Gabinet kosmetyczny jak warsztat samochodowy?

//Gabinet kosmetyczny jak warsztat samochodowy?

Męzczyzna u kosmetyczki, mężczyzna w Gabinecie kosmetycznymKilka lat temu, mój syn, obserwując, z jaką przyjemnością Klientki odwiedzają Gabinet, stwierdził, że dla kobiety gabinet kosmetyczny jest tym, czym dla mężczyzny warsztat samochodowy.
Najpierw oburzyłam się z powodu takiego porównania, jednak po chwili roześmiałam, ponieważ zrozumiałam, że przedstawia ono iście męski punkt widzenia i tkwi w nim niewątpliwie wiele prawdy… Skoro młody mężczyzna dostrzega taką analogię, to ja nie mogłam pozostać obojętna i postanowiłam wykorzystać to damsko – męskie zestawienie, wyciągnąć wnioski i wykorzystać je w pracy…

Mężczyznę, którego w żaden sposób nie mogłam zimą nakłonić do systematycznego nakładania kremu ochronnego, zapytałam, czym zabezpiecza karoserię samochodu przed dokuczliwym mrozem i czy zostawiłby samochód na mrozie bez odpowiedniego zabezpieczenia. W odpowiedzi usłyszałam, że to oczywiste, że zabezpiecza auto, ponieważ wymaga tego ZDROWY ROZSĄDEK!

Panowie uwielbiają pielęgnować swoje samochody, ale ich skóra wymaga równie troskliwej opieki, gdyż jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, podobnie jak karoseria samochodu. Z takim samym pietyzmem, z jakim Panowie dobierają kosmetyki do pielęgnacji karoserii, tapicerki, kokpitu powinni dobierać preparaty kosmetyczne do mycia, tonizacji, nawilżenia i odżywienia skóry, pielęgnacji stóp i dłoni.

Zauważyłam, że jedna z firm kosmetycznych w reklamie kremu dla Panów użyła sformułowania: krem jest Twoim podstawowym narzędziem. Preparat kosmetyczny został w reklamie sprowadzony do roli przyrządu, czyli ustrojstwa, które kochają mężczyźni. Marketingowcy wiedzą, co robią. Przypomniało mi to porównanie usłyszane od syna…

Mężczyźni są bardzo często zawstydzeni, że odwiedzają gabinet kosmetyczny. Podpytują, czy wielu panów wykonuje zabiegi. Opowiadają mi, że mają w domu różne kremy, jednak ich nie używają. Dzielnie wtedy tłumaczę, że to nic wstydliwego dbać o siebie, że nie tylko wypielęgnowany samochód, ale cera, dłonie, stopy, są atutem stuprocentowego mężczyzny. Bo przecież każda część męskiego ciała zasługuje na zachwyt :-)

Wojciech Chełchowski w artykule pt. Mężczyźni nie są skomplikowani zawarł wiele cennych spostrzeżeń. Przez tysiące lat męskie ciało nie miało większego znaczenia. Liczyła się sprawa, dla której było ono nastawione na szwank. Stanowiło jedynie narzędzie w walce o sprawę, w poświęceniu swojemu władcy czy obronie ziemi przodków. Blizny, defekty, ślady codziennego trudu – taka była zapłata za starania. Ale też nikt innego wyglądu męskiego ciała raczej się nie spodziewał. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie.

Panowie chcą dobrze wyglądać. Jeżeli odwiedzają Gabinety Kosmetyczne z lekkim zawstydzeniem powinniśmy zrobić wszystko, aby ich upewnić, że dokonali dobrego wyboru inwestując w ZDROWIE i URODĘ. Mężczyzna w Gabinecie Kosmetycznym, to nic dziwnego. Skóra jest niepowtarzalnym kolażem złożonym z: dziedzictwa genetycznego, oddziaływania wielu czynników zewnętrznych, sposobu życia oraz efektów działań pielęgnacyjnych.

Krem ochronny do twarzy, preparat nawilżający, krem do stóp, czy pasta do zębów są uniwersalne i we wspólnej sprawie musimy dbać o siebie :-)

Z góry pięknie DZIĘKUJĘ i zapraszam do Gabinetu również Mężczyzn.
Mężczyzna w Gabinecie Kosmetycznym to nic dziwnego.

Przychodźcie bez obaw -:)


Ewa Wasiak Gabinet Kosmetyczny
Łódź Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506

2017-03-13T15:27:07+00:0020/07/2015|Categories: Dla Panów|Tags: |