy również o kilogramach ciała, które dzielnie noszą. Przeciążane, na dodatek kiepsko pielęgnowane i przyzwyczajane do noszeniem butów z wąskimi noskami, nasze stopy marny wiodą żywot.
  • Mieć stopy, które przy każdym ruchu wywołują cierpienie, to jak życie w niewoli. Tyle, że nikt nam jej nie narzucił. Staliśmy się niewolnikami naszych stóp na własne żądanie. Nieusuwane systematycznie modzele, odciski czy nagniotki potrafią zniszczyć komfort życia. Dlatego, skoro stopy mają do spełnienia bardzo ważną misję w naszym życiu :-) warto o nie zadbać i poświęcić im nieco uwagi, a profesjonalny pedicure wykonany w moim Salonie kosmetycznym przywróci im nie tylko urodę, ale również zdrowie.

Dlaczego warto wykonać pedicure w moim Salonie Kosmetycznym:

  • Narzędzia wykorzystywane do zabiegu są wcześniej dezynfekowane, a następnie każdorazowo sterylizowane w autoklawie. Zabieg wykonuję czystymi, higienicznymi narzędziami wysterylizowanymi w autoklawie. Warto pamiętać o tym, że sterylizacja w autoklawie jest wyjaławianiem czyli usunięciem wszystkich form mikroorganizmów zarówno żywych jak i ich przetrwalników. Miseczka do zabiegu jest również każdorazowo dezynfekowana i każdorazowo przed zabiegiem wykładana folią.
  • Zabieg wykonywany jest w rękawiczkach, do każdego zabiegu pedicure używam czystych, pilników.
  • Z dokładnością i ostrożnością opracowuję płytkę i wał paznokciowy. Wśród moich Klientów są diabetycy. Zobacz, ile pozytywnych, uroczych i magicznych Rekomendacji już otrzymałam i cały czas otrzymuję nowe, od zadowolonych Klientów, za wykonane zabiegi pielęgnacyjne stóp.
  • Pedicure wykonuję bardzo staranie, z poszanowaniem wszystkich jego składowych: kąpieli z solą antybakteryjną, wycięcia skórek, skrócenia „na prosto” i opiłowania paznokci, usunięcia zgrubiałego naskórka z pięt i podeszwy stopy za pomocą frezarki, delikatnego wygłaskania naskórka za pomocą peelingu hydrofilnego, nałożenia maski i masażu stóp. W kosmetyce obowiązuje zasada: szybko, albo dokładnie. Wybrałam to drugie. Zabieg pedicure trwa do dwóch godzin.
  • Do usuwania zalegających zrogowaceń używam frezarki wyposażonej w odpowiednie frezy. Nigdy nie używam nożyka. Frezarka, to NAJskuteczniejszy sposób na gładkie pięty. Zrogowacenia wypolerowane frezarką odrastają wolno, w przeciwieństwie do tych ściętych nożykiem, które bardzo szybko się odnawiają, są grube i ze skłonnością do pękania.
  • Urządziłam pokój zabiegowy do pedicure tak, abyście mogli poczuć się jak u siebie w domu. Jest to stanowisko zabiegowe w zacisznej części Salonu, dające możliwość odprężenia i odpoczynku.

  • W Salonie Kosmetycznym możesz wykonać pedicure kosmetyczny, ale również pedicure zdrowotny. Uwolnimy Twoje stopy od modzeli, upiornych odcisków, nagniotków. Możesz kupić w Gabinecie profesjonalne preparaty kosmetyczne dobrane idealnie na miarę zaistniałej problematyki Twoich stóp.

Zapraszam na zabieg pielęgnacyjny stóp – pedicure,
wykonany z dokładnością i higieną.

Gabinet Kosmetyczny – pedicure
Łódź ul. Srebrna 33
Tel. 601 861 506

Wszystkie usługi znajdziesz w moim cenniku.
Zajrzyj do Oferty Gabinetu. Polecam :-)

Przeczytaj kilka opinii i rekomendacji uzyskanych od Klientów Gabinetu Kosmetycznego:

Mieczysława Majchrowska – 11.10.2013

Pani Ewo, jestem już w sanatorium. Dzisiaj spacerowałam po plaży w Pani ukochanym Sopocie. Stopy już mi nie dokuczają i nie bolą. Moje stopy są jakie są, najważniejsze, że uwolniła je Pani od bólu i wypielęgnowała. PS. Nie wierzyłam, że uda się z nimi coś zrobić. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam. Mieczysława Majchrowska

Magdalena Cichocka – 08.04.2013

Gabinet Pani Ewy odwiedzam od 2008 roku. Systematycznie wykonuję hennę i pedicure. Nikt tak jak Pani Ewunia nie dopieszczał wcześniej moich stóp. Zawsze po zabiegu są takie lekkie. Lekkie stopy to lekkie życie!:)) Ostatnio wykonywałam również zabieg oczyszczający. Z gabinetu wyszłam zrelaksowana, a moja twarz była świeżutka i odżywiona. Polecam. Magdalena Cichocka

Krysia Olczak – 02.04.2013

Ewuniu, dziękuję za pedicure i dopieszczanie moich stóp. Teraz już wiem, że kluczem do zdrowia kręgosłupa jest prawidłowa postawa ciała. Z bolącymi stopami, nie miałam, ani jednego, ani drugiego. Teraz mam stopy gładziutkie jak niemowlę:) i takie lekkie. Dziękuję Ci Ewuniu za perfekcyjnie wykonany pedicure, cierpliwość i troskliwość oraz konsekwencję działania. Pedicure, w Twoim Gabinecie kosmetycznym to relaks i komfort. Dziękuję. Wdzięczna Krystyna Olczak.

Wojciech Suchomski – 17.03.2013

Od 2008 roku jestem stałym klientem gabinetu „Uroda i Styl”, bardzo cenię sobie profesjonalizm pani Ewy, świetne wyposażenie gabinetu, a zwłaszcza AUTOKLAW, który gwarantuje pełną sterylność narzędzi, używanych w gabinecie.

2017-03-13T15:27:55+01:0028/01/2013|Categories: Pedicure|Tags: , |