Czy przyjmuję mężczyzn w swoim Gabinecie Kosmetycznym?

/, Dla Panów/Czy przyjmuję mężczyzn w swoim Gabinecie Kosmetycznym?

Mężczyzna w Gabinecie Kosmetycznym Łódź Bałuty ul. Srebrna 33Kosmetyczka jest dla obu płci. Myślę, że nie istnieje w Polsce bodaj jeden Gabinet Kosmetyczny, który obsługuje tylko kobiety. To rozumie się samo przez się i nie ma nad czym dyskutować. Teoretycznie tak, ale… Bardzo często odbieram telefony od Klientów z pytaniem: Czy przyjmuje Pani mężczyzn?

Zdążyłam się już do nich przyzwyczaić i każdorazowo niestrudzenie odpowiadam, że oczywiście. Jednak z tonu mojej odpowiedzi wyłania się chyba pytanie: dlaczego miałabym nie przyjmować? Dzwoniący tłumaczą się i mówią, że nie wiedzą, czy to takie oczywiste, że mężczyźni korzystają z usług kosmetycznych.

Muszę dodać, że nie tylko Panowie zadają takie pytania. Zdarza się, że kobiety telefonują w imieniu swoich partnerów i pytają o to samo. Niedawno odpowiedziałam, że skoro chodzimy do tych samych lekarzy czy stomatologów, to dlaczego kosmetyczka miałby nie być dla obu płci. Mamy tak samo zbudowaną skórę, stopy, dłonie, które wymagają identycznej pielęgnacji kosmetycznej :-)

Żeby było jasne, cieszy mnie dzwonek telefonu w Gabinecie. Skoro Klienci telefonują, to znaczy, że dają mi szansę spełnienia ich oczekiwań. Nie denerwują mnie takie pytania, wręcz przeciwnie… rozrzewniają. Dlatego dzwońcie i wypytujcie nawet o oczywiste rzeczy :-)

Bardzo cieszą mnie również wizyty Panów w Gabinecie. Im więcej Mężczyzn u kosmetyczki tym lepiej i to nie tylko z powodu sprzedaży usług ;-) ale rosnącej świadomości pielęgnacyjnej.  To bardzo budujące.

Pamiętacie sprzed kilku lat wizytę w moim Gabinecie Kosmetycznego Detektywa? W rolę Mistery Schopper wcieliła się nie kobieta, ale MĘŻCZYZNA – coach, trener konsultant sprzedaży i zarządzania, ekspert i psycholog biznesu. Pan Robert Mielczarek z zimną krwią ;-) przyjął rolę codziennego Klienta i poddał się u mnie zabiegowi oczyszczającemu, a następnie na łamach LNE podzielił się z czytelnikami swoimi wrażeniami. Opisałam to krok po kroku w artykule „Tajemniczy Klient w moim Gabinecie Kosmetycznym”.  Sami widzicie, że mężczyźni potrafią i mogą być kompetentni w tej materii :-)

Z moich obserwacji wynika, że obcokrajowcy chętniej odwiedzają kosmetyczki i nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. U polskich mężczyzn pokutuje przeświadczenie, że facet u kosmetyczki to jakieś… skrzywienie. Niestety, nie tylko u Panów. Kilka dni temu jedna z Klientek zgłosiła się na zabieg oczyszczający. W tym samym czasie w Gabinecie pojawił się Pan umówiony na pedicure i gdy skierował się do pokoju zabiegowego przeznaczonego do pielęgnacji stóp, obserwująca Go Klientka zadała fundamentalne pytanie: Jak to mężczyzna przyszedł na pedicure?

Szybko i sprawnie zasypałam Zdziwioną solidnymi argumentami, dla których Panowie powinni wykonywać pedicure. Po pierwsze stopy służą nam, tzn. Paniom i Panom do tego samego, czyli utrzymywania równowagi, chodzenia i biegania. Nie można również zapomnieć o kilogramach ciała, które dzielnie noszą. Po drugie: przez całe życie uderzamy nimi nawet 10 mln razy, a przy każdym naszym kroku niemal je miażdżymy. W ciągu całego naszego życia pokonują średnio dystans dwóch okrążeń dookoła równika. Po trzecie: te dwie małe platformy są najbrutalniej traktowanymi częściami ciała i nie mają lekko bez względu na płeć. Dlatego u każdego wymagają troskliwej opieki kosmetycznej!

Analogicznie wygląda kwestia gabinetowej pielęgnacji cery. Na zabiegi oczyszczające, nawilżające czy rewitalizujące, które stanowią ważne bioregulatory skóry, zapraszam zarówno Panie jak i Panów. Mamy skórę zbudowaną z takich samych warstw, identyczne problemy, np. rozszerzone naczynka, błyszczącą skórę, zaskórniki, grudki, stany zapalne. Te ostatnie są zresztą zmorą Panów, ponieważ golenie zarostu powoduje  powstawanie podrażnień i stanów zapalnych. Przyczyną  wielu z wymienionych problemów są gruczoły łojowe produkujące nadmiar sebum. To one infekowane przez bakterie i mikroorganizmy podrażniające skórę. Płeć nie ma tu znaczenia, skoro skóra potrzebuje szybkiego kosmetycznego ratunku: oczyszczenia, nawilżenia! i ukojenia.

Pamiętam jak mój syn, obserwując, z jaką przyjemnością Klientki odwiedzają Gabinet, stwierdził kiedyś, że dla kobiety Gabinet Kosmetyczny jest tym, czym dla mężczyzny warsztat samochodowy. Najpierw oburzyłam się  na takie stwierdzenie, jednak po chwili roześmiałam, ponieważ zrozumiałam, że przedstawia ono iście męski punkt widzenia i tkwi w nim niewątpliwie wiele prawdy… Skoro młody mężczyzna dostrzega taką analogię, to ja nie mogłam pozostać obojętna i postanowiłam wykorzystać to damsko – męskie zestawienie, wyciągnąć wnioski i wykorzystać je w pracy… Nie znaczy, że rozmawiam z Panami i o Ich samochodach. Gdy trudno mi przekonać jakiegoś Pana do codziennego, systematycznego, domowego np. nawilżania cery wyciągam tajną broń pod postacią porównania pielęgnacji skóry do pielęgnacji nadwozia ;-)

Nie chcę tym wpisem tylko zachęcić Panów do odwiedzania Gabinetu Kosmetycznego. Moim marzeniem jest, aby Mężczyźni zrozumieli, że mogą, a nawet powinni, bez żadnych oporów bywać u kosmetyczki :-)

Maria Czubaszek mówiła: mężczyźni to wyjątkowo delikatne istoty. Mają o wiele delikatniejszą konstrukcję od kobiet, zwłaszcza psychiczną i na pewno pochodzą od innej małpy niż panie. Skoro to takie delikatesy, to tym bardziej powinni o siebie dbać i to nie tylko psychicznie.

Podsumowując, do prawidłowego funkcjonowania Panowie podobnie jak Kobiety potrzebują dbania o skórę, zdrowego odżywiania i wysiłku fizycznego. Gabinety Kosmetyczne są dla obu płci, a kosmetyczki mają duży wpływ na całokształt zdrowia, nie tylko fizycznego, ale i psychicznego :-)

Zachęcam Panów również do śledzenia mojego bloga :-)Gabinet Kosmetyczny Ewy Wasiak
Łódź Bałuty ul. Srebrna 33
Tel. 601 891 506

2019-03-18T15:08:16+00:0001/09/2016|Categories: Oferta zabiegowa, Dla Panów|Tags: |