Co polecam do pielęgnacji brwi i rzęs?

Strona główna/Zabiegi kosmetyczne/Henna i makijaż/Co polecam do pielęgnacji brwi i rzęs?

Gdy jestem pytana o opinię na temat preparatu kosmetycznego=pielęgnacyjnego do wzmocnienia kondycji włosków łuku brwiowego i rzęs, to niezmiennie odpowiadam, że jest to odwieczny, dobry, sprawdzony olej rycynowy.

Wiele osób kojarzy olej rycynowy z działaniem przeczyszczającym, jednak ma on wiele zastosowań i jest skarbnicą zdrowia. Stosowanie tego olejku wpływa korzystnie na organizm, co zostało udowodnione wieloma rzetelnymi badaniami naukowymi. Systematyczne stosowanie kuracji olejkiem rycynowym, co bardzo ważne tłoczonym na zimno, regeneruje i zagęszcza rzęsy i brwi.

Aplikacja jest bajecznie prosta. Polecam zastosowanie kilku kropelek olejku na szczoteczkę, np. po umytym dokładnie tuszu do rzęs lub specjalnie zakupionej do tego celu, i przeczesanie rzęs oraz brwi. Przed zastosowaniem można ogrzać go w dłoniach, aby jego działanie stało się jeszcze skuteczniejsze. Oczywiście nie muszę przypominać o systematyczności. Prawda jest taka, że w pielęgnacji liczy się właśnie systematyczność. Po miesięcznej kuracji są już widoczne pierwsze efekty.

Mam oko oko – pielęgnuj i nie szkodź

Gdy podczas wizyty u okulisty zapytałam lekarza o zdanie na temat popularnego preparatu do porostu brwi i rzęs (wiecie z pewnością, o który mi chodzi ;-)) odpowiedział: „A zależy Pani na dobrym wzroku i zdrowych oczach?”. Spojrzał na mnie przy tym tak wymownie, że dalsza rozmowa nie miała sensu. Uznałam, że tym spojrzeniem wyraził wszystko ;-)

Pielęgnacja wrażliwej i delikatnej strefy

Wiele, wiele lat temu przekonałam się na własnej skórze , że pielęgnacja nie polega na stosowaniu najdroższego kremu czy preparatu pielęgnacyjnego, ale na zdrowym rozsądku. Tak jest również w przypadku pielęgnacji łuku brwiowego i rzęs. Jak wiecie, lubię testować nowości, ale na co dzień uwielbiam też korzystać z produktów, które funkcjonują w profesjonalnej kosmetyce, farmacji czy medycynie od lat.

Olejek rycynowy pozwala dbać o włoski iście po królewsku, ale w rozsądnej cenie. Za jedyne 20 zł i trzy minuty działania możemy liczyć naprawdę na wiele. Zapraszam do lektury artykułów o hennie, stylizacji łuku brwiowego, pielęgnacji okoli oczu. 


Ewa Wasiak Kosmetyczka Roku
Gabinet Kosmetyczny Łódź – Bałuty
ul. Srebrna 33 Tel. 601 891 506


2020-07-14T15:56:30+02:0005/07/2020|Categories: Henna i makijaż|Tags: |